Sēru maršs laulību zālē un vedējtēvs bez biksēm… Kāzu smieklīgi jaukie kuriozi

0 Komentāru
Sēru maršs laulību zālē un vedējtēvs bez biksēm… Kāzu smieklīgi jaukie kuriozi
Foto; freeimages.com

Gatavojoties kāzām, protams, ceram uz to, ka viss izdosies gludi un bez aizķeršanās. Tomēr, ja padomā, tieši mazās nebūšanas un kuriozi ir tie, ko visbiežāk stāstām un atceramies, kad runa ir par tikko aizvadītajām kāzām. Zinātkārajiem parasti pirmais jautājums: kāda bija līgava? Otrais – kādi vedēji vai kāzu vadītājs? Vēl daži jautājumi par kāzu svinību norises vietu, gastronomiskajām izvirtībām un pēc tam jau pats stāstītājs, apejot rūpīgi gatavotos galda dekorus, mičošanas izdarības, viesiem domātos suvenīrus utml. lietas, pievēršas detaļām, kas saucas ”Smieklīgākie kāzu kuriozi.”

Katrs, protams, visus notikumus redz no sava saktpunkta. Šoreiz – no vedēju viedokļa. Lai arī mana vedējmātes pieredze nav milzīga – četri ”brūtes pāri”, taču visi joprojām godam dzīvo laimīgā laulībā (kas tomēr ir galvenais kāzu ”izdošanās” rādītājs), arī manā pūrā no teju katrām kāzām ir kāds neliels stāsts ar smieklīgu noti.

Sēru maršs?

Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Mūsu pirmajās kāzas kā vedējiem laulību ceremonija notika kādā Rīgas Dzimtsarakstu nodaļā. Kad ceremonijas vadītāja bija likuma vārdā pasludinājusi jauno pāri par vīru un sievu, muzikante pie sintezatora sāka spēlēt neizprotamu akordu virknējumu. Tā kā telpa nebija pārāk liela, labi varēja just klātesošo kopējo noskaņojumu, kas vēstīja, ka visi ir pamatīgi samulsuši, jo akordu skanējums ļoti pietuvinājās sēru maršam. Taču tajā pat mirklī, kad visiem beidzot ”pielēca”, ka spēlēta tiek Latvijas valsts himna, skaņdarbs tika pārtraukts…

Autobuss neatbrauca…

Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Mūsu otrais vedamais pāris bija iepazinušies ciemata autobusa pieturā, kaut gan pirms tam ļoti ilgus gadus bija dzīvojuši ļoti netālu viens no otra. Laika posmā starp laulību ceremoniju un svinībām bijām jaunajam pārim izdomājuši šādu izklaidi: Pieturā, kurā viņi satikās, sagaidām autobusu, iekāpjam, un vienas pieturas laikā viņi abi cienā pasažierus ar šampanieti un stāsta visiem savas iepazīšanās vēsturi. Lai nebūtu nekādu neparedzētu misēkļu, pirms tam biju noskaidrojusi autobusa sarakstu, lai zinātu cikos jābūt pieturā… Noteiktais laiks pienāk, bet autobusa nav… Laika gaidīt arī daudz nav. Kā vēlāk izrādījās, biju noskaidrojusi autobusa sarakstu citā virzienā nekā bija plānots. Atradām izeju – jaunais pāris ”stopēja” mašīnas, cienāja braucējus ar pīrāgiem un šampanieti un stāstīja savu stāstu.

Foto: noteikti arī šīs kāzas nav iztikušas bez kurioziem

Vedējtēvs bez biksēm…

Foto; freeimges.com

Foto; freeimges.com

Stāsts vairāk domāts tiem, kuri paši ir piedzīvojuši kāzu gatavošanās pēdējā brīža, bieži vien nevajadzīgo, stresu.

Uz manas māsas kāzām, kas notika mūsu pašu lauku mājās, devāmies jau iepriekšējā vakarā, kur, protams, darbs vēl dzen darbu.  Vedējtēvs savu uzvalku, kas ielikts speciālā maisā, ir izņēmis Rīgā no skapja, ielicis mašīnā un atvedis uz laukiem. Labi, ka ”septītais prāts” jau tajā pašā vakarā viņam lika paskatīties, kāpēc gan maiss ir neparasti viegls. Izrādās – tajā nav bikšu… Paldies Dievam, ka šī atklāsme nāca 12 nevis pāris stundas pirms kāzu sākuma, un bija laiks atkārtoti braukt pēc biksēm. Vedējtēvs ir augumā ražens, tādēļ stundas laikā atrast mazpilsētā atbilstošas bikses nebūtu iespējams…

Piedalies fotokonkursā! Iesūti savu kāzu atraktīvāko fotogrāfiju un laimē vērtīgas, Latvijas dizaineru darinātas augstvērtīgas un interesantas balvas! Klikšķini uz turpmāk redzamo attēlu!

 

0 Komentāru