2 komentāri
Sieviešu ļaunākā kaprīze – migrēna

Pastāv uzskats, ka migrēna ir dāmu kaprīze, kas tiek izmantota kā atruna no kādas darbības. Visticamāk, šo stereotipu rada dažādas ainas mākslas filmās.

Tiesa, sievietes ar migrēnu slimo biežāk nekā vīrieši, bet neiroloģe Daine Jēgere skaidro, – tas ir tāpēc, ka tas tiekot pārmantots ģenētiski. Viens no migrēnas izraisošajiem faktoriem ir hormonu svārstības. Migrēna diemžēl ir neizārstējama slimība, tomēr tas nenozīmē, ka nav jēgas apmeklēt speciālistu, kas spēj norādīt ieteikumus, lai mazinātu tās sāpes.

Foto

Katrai no mums cīņā pret galvassāpēm palīdz kas cits. Vienai tie var būt medikamenti, otrai tās var būt diētas un sava režīma sakārtošana. Latvijā ar migrēnu sirgst 16 % iedzīvotāju. Diemžēl migrēna ir slimība, ko no ārpuses cilvēkam nevaram novērtēt, bet ir veidi, kā uz savas ādas to pārbaudīt un saprast, ko tad cilvēki izjūt, kad ir radušās migrēnas lēkmes. Lai uzzinātu un saprastu, kā ir sirgt ar migrēnu, skaties videoklipā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl