Septiņi jautājumi, kas tracina jaunās māmiņas

Komentāri
Septiņi jautājumi, kas tracina jaunās māmiņas
FOTO: Peter , Flickr.com

Ja esi jaunā māmiņa vai grūtniece vai arī ļoti centies tikt pie sava bērniņa, tad visai bieži tev nākas atbildēt uz vienveidīgiem, apnicīgiem un nereti kaitinošiem jautājumiem. Sākumā pieklājīgi atbildi vienu reizi, otru, trešo…Taču ar katru reizi jautājumi tevi sāk tracināt arvien vairāk, un tu nesaproti, kā lai jautātājam pasaka, ka viņa jautājums nav korekts, bet gan apnicīgs vai pat bezkaunīgs. Lūk, daži ieteikumi.

Kāpēc jums vēl nav bērniņu?

Tev ir jau trīsdesmit, vai pat vairāk. Esi precējusies vairākus gadus, bet bērnu vēl nav. Šajā laikā katra krustmāte vai kaimiņiene uzskata par pienākumu ar lielu interesi apjautāties: ”Tāds jauks pāris! Nu, kad tad beidzot jums būs bērniņi?”. Tev jau ir apnicis, visām viltīgi smaidot, atbildēt, ka pie tā tiek strādāts utt. Jo ne jau katrai tantei esi gatava stāstīt par vairākiem spontānajiem abortiem un citām veselības problēmām, kas tevi nomāc. Tādēļ saņemies un vienreiz atbildi: ”Man bērni noteikti būs, bet jums pieklājības un takta izjūtas laikam – nekad.”

Ko tad gaidāt?

Tikko tev ir parādījies mazs puncītis, apkārtējie momentāni uzskata par pienākumu apjautāties, vai ir zināms bērniņa dzimums. Daži mēģina izteikties tēlaināk: ”Kādā krāsā tad būs bērnu ratiņi?”. Protams, ka tev bieži vien gribas atbildēt, ka tā nav jautātāja darīšana, bet tu “iekod sev mēlē” un pieklājīgi atbildi, ka pagaidām nezini. Ja atbildēsi, ka gaidi bērnu, tad krustmāte, kurai nav humora izjūtas, noteikti apvainosies. Bet tici – paies laiks, un pirmajai satiktajai draudzenei, kurai jau būs mazliet pamanāms topošās māmiņas vēderiņš, tu pajautāsi: ”Kas tev būs?”

Kāds burvīgs kunkulītis!

Tu dodies pastaigā ar ratiņiem pa piemājas skvēru un katra kaimiņiene, kura nāk tev pretī, vēlas ielūrēt ratiņos, aplūkot jaundzimušo. Iespējams, ka tu piederi pie māmiņām, kurām tas nepatīk. Un to var saprast. Pirmkārt, esi saprāta robežās māņticīga un nevēlies, ka tavu bērnu tik ļoti apjūsmo. Otrkārt – ir vīrusu laiks, tādēļ nav labi, ja bērnam ir kontakts ar daudziem cilvēkiem. Šādā gadījumā tev ir visas tiesības atbildēt: ”Lūdzu, nenāciet pārāk tuvu klāt ratiņiem! Mazo tas satrauc.”

Arī šīm māmiņām noteikti būtu tāds pats viedoklis! Foto:

Kāds jauks puisītis!

Šo komplimentu tava meitiņa saņem regulāri, lai arī viņai ir rozā jaciņa un kājās balti sporta apavi. Jā, viņai ir ļoti īss matu griezums (nav taču obligāti vienmēr jāsien lentes matos), Jā, viņa nav bērns – miniatūra. Jā, viņa nupat iemācījās skraidīt, tādēļ viņai regulāri ir pārsista lūpa. Tu dēļ neattapīgajām kundzītēm sāc nervozēt, ka tava meitiņa neizskatās pēc tipiskās lellītes – Lollītes. Taču vienreiz saņem spēkus un kārtējās tantes klātbūtnē meitai saki : ”Skaties, Baibiņ, kāda onkulim skaista, zaļa kleita!”

Kāpēc jūsu bērniņš tik ļoti kautrīgs?

Kad tavs dēls ir mājās, viņu nevar valdīt. Taču tikko izejat sabiedrībā, viņš stāv maliņā, kautrējas un nezina, kur acis likt. Neirologs jau tevi ir teicis, ka līdz trīs gadu vecumam par šo tēmu vispār nav jāsatraucas, jo dēlam ir vienkārši tāds temperaments, ka viņam nepatīk deklamēt dzejolīšus vai dziedāt dziesmiņas svešiem vai mazpazīstamiem cilvēkiem. Parasti tu sāki taisnoties, ka vispār jau viņš ir ļoti aktīvs un enerģisks, bet šobrīd vienkārši ir noguris. Bet – kāpēc tev būtu jājūtas neērti par dēla uzvedību, kas ir turklāt ir ļoti normāla?! Tu taču zini, ka viņš ir pats lieliskākais bērns pasaulē. Tāpēc ziņkārīgajai būtnei atbildi: ”Jā. Viņš ir ļoti gudrs un nopietns bērns. Dzejolīšu laiks jau ir pagājis. Tagad viņš gatavojas aizstāvēt doktora disertāciju makroekonomikā…”

Un kur tad ir jūsu tētis?

Jūs ar bērna tēvu viens otram esat pateikuši “sveiki”, kad mazajam bija gads. Jau vairāk nekā gadu tēvs par bērnu atceras reizi mēnesī, pārskaitot tev naudu un aizvedot viņu izklaidēties. Tavam bērnam ir vairāk nekā divi gadi, un viņš reizē ar citiem bērniem, ko satiek spēļu laukumā, atkārto: ”Tē–ti, tē–ti”. Tu par tēti viņam šobrīd stāsti, ka viņš ļoti daudz strādā (un tā, iespējams, arī ir patiesība). Tādēļ mierīgu sirdi visām kundzītēm, kuras ziņkārīgi uzdod šo jautājumu, vari atbildēt tieši tāpat kā bērnam.

Kā tā var būt? Bērns taču nemaz nav līdzīgs jums!

”Tā tas tiešām ir, jums taisnība. Puika ir ļoti līdzīgs vecvectēvam un manas mammas māsīcai. Taču vislīdzīgākais viņš ir Džeimsam Bondam – Danielam Kreigam, jo, kad dēlu gaidīju, vismaz piecas reizes noskatījos filmu par aģentu 007.” Uz muļķīgu jautājumu vislabākā ir ironiska atbilde.

Lasi vēl