Silti un stilīgi: 7 padomi, kā izskatīties modīgi arī aukstā laikā

Pievienot komentāru
Silti un stilīgi: 7 padomi, kā izskatīties modīgi arī aukstā laikā
ARTA UMA UPMALE

Latvijā modes likumi ir atšķirīgi mūsu dažādo gada laiku dēļ. Kad logos sitas vējš un lietus un termometra stabiņš no rītiem nerāda iepriecinošu ainu, rodas vēlme atmest ar roku modes tendencēm. Stila eksperti piedāvā septiņus ieteikumus, kā saglabāt siltumu un vienlaikus izskatīties stilīgi.

Šalles un lakati

”Šalle vai lakats rudenī un ziemā var būt lielisks stila papildinājums, kas turklāt sniegs siltumu. Iesaku būt drosmīgām un, piemēram, monohromam tēlam pieskaņot spilgtu šalli. Lieliski izskatīsies melns tērps kopā ar ”Tommy Hilfiger” šalli vecrozā tonī ar pelēku apmali, bet klasikas cienītāji var izvēlēties ”Calvin Klein” eleganti melnbaltās šalles.

Aktuālā zeltīto akcentu tendence ir jaušama arī šaļļu modē, kur īpašs must have būs ”Guess” brūnās šalles ar pievilcīgiem zelta akcentiem,” stāsta ”Van Graaf” Rīgas veikala vadītāja Agnese Masaļska, iesakot ieklausīties arī īpašajos pieredzējušo stilistu trikos un viltībās, kas ļaus izskatīties stilīgi, nesalstot un jūtoties ērti.

Vienkāršot apģērbu toņu paleti

Bieži vien rudenī un ziemā valkājam apģērbus kārtās, tāpēc reizēm viegli var kļūdīties krāsu toņu izvēlē – jo vairāk elementu, jo grūtāk saskaņot. Stilisti iesaka šajā laikā vienkāršot apģērbu toņu paleti, lai neizskatītos pēc raiba papagaiļa. Piemēram, izvēlēties vienu apģērba gabalu spilgtā tonī un pieskaņot tam pārējos apģērbus neitrālās krāsās, lai tēls būtu saskaņots.

Tas pats attiecas uz printiem. Ja bikses ir rūtainas vai svīteris leoparda rakstā, tad pārējie apģērba gabali jāizvēlas bez printiem un vēlams vienkrāsaini.

Daudzkrāsaini adījumi

Arī ziemā un rudenī nevajag baidīties no krāsām, gluži otrādi – košs, ērts adījums var būt īsts dzīvības glābējs. Turklāt labas kvalitātes svīteris ir viens no rudens un ziemas garderobes pamatelementiem. Var izvēlēties garus svīterus, akcentējot vidukli ar jostu, piemēram, aktuāli dzeltenajā vai bēšīgajā tonī. Aktualitāti nezaudē arī apgrieztie jeb cropped svīteri, kam var pieskaņot platas bikses ar paaugstinātu jostasvietu.

French tuck

Ar plānākiem svīteriem vai trikotāžu var izmēģināt tik aktuālo french tuck, ko piemin modes eksperti dažādos godalgotos modes šovos. Te noslēpums ir vienkāršs – ielikt biksēs vai svārkos tikai topa/krekla/džempera priekšējo daļu, atstājot aizmuguri brīvi krītošu. Šādi materiāls veidos vieglu ieloci priekšpusē, ļaujot auguma līnijām izskatīties pievilcīgākām.

Zīds un zīdam līdzīgi materiāli

Ja par pievilcību, tad, velkot apģērbus kārtās, reizēm uztraucamies arī par papildu apjomu, kas veidojas, uzvelkot topu, blūzi, jaku un vēl mēteli vai virsjaku. Te atslēgvārds ir zīds un zīdam līdzīgi materiāli, kas nepiešķirs papildu apjomu. Zīds ir plāns, turklāt palīdz regulēt ķermeņa temperatūru. Zīdains tops vai blūze būs lieliska izvēle zem žaketes vai jakas.

Platas bikses

Ļoti daudzām zeķubikšu pretiniecēm nākas atzīt, ka ziemas un rudens sezonā tomēr šis izstrādājums ir jāvalkā arī zem biksēm. Par laimi, šosezon aktuālas ir platas bikses, zem kurām lieliski var valkāt arī zeķubikses, papildinot tēlu ar īsajiem zābaciņiem uz neliela papēža, jo modes kuluāros runā, ka garie zābaki ir pārvērtēti.

Turklāt platas bikses maina tēla proporcijas un paceļ tradicionālo bikšu un svītera vai blūzes komplektu absolūti jaunā līmenī.

Neitrālu toņu bītlenes

Īpaši salīgām lēdijām ieteicams investēt labas kvalitātes neitrāla toņa bītlenē, ko varēs valkāt zem blūzes, žaketes vai jakas vasarīgo topu vietā. Neitrāla bītlene zem košas zīda blūzes vai aizpogājamas jakas būs gan ērta, gan arī ļaus atklāt jaunas stila dimensijas, spēlēties ar faktūrām, materiāliem un krāsām, jo neviens nav teicis, ka rudens un ziemas modei jābūt garlaicīgai. Tieši otrādi.