Saudzē savus nervus

0 Komentāru
Saudzē savus nervus
Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Interesants eksperiments nesen noslēdzies Kanādā, kura laikā zinātnieki sekojuši līdzi mūķenēm, kurām tuvojas 100 gadu dzimšanas diena. Ar magnētiskās rezonanses un tomogrāfijas palīdzību periodiski tika pētītas mūķeņu – ilgdzīvotāju smadzenes.

Noskaidrojās, ka, neņemot vērā tādas slimības kā Alcheimers un Parkinsons, ar ko slimoja daudzas kundzes, nekādas vecuma plānprātības pazīmes nevienai nebija. Tas nozīmē, ka māsu nervu šūnas atjaunojas pat viņu cienījamajā vecumā, pateicoties tieši viņām raksturīgajam dzīvesveidam. Balanss starp gaidīto un realitāti. Noteikts pasaules redzējums. Aktīva darbošanās ar konkrētu mērķi –lūgties, lai pasauli padarītu labāku. Salīdzinot eksperimentā iegūtos rezultātus ar sen zināmu patiesību – jo ilgāk mēs aktīvāk izmantojam savas smadzenes, jo ilgāk mēs kvalitatīvi dzīvosim, zinātnieki ir izdarījuši šādus secinājumus. Nervu šūnu atjaunošanās ir atkarīga no šādiem faktoriem:

Ja nevari darīt to, kas patīk, lai Tev iepatīkas tas, ko dari

Foto: Stijn de Clerq

Foto: Stijn de Clerq

Veselīgi attiekties pret sākotnējiem dzīves mērķiem un to realizēšanas iespējām. Piemēram – pieņem to, ka nespēji piepildīt savu sapni būt par operdziedātāju, bet rodi piepildījumu kora dziedāšanā, kura Tev ļoti labi padodas. Turklāt koris Tev ir dāvājis daudz draugu un jauku sabiedrību.

0 Komentāru