Seko līdzi savām finansēm, lai piepildītu sapni

Komentāri
Seko līdzi savām finansēm, lai piepildītu sapni
Foto: Flickr.com/Images Money

Vai es kādreiz varēšu atļauties? Ja vien tavs sapnis nav greznas Losandželosas vai Jūrmalas villas iegāde, īpašuma iepirkšana Sicīlijā vai kādas aviokompānijas pārpirkšana, to sasniegt būs vienkārši. Te noderēs neliela SHAPE iedvesma savu ar finansēm saistīto mērķu sasniegšanai. Tu kādreiz noteikti varēsi atļauties! Ja vien gribēsi.

Sākt savu biznesu

Lai izveidotu savu uzņēmumu, tev, protams, nepieciešams pats svarīgākais – biznesa ideja un vismaz sākotnējais rīcības plāns. Bet no finansēm pietiks ar 50–60 eiro. 11 eiro gadā izmaksās interneta lapas domēns, un, ja vēlēsies kļūt par individuālo komersantu, Uzņēmumu reģistrā tev būs jāsamaksā valsts nodeva 47 eiro. Savukārt SIA dibināšana ar pamat kapitālu 1 eiro kopā ar reģistrēšanu un valsts nodevu tev izmaksās ap 37 eiro. Pastāv arī citas uzņēmējdarbības formas, kuru reģistrēšanai ir citas izmaksas, un tās tu vari noskaidrot Uzņēmumu reģistra mājaslapā. Izveido sava uzņēmuma kontu Facebook un Twitter, iegūsti sekotājus, un var uzskatīt, ka tu esi biznesā! Tā vietā, lai tērētos mājaslapas dizainam, izmanto kādu no bezmaksas blogu vai veblapu būvēšanas servisiem (wordpress.com, webs.com, weebly.com u.c.). Finansējuma piesaistei pieejami dažādi konkursi, kuriem visērtāk izsekot esfinanses.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizbraukt sapņu ceļojumā

Bezrūpīga atpūta Maldīvu salās, ekskluzīva slēpošana kādā Kanādas kūrortā vai šopings Dubaijā – tas viss ir iespējams, jo psiholoģiski prasa mazāku piepūli nekā krāšana mājai. Vispirms izrēķini, kāda summa mēnesī tev jāatliek. Un jau šodien pat izveido Pinterest profilā mapi ar vēlamā ceļamērķa bildītēm – saliec tur visu skaistāko un tīkamāko, kas raksturo šo sapņu ceļojumu. Un ikreiz, kad rodas kārdinājums atlikto naudu iztērēt kam citam, aplūko bildes! Pētījumi liecina, ka vizuālie impulsi palīdz gribasspēka nostiprināšanai. Tāpat, gatavojoties ceļojumam, ir īstais laiks padomāt par iespēju piepelnīties vai atgūt naudiņu uz iepriekš iztērētā rēķina, piemēram, iztirgojot savu skapi no citos ceļojumos iegādātajām lietām. Seko līdzi dažādu tūrisma biroju, viesnīcu, kūrortu, aviosabiedrību sociālo tīklu profiliem un laimē atlaides vai pat bezmaksas piedāvājumu kādā viņu izsludinātā konkursā.

Dzemdēt bērniņu

Saskaņā ar Swedbank Privāt­ personu finanšu institūta aplēsēm vidējie izdevumi par vienu bērnu Latvijā ir ap 215 eiro mēnesī jeb 46,5 tūkstoši eiro līdz pilngadības sasniegšanai. Protams, šis skaitlis var ievērojami svārstīties atkarībā no vecāku ienākumu līmeņa un veiktajiem tēriņiem. Tā kā summa nav maza, būtu svarīgi finanšu jautājumus izrunāt ar mīļoto vīrieti, jo divatā segt izdevumus vienmēr ir vieglāk. Jā, skanēs garlaicīgi, bet ir vērts uz bērna vārda atvērt pilngadības krājkontu, tāpat vērts padomāt par uzkrājuma veidošanu bērna vajadzībām. Rēķinot finanses, tev jāzina, ka valsts garantē bērna piedzimšanas pabalstu – 421,17 eiro, tāpat līdz mazuļa pusotra gada vecumam ik mēnesi saņemsi kādu no valsts pabalstiem, un šī summa pat iepriekš nestrādājošai māmiņai nebūs mazāka par 171 eiro. Ir pieejami arī citi valsts atbalsti, apskatāmi Labklājības ministrijas mājaslapā.

Investēt akcijās

Ja reiz valstī pastāv inflācija, algas uzglabāšana kontā nemaz nav tik izdevīga – pat ja to neaiztiec. Varbūt daļu investēt akcijās? Vispirms tev kādā bankā bez maksas jāatver vērtspapīru konts, tiesa, ik mēnesi vismaz 1 eiro būs jāmaksā par konta uzturēšanu. Bet, lai kļūtu par kāda uzņēmuma akcionāru, teorētiski tev pietiek ar 10 centiem. Tiesa, komisijas maksa par darījumu būs vairāki eiro. Summa, kas nepieciešama nopietnākai iesaistei akciju tirgos, ir ap 1000 eiro. Ieguldot šādu summu, vēlams sekot līdzi izmaiņām akciju cenu svārstībās un tam, kas notiek pasaules finanšu tirgos. Pastāv iespēja investēt arī ieguldījumu fondos. Par konkrētu summu (sākot no 50 eiro) tu vari nopirkt fonda daļas, kuras pārvaldīs profesionāls finansists, ieguldot tavu un visu pārējo fonda investoru aktīvus perspektīvu uzņēmumu akcijās un obligācijās. Tu vienmēr būsi informēta par to, kas notiek ar tavu naudu, un visizdevīgākajā brīdī varēsi savu daļu pārdot. No Baltijas akciju tirgus uzmanību der pievērst farmācijas un banku sektoram.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl