Rīt atgriežas visu gadu gaidītais Kevins! Kāpēc viņš vienmēr ir vainīgs?

5 komentāri
Rīt atgriežas visu gadu gaidītais Kevins! Kāpēc viņš vienmēr ir vainīgs?
Foto: ekrānuzņēmums

Klāt ir atkal laiks, kad katru piektdienas vakaru TV3 ekrānos Kevins būs Viens pats mājās. Šīs filmas četras daļas decembra piektdienās rada neatkārtojamo Ziemassvētku gaidīšanas sajūtu, kad tavi bērni un arī tu, baudīdami mandarīnus un piparkūkas, smejaties un jūtat līdzi mazajam zēnam, kurš nejauši palicis viens pats mājās. Par šo filmu dažādās diskusijās ”lauzti šķēpi”, jo pēc būtības visas tur redzamās centrālās izdarības ir diezgan nežēlīgas. Taču man, arvien vairāk vērojot šo filmu, rodas gluži cits jautājums.

Visa Kevina ģimene dēvē viņu par palaidni un ”dadzi acīs” un, protams, Kevins nav nekāds paipuisītis. Tomēr allaž, kad Kevina mamma filmas beigās viņam saka: ”Kevin, lūdzu piedod. Man ļoti žēl”, jautājums, – par ko tieši viņa atvainojas? Lidmašīnā viņa nebeidz sevi šaustīt, kāda gan viņa ir slikta māte, jo vienu no saviem bērniem ir aizmirsusi mājās. Savukārt, kur viņas mammas ”vērīgā acs” bija, piemēram, brīdī, kad Kevins palika bez vakariņām? Jo vienīgo siera picu, ko viņš ēd (un acīmredzot garšo arī citiem), apēda pārējie? Pilnīgi normāli, ka astoņgadīgam čalītim sabojājas garastāvoklis, it īpaši tādēļ, ka citi bērni, ar vecāko brāli priekšgalā, par viņu tāpēc paņirgājas. Arī viens no pieaugušajiem – tēva brālis, pret Kevinu attiecas pavisam ne tā, kā lielam cilvēkam pieklātos. Vai arī, – otrajā filmas daļā, kad visas skolas priekšā vecākais brālis ar svecēm ”izgaismo” Kevinam ausis? Vecāki lieliski redzēja, kas notiek un kāpēc Kevins iedunkāja Bazu, kurš, pēc tam krītot, ar savām apjomīgajām formām, sagrāva visu skolas Ziemassvētku noformējumu. Taču beigās, pēc teatrālās brāļa atvainošanās, piedošanu liek lūgt arī Kevinam…

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO: rīt jau šīs bildes atkal “atdzīvosies”

Protams, ka viss notiekošais ir jāuztver ar humoru, bet vienlaicīgi jautājums: kā tad vecāki bija iedomājušies, lai Kevins reaģē? Nav jau runa par to, ka mazākais vienmēr jāaizstāv, bet kaut kādā veidā taču vecākiem ”satiksme starp bērniem” būtu jāregulē! Tātad jautājums, kas nedod un nedod mieru: vai vecāki vairāk vainīgi pie tā, ka nemitīgi Kevinu ”pazaudē”, vai arī pie tā, ka Kevins, sevi aizstāvot, vienmēr iekuļas nepatikšanās, kā rezultātā tiek ”aizmirsts”? Atbildi meklējot, vērsos pie Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes psiholoģijas asociētās profesores Inetas Tunnes:
” Vecāki savu lomu īsti šajā filmā nepilda, viņi atļauj bērniem tikt galā pašiem. Nav zināms, vai filmas veidotāji tā vēlējušies apzināti vai neapzināti. Tāpat, interesanti, vai mazo skatītāju vecāki, skatīdamies Viens pats mājās, ”starp rindiņām” nolasa šo informāciju. Patiesībā Kevins ir vecumā, kad bērns nevar viens sevi saprātīgi aizstāvēt, tādēļ viņš dara to, kā prot. Gan pret vecāko brāli, gan māsām un tēva brāli. Turklāt bērna attīstībā šis vecums ir ļoti delikāts un kritisks, kad bērns apgūst sociālo uzvedību. Šajā situācijā viņš uzvedas un savu taisnību aizstāv tā, kā pats saprot.” Ineta Tunne uzskata, ka šī reiz tiešām ir ģimenes filma, kas jāskatās visai ģimenei kopā, un brīvos brīžos ar bērniem jāpārrunā redzētais un attieksme pret to. Taču nenoliedzami, ka visi bērni gaida jau rītdienas vakaru, kad Kevins pats nozāģēs Ziemassvētku eglīti, izrotās to un drosmīgi cīnīsies ar nemirstīgajiem kramplaužiem, jo viņš ļoti mīl savas mājas un savu ģimeni.

 

TOP komentāri

 • Pret so filmu
  +2 +2 0

  Pret so filmu

  Taa bessi ara, katru gadu sito mulkigas filmas skatites!!!
  Visi zagli tik stulbi, ka uz visu uzkeras kviec brec, bet sikais tik pabola acis un aizmuk. Labi saprotu vienu reizi redzet so filmu, divas vai triis. Bet!!! ne jau visu muzu cik es sevi atceros!!!! Katrus vakarus pirms ziemassvetkiem, riebums!!!
  Vai tiesam nevar ko savadaku paradit. Ienistu so filmu!!!
 • Pret so filmu
  +1 +1 0

  Pret so filmu

  Taa bessi ara, katru gadu sito mulkigas filmas skatites!!!
  Visi zagli tik deb...iili, ka uz visu uzkeras kviec brec, bet sikais tik pabola acis un aizmuk. Labi saprotu vienu reizi redzet so filmu, divas vai triis. Bet!!! ne jau visu muzu cik es sevi atceros!!!! Katrus vakarus pirms ziemassvetkiem, riebums!!!
  Vai tiesam nevar ko savadaku paradit. Ienistu so filmu!!!
 • Marina

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl