”Resnums nav jāreklamē – tas ir slinkums un nolaidība.” Fitnesa trenere Anita Pužule par ”body positive”

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

14 komentāri
”Resnums nav jāreklamē – tas ir slinkums un nolaidība.” Fitnesa trenere Anita Pužule par ”body positive”
VILNIS IZOTOVS

Jau labu laiku viena no populārākajām tendencēm pasaulē ir ”body positive”. Tendence liek mīlēt savu ķermeni neatkarīgi no liekajiem kilogramiem. Viena no populārākajām Latvijas fitnesa trenerēm Anita Pužule neatbalsta šo kustību un uzskata, ka resnums nav jāreklamē!

Anita paziņo, ka šobrīd pasauli pārņēmis ”body positive” “vilnis”, kas apvienojies ar izkropļotu un bīstamu attieksmi pret ķermeni un indivīda veselību.

Fitnesa trenere Anita Pužule atklāj, kā gardi un pilnvērtīgi ēst, uzņemot tikai 1600 kalorijas

1.Pozitīvs kustības sākums!

Deviņdesmito gadu izskaņā radās ”body positive” kustība. Tā ”Photoshop” kulta sabiedrībā ļāva aizmirst par badošanos un palīdzēja saskatīt patiesību par modes žurnālu paustajiem ideāliem.

Pamatdoma – pieņemt savu ķermeni, kāds tas ir, cienīt to un mīlēt, viennozīmīgi simpatizē fitnesa trenerei.

”Jāsaka, ka priekšstats par savu ķermeni ir komplicēta lieta. Tas, ko redzi fotogrāfijās un spoguļa atspulgā, kā sevi novērtē – kā fizisku un emocionālu būtni. Tam klāt jāpiepluso sabiedrības priekšstats par to, kas ir skaists, un tālu no tā. Tā izveidojas indivīda priekšstats par ķermeni,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Anita.

Reālas sevis apzināšanās pamatā ir godīga atzīšanās pašam sev, apzināšanās, ka ir lietas, kuras sevī patīk un kuras nepatīk.

Fitnesa trenere domā, ka uz sevi jāskatās objektīvi, jāapzinās plusi un mīnusi, jāsaprot, ko ir iespējams mainīt – atbilstoši ģenētikai.

Septiņi ”sliktie produkti”, kurus vērts atstāt ēdienkartē, ja gribi notievēt! Iesaka Anita Pužule

2.Problēmu ignorēšana!

”Pētījumi rāda, ka pēdējo gadu laikā strauji pieaug to cilvēku skaits, kuriem ir liekais svars un kuri šo svaru neredz kā problēmu. Ja cilvēks neapzinās un neredz kaitējumu veselībai, viņš necīnīsies. Visam ir sekas, liekais svars draudzējas ar smagām veselības problēmām, kuras var novest arī pie dzīvības briesmām,” tā Anita.

Anita piebilst, ka liekie kilogrami var kalpot kā pamats vairākām saslimšanām: 2. tipa cukura diabētam, insultam, osteoartrītam, aknu slimībām, auglības problēmām.

”Ja sākumā liekas nesaprotami, kā cilvēks var neredzēt savas problēmas, drīz vien ir skaidrs, pozitīvisms ir aizgājis par tālu un cilvēki vairāk nesaskata patiesību, bet dzīvo maldos. Šo dabīguma kustību sabiedrība jau veiksmīgi pieņēmusi. Diemžēl, tā jau sen neliecina nedz par skaistumu, nedz veselību,” nopietni atklāj Anita.

Žurnālos, modes skatēs parādās arvien vairāk un vairāk lielo izmēru dāmas, kuras popularizē lieko svaru un neveselīgu dzīvesveidu.

Fitnesa trenere uzsver, ka ir liela atšķirība starp lielo izmēru modelēm un resnām sievietēm, bet mūsdienās abi šie jēdzieni kļuvuši par vienu, un nereti modes skatēs redzam dāmas ar acīmredzamām veselības problēmām.

Fitnesa treneres Anitas Pužules ieteiktās alternatīvas ierastajai desmaizei

3. Liekā svara popularizēšana

”Ir diezgan liela daļa cilvēku ar ļoti radikāliem uzskatiem. Šie cilvēki izmanto ”body positive” saukļus un popularizē aptaukošanos, nekoptu un nesavāktu jeb ”dabīgu un skaistu” sievieti. Pēc viņu domām, sekot līdzi savam uzturam, apģērba izvēlei, veselībai nozīmē nemīlēt sevi un nepieņemt sevi. Man tas liekas absurdi un nepieņemami,” dusmīgi nosaka Anita.

Anita turpina, ka šī resnuma kulta pārstāves paziņo, ka nevajag sevi pārpūlēt ar vingrošanu, veselīgu ēšanu, ka ir labi katru dienu ēst ātro ēstuvju restorānos. Nu jau tiek arī kritizētas fitnesa entuziastes un modeles, kuras piedalās standarta skatēs. Sportiskās skaistules tiek uzskatītas par pārāk kalsnām, tātad neglītām.

Ēst maizi vai neēst? Fitnesa trenere Anita Pužule lauž stereotipus par maizes lietošanu uzturā

4. Skaistuma standartu maiņa neatrisina problēmas.

Fitnesa trenere jautā vai nav absurdi, ka resnums šobrīd tiek uzskatīts par normu, pielīdzināms idejai par atšķirīgā pieņemšanu?

Emocionāla pārēšanās, pieņemšanās svarā, ir veselīgāka par anoreksiju? Tā nav! Jebkura galējība nav normāla. Ja cilvēks nav veselīgs, viņš attiecīgi ir slims.

”Ja mēs uz cigarešu paciņām liekam uzrakstu – smēķēšana nogalina, kāpēc neliekam tādu uz čipsu pakām? Jā, liekais svars ne vienmēr nozīmē, ka cilvēks būs slims, tāpat ir daudz smēķētāju, kuri nekad nesūdzas par veselības problēmām,” tā Anita.

Pasaulē tiek tērēti miljoniem eiro, lai risinātu veselības problēmas, uztura radītas sekas. Popularizējot lieko svaru, noliedzot nepieciešamību pēc sabalansētām diētām, sabiedrība kļūs arvien vārgāka un slimāka.

”Atliek vien paraudzīties uz skolas vecuma bērniem. Neatceros, ka agrāk liekais svars būtu bijusi norma, manā bērnībā šādi bērni bija izņēmums. Jaunieši izvēlas kalorijām bagātus produktus ar augstu cukura, nātrija, tauku saturu. Sporta nodarbības aizņemtajā ikdienā tiek uzskatītas par lieku apgrūtinājumu,” aizdomājas Anita.

Vasara nav aiz kalniem! Fitnesa skaistule Anita Pužule sniedz padomus, kā sagatavoties bikini sezonai

5.Pozitīvisms gan pret ķermeni, gan veselību.

Cilvēka veselību vienmēr jāuztver kā vairāku aspektu kopums – emocionālu un sociālu. Anita ir pārliecināta, ka veselīga apsēstība ar ķermeni nekādā gadījumā novedīs pie nelabvēlīgām sekām, bet šobrīd šķiet, esam nonākuši otrā galējībā, kurā ķermenis atstāts novārtā.

”Patiesi pozitīva attieksme pret ķermeni nozīmē pieņemt sevi ar plusiem un mīnusiem. Apzināties nepilnības un strādāt ar tām. Tas nenozīmēs, ka nemīli sevi, tieši otrādi, parādīs, ka rūpējies par veselību un skaistumu,” stingri nosaka Anita.

Nobeigumā fitnesa trenere saka, ka veselīgs dzīvesveids ir norma, cilvēks ir radīts, lai kustētos, nevis sēdētu dīvānā un ēstu čipsus. Jo vairāk kustēsies, jo vairāk būs enerģijas! Pievēršoties sportam sapratīsi, ka pazūd arī virkne veselības problēmu, kuras kādreiz ārstēji ar medikamentiem.

14 komentāri