Rūta Dvinska par pēcdzemdību periodu: Salīdzinot ar to, grūtniecība un dzemdības ir ”fufelis”

14 komentāri
Rūta Dvinska par pēcdzemdību periodu: Salīdzinot ar to, grūtniecība un dzemdības ir ”fufelis”
Privātais arhīvs

Nav lielākas laimes par bērna nākšanu pasaulē. Arī grūtniecība ir viens no skaistākajiem periodiem sievietes dzīvē. Raidījuma ”LNT Brokastis” reportiere un laika ziņu moderatore Rūta Dvinska, kura pirms mēneša kļuva par māmiņu, portālam Skaties.lv uztic savu stāstu par pēcdzemdību periodu.

Pirms mēneša pasaulē nāca LNT skaistā pāra Rūtas un Kaspara Dvinsku pirmdzimtā meitiņa Grieta. Meitas mēneša dzimšanas dienā jaunā māmiņa priecājas: ”Grietai viss ir labi, viņa dūšīgi ēd, aug.”

Rūta izmanto izdevību nodot kādu svarīgu vēstījumu māmiņām.

”Varbūt citām mammām ir citādi, bet man šķiet, ka visām ir kaut cik līdzīgi – pirmais mēnesis pēc dzemdībām īstenībā ir vistrakākais. Salīdzinoši ar to, grūtniecība ir “fufelis”, un dzemdības ir tāds sīkums,” pauž Rūta.

Viņa mudina arī pārējās mammas saprast, ka viņas pēcdzemdību sajūtās un pārdzīvojumos nav vienas.

”Ir ļoti normāli mēnesi pēc dzemdībām justies pilnīgi draņķīgi, nelīst ārā no alas, jau pirmajās nedēļās neskriet apkārt pa pasauli. Ir svarīgi saprast, ka tu droši drīksti, tev ir visas tiesības sēdēt mājās un justies tā, kā tu jūties.

Manuprāt, par pēcdzemdību periodu sabiedrībā ļoti maz tiek runāts. Tas patiesībā mammai un bērnam ir vislielākais pārbaudījums. Tik daudz, cik es priecājos, tik daudz es arī visu šo mēnesi raudāju. Ja bērns raud, es pārdzīvoju līdzi,” sajūtās par pirmo mēnesi pēc dzemdībām sarunā ar Skaties.lv dalās LNT seja.

Ikvienai jaunajai māmiņai ir svarīgi atcerēties, ka viņa ir sieviete un nevajag sev liegt mazos prieciņus. Rūta sevi iepriecina ar manikīra un friziera apmeklējumu.

Jautāta, kā LNT rīta raidījuma ”900 sekundes” jaunais raidlaiks – sešos no rīta ierasto pusseptiņos laikā –ietekmējis Dvinsku ģimenes dienas režīmu, Rūta steidz slavēt savus lielos palīgus:

”Kaspars ir ļoti gudrs un attapīgs vīrietis, līdz ar to viņš savu dienu sakārto tā, ka viņam uz darbu nav jābrauc agrāk kā iepriekš. Viņam raidījums sākas agrāk, bet viņš no mājas izbrauc tajā pašā laikā.

Protams, ceļoties puspiecos no rīta, deviņos vakarā nāk miegs. Bet vīrs mani ļoti atbalsta un palīdz.

Mana mamma ļoti, ļoti palīdz – viņa ir superome.”

14 komentāri