Sagaidi jauno gadu ar naudu rokās! Gadumijas ticējumi un rituāli pārticības piesaistīšanai

1 komentārs
Sagaidi jauno gadu ar naudu rokās! Gadumijas ticējumi un rituāli pārticības piesaistīšanai
ROMĀNS KOKŠAROVS/ F64

Nākamajā gadā gribi būt veiksmīgs, pārticis un bagāts? Protams, noderēs arī mērķtiecība, apņēmība un cītīga strādāšana, taču kāpēc neņemt talkā senču gudrības veiksmes piesaistīšanai? Te būs daži ticējumi un rituāli, kurus ievērot Vecgada vakarā un Jaungada dienā, lai gads izdotos!

31. decembrī uzrakstiet sev vēstuli, ielieciet tajā atklātni ar laba vēlējumiem un papīra naudas zīmi. Saņemot vēstuli jau Jaunajā gadā, saglabājiet šo naudu. Netērējiet – tā nesīs jums naudu jaunajā gadā.

Vecgada vakarā ledusskapja apakšā jānoliek sarkans maisiņš ar trīs vara monētām, obligāti ar cipariem uz augšu – tad jaunajā gadā mājā valdīs pārticība un labklājība.

Vecgada vakarā šampanieša glāzē vajag iemest monētu, izdzert to, tad monētā izurbt caurumiņu un nēsāt to kā breloku vai kulonu – jaunajā gadā būs laime un bagātība.

Vecgada vakarā jāēd skābi kāposti, lai skābums, kas radies pagājušajā gadā, tiktu apēsts; jaunā gadā skābus kāpostus ēst vairs nedrīkst, jo tad nākamajā gadā dzīve būs skāba.

Ja Vecgada vakarā aiziet gulēt, tad jaunais gads būs nelaimīgs.

Jauno gadu jāsagaida jaunā apģērbā, tad visu gadu pirksiet jaunas drēbes.

Jaunam gadam iestājoties, jāēd zivis, lai nākamajā gadā būtu tikpat daudz naudas cik zivīm zvīņu.

Sagaidot jauno gadu, mugurā jāvelk vislabākās drēbes un rotas, lai dzīvotu pārticībā. Jāizmet visas vecās drēbes un apavus, lai visas nepatikšanas paliktu pagātnē.

Vecgada vakarā līdz pulksten divpadsmitiem nedrīkst iet gulēt un jāpaspēj divpadsmit reizes paēst, tad nākamais gads būs pārticis un bagāts.

Kam Jaungada naktī būs tukšas kabatas, tam visu gadu trūks naudas.

Ja Jaungada pirmajā dienā plīst trauki, tad būs laimīgs gads.

Jaungada dienā vajag bagātīgi ēst, priecāties, naudu skaitīt, tad visu gadu tāpat ies kā pirmo dienu.