Ziemassvētku vecītis sarkanā tērpā ir tikai mīts

Komentāri
Ziemassvētku vecītis sarkanā tērpā ir tikai mīts

Ticiet vai nē, bet Ziemassvētku vecītis sarkanā kostīmā nav sena leģenda, bet gan mīts, jo sarkanā kostīmā viņš pirmo reizi parādās tikai Coca-Cola reklāmās.

Agrāk Ziemassvētku vecītis bija redzams dažādu krāsu apģērbā – zaļā, violetā, gaiši zilā, tumši zilā, brūnā un sarkanā. Dažās fotogrāfijās viņš ir attēlots kā krāsains tēls – zilas bikses, dzeltena veste un sarkana jaka. Ir arī bijuši zīmējumi, kur salavecis velkā melnu un baltu kažokādu. Savukārt kā galvas rotu senos laikos, salavecis ir izmantojis āmuļu vainagu vai cepuri. Salaveča tēls krasi mainījās ap trīsdesmitajiem gadiem, kad pirmo reizi Coca-Cola reklāmā tas tika, attēlots sarkanbaltā tērpā. Amerikāņu mākslinieks Hadons Sanbloms radīja Coca-Cola reklāmas kampaņas sarkano salaveča tēlu, izvēloties melnas krāsas jostu. Pēc šīs reklāmas salavecis visā pasaulē bija pazīstams kā Ziemassvētku vecītis sarkanbaltā kostīmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl