Rīt Zaļā ceturtdiena! Uzzini latviešu ticējumus un paražas par Zaļo ceturtdienu!

2 komentāri
Rīt Zaļā ceturtdiena! Uzzini latviešu ticējumus un paražas par Zaļo ceturtdienu!

Zaļā ceturtdiena ir kristiešu svētki, ko parasti atzīmē ceturtdienā pirms Lieldienām. Daži stāsta, ka Zaļā ceturtdiena ir Svētā vakarēdiena diena, kad Jēzus baudīja savu pēdējo maltīti.

Zaļās ceturtdienas nosaukums nav cēlies no tautas ticējumiem, ko, iespējams, tev mācījusi vecmamma, ka nedrīkst nest mājās neko, kas plūkts dabā, jo tad mājās būšot čūskas un citi kukaiņi. Šīs dienas nosaukums ir pārņemts no vācu valodas Gründonnerstag, kas nozīmē  -zaļā ceturtdiena. Zaļā ceturtdiena latviešu folklorā saistās gan ar laika pareģojumiem, gan arī ar dažāda veida ticējumiem un paražām. Tiek uzskatīts, ka Zaļajā ceturtdienā dzimušie cilvēki ir apveltīti ar pārdabiskām spējām. Uzzini, kādi ir Zaļās ceturtdienas ticējumi un paražas foto galerijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

TOP komentāri

 • Zaļais
  0 0 0

  Zaļais

  Čūskas un citi kukaiņi? Derētu papētīt dzīvnieku taksonomisko iedalījumu.
 • Eli
  0 0 0

  Eli

  Kas par murgu? Raksts propogandē kristietību kaut gan Lielajai dienai ar to maz sakars!!! Saka, ka zaļā ceturtdiena nav saistīta ar seno latviešu ticējumiem un pareģojumiem, bet raksta beigās bildītēs tas vien salikts kā ticējumi :D

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl