”Raudāju, ka esmu resna, nevajadzīga govs.” ”Lauku sētas” Sigita par pazemojumiem skolā, seksuālu uzbrukumu un sava auguma pieņemšanu

80 komentāri
”Raudāju, ka esmu resna, nevajadzīga govs.” ”Lauku sētas” Sigita par pazemojumiem skolā, seksuālu uzbrukumu un sava auguma pieņemšanu
PRIVĀTAIS ARHĪVS/ ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Negaidītu rezonansi izsaukusi ”Lauku sētas” dalībnieces Sigitas Valteres pikantā fotosesija Ģipkas pludmalē. Kamēr lielākā daļa sabiedrības jūsmo par skaistajām bildēm un dalās ar attēliem sociālajos tīklos, skauģi kritizē Sigitu par atļaušanos pozēt peldkostīmā, ja augums nav pilnībā perfekts un meitene ir attiecībās. Ar Skaties.lv starpniecību Sigita vēlas publiski dalīties stāstā, kā bērnībā pazemota sava ķermeņa dēļ, pārcietusi seksuālu uzbrukumu, pēc kura sabrukusi, lai vēlāk iemācītos sevi pieņemt. Un viņa nekad vairs neļaus nevienam nodarīt pāri sev vai citām sievietēm, anonīmi gānot augumus un sieviešu uzvedību!

Vīrietis – tiesīgs sodīt sievieti par fotosesiju?

”Esmu saņēmusi dažādus pārmetumus par to, ka man ir draugs, tāpēc es nedrīkstot fotografēties peldkostīmā pie jūras.

Vēlos, lai visi zinātu, kā es uz to skatos. Sievietes nav gaļas gabali, kuriem vajadzīga nemitīga vīriešu kontrole.

Mūsdienās sievietes ir stipras un neatkarīgas, sievietēm nav jāpakļaujas vīrietim, ja viņas to nevēlas. Nesaprotu sievietes, kuras uz katru dzīvesbiedra aizrādījumu reaģē ar pazemību.

Kāpēc pie mums joprojām valda šis uzskats – ja kaut kas vīrietim nav pa prātam, viņš ir tiesīgs sodīt sievieti pat fiziski?” neizpratnē ir Sigita.

Attēlus un tiem sekojošos sievieti nievājošos komentārus apskati TE!

Pēc Sigitas domām, nepareizs ir uzskats, ka, ja esi attiecībās, uzreiz jābūt pazemīgam pret otru pusīti.

”Neteiksim, ka esmu feministe, bet mana pozīcija – sievietei dzīvē jābūt laimīgai un neatkarīgai,” tā Sigita. Tas pats attiecas uz attieksmi pret sievietes augumu.

Seksuāls uzbrukums, nākot mājās no skolas

”Savulaik ļoti kompleksoju par savām aprisēm. Man jau 11 gados bija ļoti sievišķīga figūra.

Reiz, kad pēc skolas pulciņa gāju mājās, nez no kurienes uzradās kaut kāds vīrietis. Atceros, ka viņš bija tumsnējs, vecumā uz 40.

Vīrietis satvēra mani un centās brutāli noskūpstīt.

Sagrābu pirmo, kas man pa rokai trāpījās, un iekrāvu šim pa pieri. Tā kā tas notika rajonā pie būves, kas atradās remonta stadijā, tur mētājās armatūras gabals.

Aizskrējusi mājās, skrēju dušā mazgāties, bet nevienam neko neteicu, jo man bija kauns. Tobrīd nolēmu, ka tas manas figūras dēļ. Kamēr klasesbiedri runāja ar ļoti slaidām meitenēm, es stundām raudāju pie spoguļa, ka esmu resna, nevienam nevajadzīga govs.

Visvairāk mani tracināja manas lielās krūtis,” bērnības pārdzīvojumu atceras Sigita.

Iemācīties mīlēt savu ķermeni

Viņa ienīdusi sevi sava ķermeņa dēļ un par nelāgo gadījumu nevienam nav stāstījusi, jo licies – vainīgs pašas izskats. Lai gan vecāki meiteni saukuši par skaistulīti, Sigita tam nav noticējuši, jo vienaudži zobojušies par viņas augumu.

”Sēdēju uz diētām, kādu laiku pat neēdu vispār. Biju apņēmusies krāt naudu operācijai, samazināt krūtis, kājas, vēderu.

Raudāju daudz un ilgi. Tad vienu brīdi saņēmu sevi rokās un sapratu – mainīt sevi es varu pati – tagad un tūlīt. Sapratu, ka mani kompleksi ir manā galvā. Sāku vairāk nodarboties ar sportiskajām aktivitātēm, bet ne tāpēc, lai notievētu, bet, domājot par veselību. Sāku ēst sabalansētāk, salaboju zobus un iemīlēju savu ķermeni tādu, kāds tas ir. Ar visu dupsīti un lielajām krūtīm,” pieredzi atceras Sigita.

Viņa izgājusi pašaizsardzības kursus, lai nekad dzīvē neviens vīrietis vairs viņai nespētu nodarīt pāri.

Tiem, kuri pārmet Sigitai pozēšanu erotiskā sesijā un, tā vietā, lai priecātos par meitenes dabisko skaistumu, steidz meklēt bildēs neesošu celulītu vai kādu lieku tauku krociņu, lai varētu jauno sievieti anonīmi kaunināt par ķermeni, kas nav gana perfekts, Sigita vēlas atgādināt kādu vienkāršu lietu.

”Mēs, sievietes, esam unikālas ar to ka mēs un mūsu figūras nav vienādas, un skaistums arī nav izmērāms. Un uz katru šādu dāmu atradīsies savs vīrietis – vienam vajag slaidu sievieti, citam sievišķīgu, citam patīk vecākas. Bet cita sieviete ir tik spēcīga, ka viņai ir labi arī bez vīrieša blakus,” uzsver daiļā tetovētāja.

Starp citu, Sigitas dzīvesbiedrs, ieraugot skaisto fotosesiju Ģipkas pludmalē, esot izjutis tikai prieku un lepnumu par savu skaisto sievieti un viņas nekautrēšanos justies labi savā ķermenī un parādīt to arī citiem.

”Kā saka mans vīrietis – viņam ticis labākais. Sievietei ir jābūt sievietei, un viņam ļoti patīk mans sievietes tipāžs.

Un, starp citu, par fotosesiju viņš no draugiem un kolēģiem saņēma daudz komplimentu – viņam esot ļoti seksīgs zaķis,” to, ka bildes attiecības ietekmējušas tikai pozitīvi, smaidot atklāj simpātiskā sieviete.

80 komentāri