Roku rokā ar skaistumu un medicīnu! Iepazīsti daiļo ”Mrs.Latvija” dalībnieci Karīnu Zatonsku

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

Pievienot komentāru
Roku rokā ar skaistumu un medicīnu! Iepazīsti daiļo ”Mrs.Latvija” dalībnieci Karīnu Zatonsku
PUBLICITĀTES FOTO

Vasaras izskaņā norisināsies skaistumkonkursa ”Mrs.Latvija” 2020. gada fināls, kurā piedalīsies arī 26 gadus vecā Karīna Zatonska. Konkursa dalībniece darbojas uzreiz divās jomās – ergoterapijā un modes industrijā. Iepazīsti tuvāk skaistuli!

Karīna sevi raksturo kā ļoti mērķtiecīgu, spītīgu sievieti, kurai piemīt milzu gribasspēks.

Foto: ”Mrs.Latvija” dalībnieces iesaistās profesiju maratonā

Nobalso! Izvēlētas 33 skaistumkonkursa ”Mrs.Latvija” dalībnieces

”Cenšos baudīt dzīvi, izmantot visas iespējas, piepildīt katru savu dienu un pavadīt laiku lietderīgi, palīdzot citiem un attīstoties. Līdz šim brīdim daudz laika veltīju izglītībai – esmu absolvējusi mūzikas skolu (čelliste), ieguvusi bakalaura grādu veselības aprūpē (ergoterapeita kvalifikāciju) un maģistra grādu uztura zinātnē,” sasniegumus atklāj Karīna.

Paralēli mācībām jau vidusskolas laikos Karīna uzsāka savas gaitas modes industrijā, kā arī gadu nostrādāja televīzijā, vadot laika ziņas.

Skaistule vienmēr bija pārliecināta, ka modeles darbs ir hobijs, bet, ņemot vērā, ka modes industrijā viņa darbojas jau astoņus gadus nākas atzīt, ka jā, viņai ir divas profesijas.

”Esmu laimīgs cilvēks, jo gan ergoterapeita, gan modeles darbs ir manas sirdslietas. Tiešam no sirds priecājos, ka varu apvienot divas profesijas,” tā Karīna.

Stājoties augstskolā, Karīna bija pārliecināta, ka vēlas saistīt dzīvi ar palīdzību cilvēkiem – medicīnu.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Atrodot informāciju par ergoterapiju, skaistule ieinteresējās, kā nekā profesija Latvijā ir salīdzinoši jauna, bet pakalpojumu klāsts un vietas kur strādāt – daudz. Ergoterapija ir rehabilitācijas nozare, kuras mērķis ir vērsts uz zaudēto vai traucēto kustību atjaunošanu.

Skaistumkonkursa dalībnieci visvairāk uzrunāja iespēja strādāt ar bērniem – pediatrijā, ko dara arī šobrīd, strādājot rehabilitācijas centrā.

”Darbs prasa iesaistīties rehabilitācijas procesā ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Bieži sastopam pacientus viņiem grūtā dzīves brīdī, piedzīvojam visu – bēdas, laimi un prieku par sasniegumiem. Atgūt spēkus un ”atslēgties” no ikdienas palīdz modeles darbs,” pastāsta Karīna.

Kā lielākos sasniegumus modeles darbā skaistule min darba pieredzi Milānā un Parīzē, kas ir ne tikai liela profesionāla pieredze, bet arī dzīves skola.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Jāmāk parūpēties par sevi, profesionāli pildīt darba pienākumus, iemācīties uzvesties atbilstoši konkrētajai situācijai, konkrētajā valstī – kultūra, tradīcijas ļoti atšķiras.

”Jāspēj sadzīvot vienā dzīvoklī ar vairākām meitenēm no dažādām valstīm. Un, protams, pavisam cits, augsts industrijas līmenis. Fotosesijas, skates – tik neaprakstāmas emocijas. Priecājos, ka man bija iespēja piedzīvot to visu,” priecājas Karīna.

Tā kā skaistuma konkursa dalībnieces ikdiena ir ļoti aktīva, tad brīvo laiku viņai patīk pavadīt mierīgi. Tiek daudz lasītas grāmatas, neiztikt bez ilgām pastaigām gar jūru.

”Relaksēties man palīdz SPA procedūras. Dievinu apmeklēt pirtis un masāžas, tās palīdz mazināt gan fizisko, gan emocionālo sasprindzinājumu. Cenšos veltīt pietiekami daudz laika miegam. Miegs ir viens no skaistuma un veselības noslēpumiem,” paziņo Karīna.

Kā savu dzīves varoni, paraugu Karīna nosauc aktrisi Odriju Hepbernu, jo uzskata aktrisi par lielisku iekšējā un ārējā skaistuma piemēru.

Kino leģendas ārējo skaistumu paspilgtināja arī darbības, attieksme pret citiem un pret pašu dzīvi. Neskatoties uz visām grūtībām viņa saglabāja sevī mīlestību pret visu. Tāpēc Karīna uzskata, ka Holivudas zvaigzne ir lielisks īstas sievietes etalons.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”Runājot par balansu starp iekšējo un ārējo skaistumu, tad, manuprāt, lielāka loma ir ”saturam” – cilvēka domām, sapņiem un darbiem. Ar ārējo skaistumu, tu vari pievērst cilvēku uzmanību, bet noturēt to un vēl vairāk ieinteresēt sevī iespējams tikai ja tava iekšēja pasaule ir tikpat skaista kā āriene,” par etaloniem turpina Karīna.

Skaistule aktīvi gatavojas ”Mrs.Latvija” finālam, viņa nevēlas atklāt savus noslēpumus, bet domā, ka kopā ar citām konkursa dalībniecēm izdosies izveidot burvīgu šovu.

”Mrs.Latvija” būs Karīnas pirmais skaistuma konkurss. Iepriekš viņa saņēmusi aicinājumus piedalīties starptautiskos konkursos. Modelei tas neliekas pareizi, jo sākumā ir jābūt titulētai savā valstī.

”Šogad ir ļoti liels un skaists dalībnieču sastāvs, un katra no sievietēm ir īsta karaliene. Ja būšu viena no uzvarētajiem, tad, iespējams, tomēr pārstāvēšu Latviju kādā starptautiskā konkursā. Noteikti, tas nav mans dzīves sapnis, bet zinot, ka iespējas negadās bieži, tās jātver ciet,” noslēpumaini nosaka Karīna.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Skaistumkonkursa dalībniece neslēpj, ka ir spītīga un vienmēr vēlas panākt savu. Zinot sevi, viņa var teikt, ka neizmanto nekādas viltības mērķu sasniegšanai, bet cenšas visu sasniegt ar darbu, atrodot veidus, kā panākt to, ko vēlas.

”Ceru, ka neesmu atšķirīga no citām. Man patīk domāt, ka visi cilvēki ir vienlīdzīgi un vērtīgi. Protams, katram no mums ir savi sapņi, savs ceļš, liktenis, bet strādājot ar cilvēkiem, pamanīju, ka pamatvērtības visiem ir vienādas,” tā Karīna.