Sieviete, saudzē savu vīrieti! 4 zelta padomi vīrieša labsajūtai

Komentāri
Sieviete, saudzē savu vīrieti! 4 zelta padomi vīrieša labsajūtai

Kaut arī pasaules statistika liecina, ka dzimst vairāk zēnu nekā meiteņu, tomēr jau 30 gadu vecumā vīriešu un sieviešu skaits līdzsvarojas, 40-49 gadu vecumā uz 100 sievietēm ir 85 vīrieši, bet 60-69 gados vīriešu jau ir divreiz mazāk par sievietēm (skaitļi, protams, ir aptuveni un tie var katru gadu mainīties). Kāpēc?

Visos laikos vīrietim nācies pildīt funk­cijas, kas saistītas ar augstu riska pakāpi (apgādnieks, mednieks, aiz­stāvis, karotājs utt.). Atšķirībā no sie­vietes, kurai visa dzīve piepildīta ar pastāvīgu rūpīgu darbu, vī­rietim vien­mēr raksturīga ļoti aktīvas dar­bības un tikpat pasīvas laika pavadīšanas maiņa. Tas diemžēl bieži izraisa sirds un asinsvadu slimības. Ne mazāk nopietni riska faktori ir alkohols un nikotīns. Vārdu sakot, vīrieši vienmēr darījuši visu, lai viņu pietrūktu. Bet sieviešu izturība piemē­rojas dzimtas tur­pināšanai — tā uzskata biologi. Taču tikpat likumsakarīgs būtu jautā­jums: “Kā vīrietim saudzēt pašam sevi?” Piedāvājam ieskatu dažos Stīva Senk­mana ieteikumos. Tie noderēs tieši tev!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Fiziska slodze rīta agrumā

Katru dienu ieteicams sākt ar vismaz 12 vingrojumiem, lai trenētu visas locītavas un muskuļu grupas. Kad pamostamies, nervu centri ir nobremzēti, perifērie asins­vadi pa pusei noslēgti. Tas nozīmē, ka organismam būtu nepieciešamas 2-3 stun­das, lai pēc miega varētu ražīgi un radoši strādāt. Maz­gāšanās no rīta šo laiku ne­daudz saīsina, jo ūdens uzmundrina, raida impulsus no ādas uz nervu centriem. 10 mi­nūtes rīta rosmei atbilst atlikušajam orga­nisma atmošanās laikam. Varbūt ir vērts pamēģināt?

Protams, būtiski svarīgs ir cilvēka nervu sistēmas stāvoklis. Ja jūs no rīta redzat gurdenu, viegli satraucamu cilvēku sliktā garastāvoklī, tad ziniet, ka viņš cieš no hroniskas fiziskas nenoslogotības — hipo­kinēzijas, kas, pēc zi­nātnieku atzinumiem, pa­zemina tonusu un vien­laikus paaugstina emo­cionālo uzbudināmību. Šāds cilvēks pat pa­mos­tas sadrūmis. Vislabākās zāles — fiziskā slodze, kuras lielums atkarīgs no individuālajām spējām.

Pareiza stāja

Zināms, ka at­gūs­tot pareizu stāju, vīrietis kļūst 3-5 centimetrus ga­rāks. Salīkusi mugura, kas izskaidrojama gal­venokārt ar muguras mus­­­kuļu vājumu, šos cen­­timetrus nozog. Ir daudz vingrinājumu, kas palīdz iztaisnot līko mu­guru. Ik­viens var pie­vilkties pie stieņa — it īpaši platā tvērienā, cen­šoties skart stieni ar pa­kausi. Bet pats galvenais — jā­kon­trolē sava stāja: no­stā­ties pie sienas tā, lai pakausis, lāpstiņas, sē­žasvieta un papēži skar­­tu tās virsmu. Pēc tam, cik ilgi vien ie­spējams, jācenšas šādu stāju sa­glabāt, atkārto­jot vin­gri­nājumu vairākas reizes dienā. Tā ir arī sava vei­da gribas ko­rekcija, kas labvēlīgi ie­tek­mēs visu dzīvi. Ie­tei­cams arī iz­man­tot da­žādus testus, lai noteiktu veselī­bas stā­vokli un zi­nātu, kādai jo­mai vairāk veltīt uzma­nību.

Foto: Holivudas spēcīgākie pāri

Ja vīrietis ir ātri aizkaitināms…

Veselība atkarīga galvenokārt no nervu sistēmas stāvokļa. Lūk, daži padomi ātri sakaitināmam cilvēkam:

  1. Pacentieties nepalikt viens ar savām nepatikšanām — izstāstiet labsirdīgam un prātīgam cilvēkam visu, kas jūs nomāc. Arī pats esiet gatavs kļūt par labvēlīgu, sa­protošu klausītāju cita “grēksūdzei”.
  2. Protiet uz laiku atrauties no savām rūpēm. Esiet saprātīgs un taktisks: ļoti sliktu iespaidu atstāj cilvēks, kurš pat sīkas nepatik­šanas pārvērš par pasaules problēmu.
  3. Nekļūstiet nikns — iemācieties ieturēt pauzi pirms dusmu uzliesmojuma, apsverot situāciju. Fizisks darbs noslāpēs dusmas.
  4. Dažkārt vajag arī piekāpties — spītīgs vīrietis atgādina kaprīzu bērnu.
  5. Cilvēks visās jomās nevar būt pati pilnība, tāpēc nav jādzīvo nepārtrauktās bailēs, ka esat it kā sliktāks par citiem. Lai gūtu apmierinājumu, pietiek gūt panākumus vienā vai divās jomās, bet pārējo izpildīt pēc labākās sirdsapziņas.

Neesi prasīga

Neesiet pārmērīgi prasīgs, jo tad būsiet pastāvīgi noskaities, ka apkārtējie neatbilst jūsu prasībām. Pieaugušus cilvēkus pārau­dzināt nozīmē prasīt, lai viņi dara tā, kā gribat jūs. Pieņemiet cilvēkus tādus, kādi viņi ir — katram taču ir tiesības uz in­dividualitāti, — vai arī vispār nesaistieties ar viņiem. Apkārtējos cil­vēkos centieties redzēt vispirms viņu vērtības un savstarpējās attiecībās balstieties tieši uz šīm īpašībām. Un kādā jaukā dienā jūs ievērosiet, ka cilvēki ir “pārauguši”…

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl