”Sievietei sākumā jāsakārto galva un paralēli tam – izskats.” Aleksandrs Pavlovs par pārmaiņām plašākā mērogā

Pievienot komentāru
”Sievietei sākumā jāsakārto galva un paralēli tam – izskats.” Aleksandrs Pavlovs par pārmaiņām plašākā mērogā
Privātais arhīvs

Pārvērtības personas ārējā izskatā ir viena no lietām, ko pamanām uzreiz, bet nereti pārvērtībām ir dziļāka jēga. Arī savstarpējās attiecībās. Pazīstamais modes dizainers Aleksandrs Pavlovs sarunā ar portālu Skaties.lv atklāj, kādēļ cilvēki meklē pārvērtības un ko tās var sniegt attiecībās ar apkārtējiem.

Kā vienus no galvenajiem iemesliem pārvērtību uzsākšanā Aleksandrs Pavlovs min vientulību attiecībās, novecošanu un problēmas darbā.

”Uz pārvērtībām nāk sievietes, kuras ir pazaudējušas savu seju. Pirmkārt, tas ir vecums. Sievietes nesaprot, ko ar sevi tagad darīt.

Vēl būtisks faktors ir problēmas darbā vai ģimenē. Vīra nav – tas ir viens no klupšanas akmeņiem. Puse no sievietēm ir bez vīriem! Tad es vienmēr jautāju, vai jūs uz sevi spogulī kādreiz skatījāties?” norāda modes eksperts, piebilstot, ka katram mājās jābūt spogulim vismaz metru platumā un divus augstumā, lai sevi ir iespējams novērtēt pilnībā – no matu līdz pirkstu galiņiem.

Daļa sieviešu ir kļuvušas ļoti pašpārliecinātas, aizbildinoties ar iekšējo skaistumu. Pret to modes eksperts izturas skeptiski, piebilstot, ka šādas sievietes pašas vainīgas, ja vīrieši uz ielas neatskatās un nepievērš uzmanību. Kā lai tiek līdz iekšējā skaistuma pamanīšanai?

”Tāpat kā bērni, kuriem patīk konfekšu papīriņi un tikai tad pati konfekte. Arī sievietei jābūt skaistai kā konfekšu papīriņam,” salīdzina stila eksperts.

Pavlovs ikvienu sievieti mudina būt zvaigznei. Kaut vai mazai, bet zvaigznei, kas spīd un apspīd. Nevis sēdēt tumsā, savā komforta zonā, kur neviens viņu neredz.

Gatavojoties pārvērtībām, viņš iesaka padomāt par sajūtām un jēgu, kāpēc tas tiek darīts. Modes dizainers jums iedos zināšanas, bet jums kopā ar viņu jātiek līdz vērtībām. Dizainerim jābūt arī psihologam. Ir jābūt kaut kam vairāk par pucēšanos vien.

Pārmaiņas vizuālajā izskatā iet roku rokā ar garīgajām pārmaiņām. Tās daudz spēj dot arī saskarsmē ar ģimeni un apkārtējiem. Arī tad, ja attiecībās ir krīze, to var pārvarēt ar pārvērtībām. Bet tikai tad, ja pārmaiņu procesā piedalās abi.

”Sievietei pārvērtības ir vajadzīgas vairāk nekā vīrietim, bet arī vīrietim vajag. Ja sieviete ir skaista, viņa blakus vēlēsies arī skaistu vīrieti. Es teiktu tā: Pārmaiņas var būt negatīvas, ja tās veic viens cilvēks, piemēram, sieviete, un vīrs viņu neatbalsta.

To, ko māca Dimantra Antra Bērica Dzīves Mākslas akadēmijā – skaistai un sievišķīgai sievietei ir vajadzīgas kleitas, kurpes, rotas, frizūras. Dimantra māca, ka sievišķīga sieviete padara vīrieti veiksmīgu un bagātu. Vīrietim ir jāsaprot, kāpēc sievietei ir jābūt sievietei. Un sievietei ir jābūt tik gudrai un izskatīgai, lai vīrietis varētu viņai sniegt gan mīlestību, gan naudu, gan laimes sajūtu. Pats klientiem saku, ka es tikai mazliet uzlaboju,” norāda Pavlovs.

Modes eksperts uzsver, ka arī pats savu darbu neuztver tikai kā biznesu vien. Viņš nevēlas, lai viņa darbu vada alkatība, pie kā globalizācija lielu daļu cilvēku ir novedusi. Laikā, kad mūs visus būtiski ietekmē reklāmas, televīzija un masu mediji, ir jāmāk apstāties un nomierināties, pievēršoties līdzcilvēkiem, jo tieši viņi dod patieso dzīves prieku.

Foto: Privātais arhīvs

Jautāts, kā viņš nonācis līdz izpratnei, kas viņam ir jādara, Pavlovs atklāj, ka tas ir briedums, kas nāk ar gadiem. Savos 20 un 30 gados viņš vēl nav sapratis, kādēļ un ko darīt, bet praktiski rīkojies un caur praksi mācījies, bet vienlaikus uzsver, ka jāpasākas arī vecākiem un augstākiem spēkiem.

”Viena mana kliente teica, ka viss, kas mums ir tagad, ir izlūgts iepriekšējos gados. Mūsu vecāki ir izlūguši. Mana vecmāte bija ļoti ticīga. Protams, viņa nezināja neko par miljonāriem, veiksmīgu dzīvi, bet viņa bija ielikusi to, lai bērniem ir labs tēvs, lai būtu sakārtotas smadzenes un lai viss būtu labi,” ģimenes ietekmi atklāj Pavlovs.

Arī saviem klientiem modes dizainers pārmaiņas iesaka sākt ar garīgajām vērtībām:

”Sievietei jābūt cienījamai, tikai tad viņu cienīs apkārtējie. Tātad no sākuma jāsakārto galva un paralēli tam – izskats. Tas viens otru papildina.”

Runājot par biznesu un naudu, rodas jautājums, vai pārvērtības vienmēr ir dārgas un vai katrs to spēj atļauties. Pavlovs nekautrējoties sniedz ātru atbildi: sieviete uz sevi nedrīkst ekonomēt. Sieviete var iemīlēt neglītu vīrieti, bet ar vīriešiem ir citādāk. Viņi mazāk skatīsies uz sievieti bez kurpēm, prāta un neglītu. Katrs var izvēlēties – audzēt vēderu vai garderobi.

”Stilīgi var izskatīties dārgi, bet par mazu naudu, ja komplektā ir gan dārgākas, gan lētākas lietas. Zobus jau arī neejam pie draugiem labot. Es klientiem saku, ka jebkurā gadījumā ir jābūt savam zobārstam, šuvējai un stilistam. Stilists atvērs acis, kas tagad ir jāpērk, priekš kā un kas nav jāņem. Stilisti dod zināšanas. Iemāca ieekonomēt.”

Viņš pats neļaujas vizuālām pārvērtībām, jo tās veido katru dienu. Viņam patīk tas, ko dara, un viņš to pilnveido. Par sevi saka, ka patīk turēties pie stila tīrības, elegances, lai ir gaumīgi un tīri.

”Es nelēkāju pa stiliem. Turos elegantajā stilā, kas netraumē neviena aci,” teic Pavlovs, vienlaikus norādot, ka garīgas pārmaiņas gan piedzīvojis. Gan domājot par attiecībām ar sevi, Dievu un partneri.

Kopā ar sievu iedvesmojušies arī no Dzīves Mākslas Akadēmijā apgūtā par laimīgu attiecību veidošanu. Varbūt tieši akadēmijā gūtās atziņas ir viens no iemesliem, kādēļ Pavlovam ar sievu Agniju ir saskanīgas attiecības. Šogad abi ar svinībām nosvinēja rožu kāzu jubileju, jo kopā laulībā aizvadīti jau desmit gadi.

Foto: Privātais arhīvs

Par attiecībām ar sievu runājot, viņš norāda, ka pārmaiņas attieksmē ir bijušas nepieciešamas abiem. Kā tas ir jebkuram cilvēkam. Jāmāk nebaidīties pārmaiņas izmantot kā iespēju tiekties pēc kā labāka.

Arī klienti bieži baidās piedzīvot pārmaiņas kā vērtībās, tā stilā. Tāpēc stilists ir gaidītāja lomā.

”Jebkurš cilvēks, kurš nav saņēmis pendeli, nekur nekustas. Esmu gaidītāja lomā – gaidu, kad cilvēks no dzīves saņem pendeli un atnāk pie manis. Ja Dievs man ir devis iespēju palīdzēt, nelaidiet to garām, jo otra tāda nebūs! Protams, ka esam daudzi, bet ļoti daudzi taisa tikai šovu, kad sieviete nemaz tam nav gatava. Tā ir trauma. Tas ir jādara lēni un saudzīgi. Kā iedrošināt? Tiekoties privāti un parādot, ka nekožu,” par drosmi un uzticēšanos saka modes eksperts.

Viņš savu darbu salīdzina ar tādu pašu uzdevumu, kāds ir dakterim, kurš nosauc konkrētas lietas un risinājumus.

Arī šajā nedēļas nogalē Pavlovs mēģinās iedvesmot pārmaiņām – kā emocionālām, tā vizuālām trīs ģimenes. Viņš Lucavsalā vadīs ģimeņu stila pārvērtības festivāla ”Ģimenes svētki” ietvaros. Līdz ar vizuālām pārvērtībām, Aleksandrs ģimenēm novēl būt kā paraugiem un iedvesmas avotiem priekš citām ģimenēm. Caur savu uzdrošināšanos, iedvesmojot arī citus.

Stila eksperts ģimenes aicina padomāt: ”Kur jūs vēlaties būt? Izskatieties tā, kādi vēlaties kļūt. Ja vēlaties būt turīgi, jau šodien izskatieties kā turīgi cilvēki, un pēc laika tur nokļūsiet. Sāciet dzīvot lomā, kuru vēlaties piedzīvot – jau tagad! Sajūtot, sasmaržojot un izgaršojot! Jūs sevi programmējat ar savām kurpēm, biksēm, cepurēm un mēteļiem. Ko jūs velkat – turību vai mazturību? Ko jūs sev piesaistāt?”

Lasi vēl