7 komentāri
Skaista, muskuļota un vegāne! Profesionāla fitnesa trenere grauj visus mītus par gaļas neēšanu
Foto no Sintijas privātā arhīva

Ja runa ir par šī gada karstākajām tēmām, tad viena no tām pavisam noteikti ir vegānisms. Portāls Skaties.lv sazinājās ar sertificētu fitnesa treneri un augu bāzes uztura speciālisti, portāla “mansfitness.lv” autori Sintiju Katkeviču.

Mēs vēlējāmies noskaidrot, kāpēc cilvēki pievēršas šādam dzīvesveidam un kāda ir patiesība par vegānu uzturu, cik izmaksu ziņā tas ir izdevīgs vai neizdevīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sintija nolēma atteikties no dzīvnieku izcelsmes produktiem (gaļas, zivīm, piena produktiem), uzzinot, cik tie patiesībā ir kaitīgi cilvēka veselībai.

“Es izlēmu atteikties no dzīvnieku izcelsmes produktiem un pievērsties uzturam, kas nāk no augu valsts pēc, daudz lasītās informācijas un dažādiem pētījumiem par to, kā un cik lielā mērā dzīvnieku izcelsmes produkti negatīvi iespaido organismu. Mazliet vēlāk sapratu šī dzīvesveida ētisko pusi – pievēršoties šāda veida uzturam, es vienlaicīgi atbalstu dzīvnieku aizsardzību, jo vismaz manis dēļ dzīvnieki netiek mocīti un neiet bojā,” atklāj Sintija.

Sintija ir ieguvusi augu bāzes uztura speciālistes sertifikātu.

“Mani tas tik ļoti ieinteresēja, ka gadu vēlāk es izlēmu iestāties Kornela Universitātē (atrodas Ņujorkā un dod iespēju tālmācībai), un specializēties augu bāzes uzturzinātnē, kuru arī sekmīgi beidzu un ieguvu sertifikātu.”

Sintija dod padomus tiem, kuri vēlas pievērsties šādam dzīvesveidam un izslēgt dzīvnieku izcelsmes produktus no savas ēdienkartes.

“Visiem, kuri vēlas atteikties no dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanas uzturā, es ieteiktu daudz meklēt informāciju internetā, jo mūsdienās tur viss ir pieejams – gan zinātniskie pētījumi, lai pārliecinātos par to, kāpēc atteikties un pievērsties veselīgam uzturam, gan profesionāļu ieteikumi. Tāpat arī ieteiktu meklēt informāciju par uzturu – kāda uzturvērtība ir produktiem, kas nāk no augu valsts, cik daudz un kādas uzturvielu proporcijas mums ir nepieciešamas, lai neiedzīvotos veselības problēmās un vitamīnu deficītā. Laiku pa laikam ieteiktu nodot asinsanalīzes veselības stāvokļa kontrolei. Īpašu uzmanību būtu jāpievērš B12 un D vitamīnam, kā arī dzelzim un kalcijam. Ja pašiem nav laiks meklēt un pētīt informāciju, tad ieteiktu vērsties pie speciālista, kas var palīdzēt sakārtot uzturu!”

Vaicājot, vai būt vegānam ir dārgi, Sintija atzīst, ka viss ir paša vegāna rokās.

“Dzīvot, uzturā nelietojot dzīvnieku izcelsmes produktus, var būt lēti un var būt arī dārgi – viss ir paša rokās. Piemēram, mēs varam pirkt dārgā gala produktus – salīdzinoši dārgus augu bāzes pienus (mandeļu, lazdu riekstu, utt.), bet varam tos pagatavot arī paši mājās, tādā veidā samazinot izmaksas. Varam pirkt eksotiskus augļus, bet varam iztikt arī ar pieticīgākiem augļiem – āboliem, bumbieriem un mūsu dārzos pieejamām ogām. Tas pats attiecās arī uz pārējiem produktiem – mēs varam uzturā lietot dzeltenos zirņus vai nu arī turku zirņus, kas attiecīgi būs dārgāki. Ievērot šādu dzīvesveidu nebūt nav dārgi, tas drīzāk izklausās pēc attaisnojuma.”

Foto

Profesora Anatolija Danilāna skarbais viedoklis par vegāniem.

TOP komentāri

 • Madariņa
  +4 +4 0

  Madariņa

  Cilvēki ir dažādi,tač liekiet tos vegānus mierā!Raksts foršs,bet es palikšu pie gaļas
 • nu ja
  +4 +2 -2

  nu ja

  Ja kādreiz kļūšu VEGĀNS, tad gavēšu katru nedēļu Vienu Dienu un ēdienkartē būs Gaļa, Zivis un Olas!
 • vika

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl