1 komentārs
Šīs vasaras kāzu tendences – mežs, salūts un Improvizācijas teātru aktieri. Intervija ar kāzu rīkotāju
FOTO: no sia "Kāzu Aģentūra" arhīva

Kad pirms 12 gadiem kāzu organizētāja Dace Miezīte nodibināja Kāzu Aģentūru, gandrīz visi viņas draugi un paziņas bijuši nesaprašanā – kam tas vajadzīgs?! Kāzu organizēšanu taču uzņemas paši jaunlaulātie, viņu vecāki, radinieki un vedēji. Šodien organizatoru, kas oficiāli nodarbojas ar kāzu rīkošanu, ir ļoti daudz, un neviens nešaubās par šādu profesionāļu nepieciešamību.

Kāzu organizatori ir vieni no visvairāk informētajiem cilvēkiem, kuri zina, vai Latvijā ģimeņu dibināšana iet plašumā, kādas ir jaunās modes tendences kāzu rīkošanā, kam lai pievērš uzmanību tie, kuri gatavojas kāzas svinēt nākamgad. Tādēļ, noslēdzot šā gada karstākajam kāzu laikam veltīto sadaļu ”Precos!”, Skaties.lv/Sievietei aicina uz interviju sia ”Kāzu Aģentūra” vadītāju Daci Miezīti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vai pēc šīs vasaras darba cēliena vari sacīt, ka Latvijā ģimenes tiek dibinātas vairāk nekā pirms gada?

Pie mums uz aģentūru topošās ģimenes nāk, kad ir iepazinušies ar citu klientu atsauksmēm, tādēļ skaitlis, cik daudz mēs rīkojam kāzas, un cik esam spiesti atteikt, jo visi datumi jau ir aizņemti, nebūs īstais rādītājs. Aģentūrā pārdodam arī laulību un saderināšanās gredzenus, tos šogad pērk daudz vairāk nekā pērn. Tā ir labā zīme, ka tiešām precas arvien vairāk pāru. Turklāt, man šķiet, ka daudz vairāk cilvēku nolemj svinēt kāzas, nevis tikai parakstīt dokumentus un viss.

Cik lielas kāzas pāri izvēlas rīkot?

Mana pārliecība ir tā, ka viesu skaits nav atkarīgs no finanšu iespējām, bet gan, cik draugu, radu un paziņu jaunlaulātie grib uzaicināt. Ja topošajai ģimenei ir ierobežots budžets, tad viņi drīzāk izvēlēsies laika ziņā īsāku pasākumu nevis atstās kādu ciemiņu neuzlūgtu. Tiesa, iepriekšējos gadus ir bijušas vairākas kāzas, kurās pēc laulību ceremonijas ir tikai neliels, pāris stundu ilgs pasākums tieši dēļ ierobežotā budžeta, taču šogad tādas nebija nevienas kāzas.

Kleita, svinību telpu noformējums, kas šogad bija jauns?

Mani tiešām iepriecina, ka tieši šogad ir atgriezusies tendence, ka līgavas kleitu modelē latviešu tērpu dizaineri. Arī ar krāsām jaunlaulātie un telpu dekoratori ir gatavi ”spēlēties” arvien drosmīgāk. Protams, pamatā ir baltā krāsa. Kā ”vadmotīva” krāsa kopā ar balto krāsu vismaz trīs gadus ir violetā, taču tagad daudzi salikumu ”baltā + cita krāsa” aizstāj, piemēram, ar zaļa + dzeltena, pelēka+ zelta. Vairāki pāri, kuros viena no pusītēm ir francūži, izvēlējās tumši zilu ar rozā. 30% no visām kāzām, kuras rīkojām, viens no jaunlaulātajiem ir ārzemnieks. Protams, pārsvarā mūsu meitenes precas ar ārzemniekiem, bet ir arī otrādi.

Tagad ļoti bieži fotogrāfijās var redzēt, ka ”jā” vārds tiek teikts brīvā dabā, jūras krastā….Kuras ir vispopulārākās ceremoniju vietas?

Jūras krasts un kāpas ”topā” bija pagājušajā gadā. Arvien vairāk pāru atgriežas baznīcās, vai arī brīvā dabā uz terasēm muižu parkos, lai sliktu laika apstākļu dēļ var realizēt plānu ”B” un laulāties iekštelpās. Šogad ļoti daudz pāru izvēlējās kāzās būt mežā. Meža atmosfēra nomierina un rada īpašu noskaņu fotosesijās.

FOTO. Fotogrāfu  Mārča Baltskara, Lindas Brīnumas, Romualda Ignatjeva, Kaspara Filipa Dobrovoļska iemūžinātie skaistākie kāzu  mirkļi

Kas tev kā kāzu rīkotājai šogad pašai visvairāk gāja pie sirds?

Man patīk, ja pāri izvēlas tās lietas, kas mani pašu ļoti uzrunā. Arvien biežāk kāzās atgriežas salūts, kaut arī tā ir ekstra, uz kuras rēķina var ietaupīt. Otra lieta – tā kā vasarā es laika deficīta dēļ nevaru atļauties apmeklēt nevienu koncertu, man ļoti patīk, ka jaunās ģimenes savā skaistākajā dienā vēlas dzirdēt un redzēt mākslinieku uzstāšanos. Koncerts kāzām piešķir īpaši romantisku noskaņu. Igo, Varis Vētra – sākuma romantiskajā daļā, bet vakara dejošanas daļai– Intars Busulis vai Aija Andrejeva. Mākslinieki – visdažādākie. Sākot no grupas ”Musiqq” un beidzot ar rokmūzikas leģendu ”Pērkons”. Turklāt jaunlaulātie visbiežāk ir ļoti patīkami pārsteigti, ka šo mākslinieku honorārs ir gandrīz līdzvērtīgs kāzu muzikantu grupu honorāriem. Vēl viena, ļoti interesanta šā gada tendence, kas aizsākās jau pērn, bet šogad gāja uz urrā. Par kāzu vadītājiem tiek aicināti Improvizācijas teātru aktieri. Viņi no sākuma izliekas par jaunlaulāto radiniekiem, iejūk viesu pūlī un tad – tūlīt pēc ceremonijas, uzsāk kāzu vadītāja darbu. Arī citu teātru aktierus arvien biežāk aicina vadīt kāzas.

Vai jau šobrīd kāds jaunais pāris ir noteicis savu kāzu datumu nākamajā vasarā?

Jā, šī iezīme nāk no ārzemēm. Tur kāzu dienu mēdz nolikt pat divus gadus iepriekš. Vairāki pāri, kuri dzīvo ārpus Latvijas jau pavasarī izvēlējās kāzu datumu nākamajai vasarai.

TOP komentāri

  • abc
    0 0 0

    abc

    Nekādā gadījumā neņemiet Improvizācijas teātra aktierus- piedzersies, novadīs divas garlaicīgas (makaronu torņa celšana-45 minūtes un dvēseles dvīņa atpazīšana) spēles un aizies gulēt apmaksātā nummuriņā lidz pat nākamai pustdienai, turklāt vēl vajag šoferi sarun;at lai atved un aizved, jo nabagam nav mašīnas lai noklūtu viesību vietā,!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl