Rūta Dvinska par ceļošanu kopā ar bērnu: Vislabāk to darīt līdz mazuļa gada vecumam

5 komentāri
Rūta Dvinska par ceļošanu kopā ar bērnu: Vislabāk to darīt līdz mazuļa gada vecumam
Privātais arhīvs

”Mammām ir jāceļo, jo laimīga mamma nozīmē laimīgu bēbi,” pēc atgriešanās mājās no nedēļu ilga ceļojuma, ko ģimene neliedza arī savai trīs mēnešus vecajai meitiņai Grietai, sarunā ar portālu Skaties.lv akcentē ”LNT Brokastu” reportiere un laika ziņu moderatore Rūta Dvinska. Ceļojumā uz Kanāriju salām gājis tik labi, ka nu Dvinsku ģimenei āķis lūpā.

Rūtas un Kaspara Dvinsku pirmdzimtajai Grietai, kurai dienu pirms ceļojuma, apritēja trīs mēneši, sešu stundu ilgais lidojums ar lidmašīnu bija pirmais tālākais ceļojums.

”Es it kā jutos droši, jo Grieta ir superbēbis, bet tai pat laikā bailīgi tas ir, jo, ja nu gadījumā kaut kas, no lidmašīnas nevar izkāpt.

Mani visas mammas ar pieredzi iedrošināja, sakot, ka ar mazu bēbīti ir vieglāk ceļot nekā ar tādu, kurš jau ir pārvietoties spējīgs. Tam es varu pilnīgi simtprocentīgi piekrist un apliecināt, ka tā patiešām ir.

Mums lidojums bija viegls. Tik maziem bērniņiem vēl nav avotiņš aizaudzis, līdz ar to ausis nekrīt ciet. Viņa neizjuta nekādu spiediena maiņu.

Vienīgais – Grieta nav bērns, kurš dzīvojas pa rokām, viņai labāk patīk sava vide. Lidojuma laikā meitu brīžiem nedaudz nokaitināja, ka viņu nemitīgi staipa. Mēģinājām atbrīvot beņķi, lai viņa var dzīvoties pa turieni,” ar portāla Skaties.lv lasītājām pieredzē dalās LNT ētera personība Rūta Dvinska.

Kad ģimenē ticis spriests, kurp ceļot, Rūta palaidusi garām, ka lidojums ilgst sešas stundas.

”Tomēr viss bija easy. Pagaidām Grieta ir tur, kur viņu noliek. Ar ratiem var braukt līdz pat iekāpšanai lidmašīnā, pēc tam tos ir ļoti ērti saņemt lidpastā. Iekrāmē bēbi atkal ratos, viņš atkal priecīgs,” par ceļošanas praktisko pusi klāsta jaunā māmiņa.

Grieta atvaļinājuma laikā vecākiem nudien ļāvusi atpūsties. ”Grietai bija ideāls režīms – vakarā laikus gāja gulēt, viņai ļoti labi nāca miegs. Viņa jutās superīgi,” teic Rūta.

LNT skaistā Rūta trīs mēnešus pēc dzemdībām lieliskā formā

Tāpat lieli palīgi mazulītes pieskatīšanā ceļojuma laikā bijuši Rūtas vecāki.

”Viņi ir supervecvecāki. Viņi ir vislielākais atbalsts un palīgi. Grietai ar viņiem ir tik forši, un viņiem Grieta kā pirmais mazbērns ir tik mīļa. Viņi ar vislielāko prieku pavada laiku kopā. Es arī nekautrējos Grietu atstāt omei uz divām stundām, kas ir starp barošanām, lai kopā ar Kasparu divatā varam paceļot pa salu,” pateicīga saviem vecākiem ir Rūta.

LNT seja akcentē, ka klimata ziņā Kanāriju salas šajā gadalaikā ir īpaši piemērotas, lai turp dotos kopā ar mazu bērniņu, jo mazulis nav jātuntulē.

Rūta spriež, ka ideālākais vecums, kad mazulīti ņemt līdzi ceļojumā, ir trīs līdz seši mēneši. ”Var pat līdz gadam. Bet jāņem vērā, ka, tiklīdz viņš sāk kustēties, ir jādomā vairāk citi risinājumi nekā, kamēr viņš vēl ir bēbis,” klāsta LNT seja.

Grieta mammai ir pierādījusi, ka ceļojums bija tik viegls, tāpēc pēc atgriešanās mājās Rūta atkal domā, kur aizbraukt.

Pēc ceļojuma sieviete atzīst, ka kā mamma viņa kļuvusi drošāka: ”Ja mēs varējām aizlidot sešu stundu tālumā, atrasties pie Āfrikas robežas un viss bija kārtībā, tad par ko gan vēl satraukties?!”

5 komentāri