Radošā darbnīca. Nokrāso kopā ar bērnu smiltis un uzzini krāsu nozīmi

0 Komentāru
Radošā darbnīca. Nokrāso kopā ar bērnu smiltis un uzzini krāsu nozīmi
FOTO: Flickr.com

Māmiņām ir jābūt radošām – ”lūst tur vai plīst.” Lai tava acurauga rotaļu un spēlēšanās laiks būtu piepildīts un interesants, ir nepieciešams daudz jaunu, neapsīkstošu ideju. Šoreiz kopā ar mākslinieci, divu bērnu māmiņu Ilzi Dītavu tev ir iespēja smelt jaunu iedvesmu smilšu mākslā.

Māmiņu klubs kopā ar mazā Mārča māmiņu Daci un pašu Mārci viesojas Ilzes Dītavas radošajā darbnīcā, kurā dienas tēma – krāsainas smiltis. Smilts ir brīnišķīgs materiāls, ar kuru radoši strādāt var pat tik mazi bērni kā Mārcis. Smilšu krāsošana ir lielisks process, kurā kopīgi var piedalīties gan māmiņa, gan bērns.

Smilšu krāsošana

Smilšu krāsošanai nepieciešams: trauks ar smalkām jūras smiltīm, krāsas – lielākoties šādam nolūkam tiek izmantotas guaša krāsas. Taču, tā kā krāsošanā piedalās pavisam mazs  bērns, tad jāizvēlas pirkstiņkrāsas, kas ir mazulim draudzīgas un viegli izmazgājamas no apģērba.

Krāsu pievieno smiltiņām un droši var ļaut bērnam izbaudīt procesu, kad krāsa ir jāiejauc smiltīs ar pirkstiņiem. Kad smiltis nokrāsotas, tās jāliek uz cieta, liela papīra žāvēties. Kad izžuvušas, smiltis saber nelielās stikla pudelītēs, šajā procesā palīdzēs papīra piltuvīte un karote. Lai gala rezultāts izdotos gana spilgts, smiltis tiek nokrāsotas dažādās krāsās. Kad pudelīte vai cits trauciņš pilns, to aizver ar izkausētu parafīnu.

Skaties foto:

Glezniņa no akmeņiem

Kad bērns paaudzies un drīkst jau strādāt ar dažādiem materiāliem, kopā ar māmiņu var veidot glezniņas no krāsainiem akmentiņiem. Visparastākos akmentiņus nokrāso dažādās krāsās, turklāt var nokrāsot arī citus dabas materiālus – graudus, pupas utt.

Darbam nepieciešami: dēlītis vai cietāks kartons, PVA līme. Vispirms uz kartona ir jāuzpilina līme vietā, kur ir doma sākt veidot gleznu, tad ar otiņu līmi izklāj pa lielāku laukumu. Ļoti interesantas gleznas sanāk, ja no krāsainajiem akmentiņiem liek mandalu. Mandalu veidošana ir viens no labākajiem paņēmieniem, kā māmiņai ar bērnu harmonizēt savas sajūtas.

Māksliniece stāsta, ka, veidojot vai krāsojot mandalu, cilvēks neapzināti izvēlas to krāsu, kādas viņam šobrīd dzīvē pietrūkst.

Vairāku krāsu nozīmes

Zilā – nomierina

Dzeltenā – dzīvesprieks

Oranžā, sarkanā – enerģija

Zelts – svētlaimes krāsa

Tīrkīzzila krāsa – radošo cilvēku – meklētāju krāsa.

Melnā krāsa  – vēlme norobežoties, pasargāt sevi.

Skaties video:

0 Komentāru