Šausmas! Iedvesmojoši un elpu aizraujoši fakti par Halovīnu!

3 komentāri
Šausmas! Iedvesmojoši un elpu aizraujoši fakti par Halovīnu!

Halovīns ir vieni no populārākajiem svētkiem pasaulē, jo īpaši tie ir aktuāli ASV un Lielbritānijā. Katru gadu bērni un pieaugušie pārtop par briesmoņiem, slavenībām un visādiem citādiem mošķiem, lai svinētu šos pagānu svētkus. Šā iemesla dēļ esam apkopojušas elpu aizraujošus faktus par Visu Svēto nakti.

Šajos svētkos ne tikai cilvēki pārtop par raganām, zombijiem un dievišķiem spēkiem, bet arī iedzīvotāju mitekļi tiek īpaši izgreznoti. Par aktuālu Halovīna tradīciju kļuvusi ķirbju grebšana, un dažās valstīs pat notiek ekskluzīvas sacensības par skaistāk izgrebto ķirbi. Tā kā Visu Svēto nakts tiek svinēta 31. oktobrī, bet jau šonedēļ brīvdienās visu Latviju pārņems pagānu svētku gars, esam apkopojušas lieliskas 13 Halovīna svētku tradīcijas un faktus, kas tavu ceturtdienu padarīs interesantāku, ievedot aizraujošā pasaku valstībā. Vai zināji, ka, pateicoties Visu Svēto naktij, cilvēkiem ir radušās patiesas bailes no Halovīna, ko mēdz dēvēt par Samhainofobiju. Kādi interesanti fakti tev jāzina par Halovīnu, skaties fotogalerijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

TOP komentāri

 • Oga
  +3 +3 0

  Oga

  Paldies daudz ko nemaz nezinaaju! :D par to fobiju, tik labs :D vispār pirmo reizi tādu vārdu dzirdu :D
 • Rita
  0 0 0

  Rita

  ugunskuri un šīs kartupeļu, rāceņu un ķirbju laternas domātas, lai aizbaidītu ļaunos garus, arī šie kostīmi šim nolūkam.
 • Rita
  0 0 0

  Rita

  Halovīna svētki tiešām nākuši no Īrijas, No Ķeltu Pagānu festivāla "Samhain", kad cilvēki dedzināja ugunskurus un ģērbās spoku kostīmos.
  "Samhain" zinām arī kā visu mirušo dienu un daudzi Wiccans un modernie Pagāni visā pasaulē svin šossvētkus. Tā ir diena, kad mirušo gari apciemo zemi. Šie svētki Pagānu reliģijā ar mirušo radinieku un draugu piemiņu.
  8. gadsimtā pāvests Gregorijs III 1. novembri pasludināja par "Visusvēto un mocekļu dienu". Šie svētki iekļauj dažas "Samhain"tradīcijas Īru imigranti, kas aizbrauca uz Ameriku, paņēma šīs tradīcijas līdz, tā ir ķirbja dzimtene, un, ķirnis kļuva par svarīgu svētku sastāvdaļu. Katru gadu Amerikā un citās pasaules valstīs uz sliekšņiem un logos tiek izlikti izgrebti ķirbji un tajos dedzina sveces. Tās sauc par "Jack-o'-lanterns". Tas nācis no Īrijas, kur šim nolūkam tika izmantoti lieli rāceņi un kartupeļi. Tad ķirbis kļuva par galveno laternu, tā ķirbisnācis no Amerikas.
  Bērni ģērbjas Halovīna kostīmos, iet apkārt no mājas uzmāju un spēlē "Trick or Treats", tas nozīme dodiet saldumus vai mēs izjokosim un stāsta spoku stāstus. "Trick or treats" paradums nācis no Amerikas.
  Vēl pēc vecajām tradīcijām, kam nepatī Halovīns, apmētāja ar olām un miltiem, pie durvīm jāuzliek uzraksts "No tricks, no Treats, no thanks".Veikalos pārdevējus brīdina, lai bērniem nepārdod olas un miltus, jair aizdomas, ka tas tiks izmantots lai apmētātu.
  Par šo vēsturi es ieguvu informāciju šeit Anglijā Angļu valodas kursos. Nākošie svētki ir "Bonfire night", "Uguņošanas nakts", par godu Guy Fawkes, kas mēģināja uzspridzināt parlamentu 1605. gadā, viņu sadedzināja uz sārta. Bet tā jau ir cita vēsture.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl