14 komentāri
Rūta Dvinska par pēcdzemdību periodu: Salīdzinot ar to, grūtniecība un dzemdības ir ”fufelis”
Privātais arhīvs

Nav lielākas laimes par bērna nākšanu pasaulē. Arī grūtniecība ir viens no skaistākajiem periodiem sievietes dzīvē. Raidījuma ”LNT Brokastis” reportiere un laika ziņu moderatore Rūta Dvinska, kura pirms mēneša kļuva par māmiņu, portālam Skaties.lv uztic savu stāstu par pēcdzemdību periodu.

Pirms mēneša pasaulē nāca LNT skaistā pāra Rūtas un Kaspara Dvinsku pirmdzimtā meitiņa Grieta. Meitas mēneša dzimšanas dienā jaunā māmiņa priecājas: ”Grietai viss ir labi, viņa dūšīgi ēd, aug.”

Rūta izmanto izdevību nodot kādu svarīgu vēstījumu māmiņām.

”Varbūt citām mammām ir citādi, bet man šķiet, ka visām ir kaut cik līdzīgi – pirmais mēnesis pēc dzemdībām īstenībā ir vistrakākais. Salīdzinoši ar to, grūtniecība ir “fufelis”, un dzemdības ir tāds sīkums,” pauž Rūta.

Viņa mudina arī pārējās mammas saprast, ka viņas pēcdzemdību sajūtās un pārdzīvojumos nav vienas.

”Ir ļoti normāli mēnesi pēc dzemdībām justies pilnīgi draņķīgi, nelīst ārā no alas, jau pirmajās nedēļās neskriet apkārt pa pasauli. Ir svarīgi saprast, ka tu droši drīksti, tev ir visas tiesības sēdēt mājās un justies tā, kā tu jūties.

Manuprāt, par pēcdzemdību periodu sabiedrībā ļoti maz tiek runāts. Tas patiesībā mammai un bērnam ir vislielākais pārbaudījums. Tik daudz, cik es priecājos, tik daudz es arī visu šo mēnesi raudāju. Ja bērns raud, es pārdzīvoju līdzi,” sajūtās par pirmo mēnesi pēc dzemdībām sarunā ar Skaties.lv dalās LNT seja.

Ikvienai jaunajai māmiņai ir svarīgi atcerēties, ka viņa ir sieviete un nevajag sev liegt mazos prieciņus. Rūta sevi iepriecina ar manikīra un friziera apmeklējumu.

Jautāta, kā LNT rīta raidījuma ”900 sekundes” jaunais raidlaiks – sešos no rīta ierasto pusseptiņos laikā –ietekmējis Dvinsku ģimenes dienas režīmu, Rūta steidz slavēt savus lielos palīgus:

”Kaspars ir ļoti gudrs un attapīgs vīrietis, līdz ar to viņš savu dienu sakārto tā, ka viņam uz darbu nav jābrauc agrāk kā iepriekš. Viņam raidījums sākas agrāk, bet viņš no mājas izbrauc tajā pašā laikā.

Protams, ceļoties puspiecos no rīta, deviņos vakarā nāk miegs. Bet vīrs mani ļoti atbalsta un palīdz.

Mana mamma ļoti, ļoti palīdz – viņa ir superome.”

TOP komentāri

 • Elza
  +25 +23 -2

  Elza

  Ar pirmo bērniņu man nebija ne jausmas, ka ir tāda pēcdzemdību krīze, un bija sākumā patiešām grūti - gan fiziski, gan morāli. Un es patiesi iedomājos par to, ka neviens nebrīdina, ka grūtākais (psiholoģiski) būs pēc dzemdībām. Otro bērniņu gaidot, es jau biju gatava tam, ka pēc dzemdībām nebūs viegli, un tas, ka tu jau apmēram zini ar ko saskarsies, atvieglo šo laika posmu.
 • Inna
  +12 +11 -1

  Inna

  Tieši tā ir, grūtniecības laiks ir tik harmonisks, ka pat nevar iedomāties, kas būs pēc tam. Sieviete pēc savas dabas ir emocionāla. Dzemdību laika personīgi es biju ļoti pacietīga, nemaz neraudāju.. godīgi sakot vispār nesapratu, ka pavisam drīz viss mainīsies manā dzīvē. Pēc dzemdībām veselu mēnesi raudāju uz tukšas vietas.Tāda ir tā adoptācija jaunai dzīvei ar mazuli... un tas ir tā vērts!
 • Pffffff
  +12 +10 -2

  Pffffff

  Viņa tā neuzskata, nav ko uzbrukt ar saviem apvainojumiem. Ir daudzas mammas, kas par iespējamām grūtībām nezin līdz brīdim, kad ar to saskarās. Priecājies, ka tev tas nebija jāpārdzīvo un baudi dzīvi tālāk.
  Paldies, Rūtai, ka dalījies savā pieredzē!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl