Komentāri
Seriāla UgunsGrēks Ievas – aktrises Ingas Tropas nedēļa pirms sezonas sākuma
FOTO: Skaties.lv

Ja dzīvē ir viena vienīga rutīna, darbā – nepatikšanas, mājas darbi “sastājušies nebeidzamā rindā” un šķiet, ka nav nekā, par ko priecāties, turklāt  rodas nepārvarama vēlme “iestāties domu biedru grupā vissirslikti.lv”, tad psihologiem ir cits  ieteikums. Vakarā  pierakstīt jebkurus, pat vissīkākos, labos notikumus un lietas, kas dienas laikā ir norisinājušies. Rezultātā redzams, ka dzīvē ir ļoti daudz, par ko priecāties. Nav uzreiz ” jānolaiž spārni un jānokar deguns”. Lai iedvesmotu ikvienu palūkoties uz dzīvi ar pozitīvu skatu,  Skaties.lv/ Sievietei  uzsāk jaunu rubriku “Septiņas  labas lietas septiņās dienās.”  Kā pirmo – no piektdienas līdz ceturtdienai,  mēs aicinājām seriāla “UgunsGrēks” Ievas  lomas tēlotāju aktrisi Ingu Tropu pierakstīt katru dienu vienu labu lietu vai notikumu, kas licis būt priecīgai un laimīgai. Inga ar lielu interesi piekrita. Pašai par lielu prieku un pārsteigumu, viņai  katru dienu ir ne tikai viens vien ikdienišķs, bet brīnišķīgs notikums, kas liek justies laimīgai.

Ir piektdienas agrs, agrs rīts. Mihels, mans dēls, vēl guļ. Savā krēslā kā tronī lepna vēl guļ arī kaķene Alise. Mājās valda miers un klusums. Saules stari lēnām laužas istabās, visu izgaismojot. Es meditēju. Esmu koks. Un meditācijas beigās nodomāju – man šķiet, ka esmu kļuvusi laimīgāka. Sajūta, ka garā, ievilkusies ziema, kas bija iemājojusi manā sirdī, šķiet nu tik tiešām ir beigusies. Es esmu kā plaukstošs pavasaris. Un te atskan telefona zvans, kurā no portāla Skaties.lv mani aicina piedalīties eksperimentā – veselu nedēļu pavērot sevi, lai piefiksētu un noskaidrotu, kas mani katru dienu dara laimīgu. Sāku no prieka smieties un daudz nedomājot piekrītu šim piedzīvojumam. Un tātad…

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piektdiena

Nesteidzīgs rīts kopā ar Mihelu. Baudam gardu rīsu putru ar manas mammas gatavoto plūmju ievārījumu. Šis ievārījums garšo pēc mīlestības.
Kopīgi skatamies latviešu dokumentālo filmu ”Kā tev klājas Rūdolf Ming”. Tā mums abiem ir iedvesmojoša.
Skrējiens kopā ar Mihelu pa lietu. Ir tik patīkami skriet siltā aizejošās vasaras dienā un mazliet izlīt.
Brīnišķīgs un radošs mēģinājums. Kārtējo reizi jūtos laimes piepildīta, jo varu strādāt darbu, kas man sniedz baudu, un varu to darīt kopā ar cilvēkiem, kas iedvesmo, ar kuriem saprotos pusvārdos.
Vakara, pirmsgulētiešanas, pastaiga kopā ar Mihelu. Dejojam un ļaujamies kustības priekam uz ielām un parkos. Šūpojamies. Neatceros, kad pēdējo reizi biju šūpojusies. Nu to daru ar milzīgu prieku. Tā, ka vēderā viss kņud un uz āru laužas neapturami, dzirkstoši dzīves svinēšanas smiekli. Ejam dziedādami pāri akmens tiltam. Mūs visu laiku pavada gandrīz pilns mēness.

Sestdiena

Spēja nepadoties un pārvarēt grūtības. Skrienu pret kalnu, pret milzīgu vēju. Prātā ienāk doma – es esmu laimīga un spēju izbaudīt arī šī mirkļa burvību. Pat ja ir diskomforts un grūtības, pat ja sāp. Dzīves skaistums slēpjas tajā, ka tai ir visas krāsas un tai nav jābūt tikai vieglai. Viss atkarīgs no manis pašas – no tā, kā es izvēlos uz to skatīties, kurus ceļus iet.
Mēģinājuma process, kurā, analizējot lomu, atkal esmu ieguvusi tik daudz sevis pašas izprašanā, pieņemšanā un attīstībā.
Vakars kopā ar tuvu cilvēku. Dejošana. Sirds sarunas, baudot pilnmēness nakts maģisko burvību.

Svētdiena

Negaidīta rīta tikšanās franču kafejnīcā ar bērna auklīti. Melna kafija un tikko cepts kruasāns. Sirsnīga saruna.
Esmu viena. Sēžu kafejnīcā un strādāju. Paiet daudzas stundas, daudz gardas tējas izdzerts un daudz radoša paveikts.
Tikšanās, lai runātu par jaunu darba projektu. Esmu laimīga uzzinot tēmu, jo tā arī mani jau ilgāku laiku ir rosinājusi domāt. Nu varēs to materializēt.

Pirmdiena

Atkal agrais darba rīts. Visi vēl guļ, bet es esmu radošā procesā. Strādāju ar sava jaunā, topošā režijas darba eksemplāru. Saules pielietā virtuve arvien vairāk piepildās ar tēliem, kas dzīvo savu dzīvi. Es tos vēroju. Redzu notikumu ainas kā sapņus vai senas atmiņas. Lēnām malkoju melnu kafiju un ēdu šokolādes trifeles brokastīs!
Rīta meditācija pie tibetiešu mūzikas. Sajūtu milzum enerģiju, spēku un mieru ieplūstam sevī.
Pastaiga līdz ezeram un pelde tā dzestrajā, uzmundrinošajā ūdenī.
Kopā ar Mihelu esam veiksmīgi un ātri izturējuši iepirkšanos lielveikalā. Ir atrasts viss pirmajam septembrim nepieciešamais.
Pirms aizmigšanas iesāku lasīt jaunu grāmatu. Norvēģu aktrises un režisores Līvas Ulmanes autobiogrāfisko darbu, kas mani iedvesmo un ļauj man labāk izprast pašai sevi.

Otrdiena

Pirmais septembris! Mihels baltā kreklā, tauriņu un paša izvēlētām puķēm, kas domātas bērnudārza audzinātājām un auklītēm.
Pilnās ielas ar bērniem un jauniešiem, kas saposušies un vēl mazliet miegaini, maršē pa ielām skolu un bērnudārzu virzienā, nezdami dažnedažādus ziedus.
Skrējiens pamatīgā lietū. Izmirkstu līdz pēdējai vīlei. Skrienu pa peļķēm. Viss ir slapjš un viss šļakst.
Pirmais jauniestudējuma mēģinājums Jaunajā Rīgas teātrī. Esam sieviešu kolektīvs, kurā ir tikai viens vīrietis – režisors. Būs interesanti.
Aizrautīga bērnu autores Luīzes Pasores brīnišķīgās grāmatas par Teo un Pogu kopīga lasīšana pirms gulētiešanas.

Trešdiena

No rīta pamatīgi un no sirds izdziedos tautasdziesmas. Nez ko kārtējo reizi pat to domā mani kaimiņi?
Skaistas, sāpīgas, bet reizē arī cerību un ticības pilnas Vima Vendersa filmas ”Zemes sāls” noskatīšanās.
Vakara galda spēļu spēlēšana un jautrība kopā ar Mihelu.

Ceturtdiena

Fotosesija JRT jaunajai izrādei. Mēs visas šī jauniestudējuma aktrises kļūstam kā māsas, kā viens veselums, kas pilns draudzības, maiguma, iejūtības un mīlestības.
Lēnā pastaiga mājup pa Rīgas nu jau rudens vakara ielām. Gandarījums par teātrī un seriāla filmēšanas laukumā paveikto. Pa ceļam satieku vecu kungu, ar kuru izvēršas neparasta saruna.
Iespēja apgulties gultā, ļaujot lai nogurums aiztek prom. Miers, klusums un miegs.

FOTO. Ingas ikdienas labie mirkļi seriālā “UgunsGrēks”

Piektdiena

Rīta meditācija un tautasdziesmu dziedāšana. Sevis pārvarēšana mēģinājumā. Spēju arvien veiksmīgāk pieņemt un nesatraukties, ka viss uzreiz nesanāk. Arvien vairāk izbaudu procesu.
Pastaiga kopā ar Mihelu no bērnudārza. Sarunas.Tējas baudīšana, sadraudzēšanās un iedvesmojošas sarunas ar divām burvīgām jaunām sievietēm tējnīcā  ILLUSEUM uz Miera ielas.
Shipsi koncerts muižā pie PIENA. Iespēja izbaudīt un klātbūtnē piedzīvot skaistu šī mākslinieka dvēseles starojumu un lidojumu. Draudzība un sirsnība virmo gaisā starp sanākušajiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl