Puse Latvijas iedzīvotāju picu ēd vakariņās

Komentāri
Puse Latvijas iedzīvotāju picu ēd vakariņās

Puse Latvijas iedzīvotāju picu ēd vakariņās, un 37% ar picu mielojas divas līdz trīs reizes mēnesī, turklāt lielākā daļa iedzīvotāju picu iecienījuši ēst ar rokām, neizmantojot galda piederumus, liecina patērētāju aptauja, ko veikusi e-picērija. Teju puse iedzīvotāju picu bauda ēdienreizēs, kas pavadītas ģimenes lokā.

”Lai gan par picas dzimteni uzskatīta Itālija, picas iekļaušana ikdienas ēdienkartē ir stipra tradīcija arī Latvijas ģimenēs. Kā liecina aptaujas dati, vairums jeb 47% Latvijas iedzīvotāju picu ēd kopā ar ģimeni. Nedaudz mazāk jeb 43% ar picu mielojas draugu pulkā, 7% to labprātāk bauda vieni, bet tikai 3% picu izvēlas notiesāt kopā ar kolēģiem,” stāsta Pica Rīga veidotāja Eva Broda-Bērziņa. Interesanta arī pati picu ēšanas maniere – vairums aptaujāto atzīst, ka picu ēd, neizmantojot galda piederumus un turot to rokās (60%). 30% gardēžu iecienījuši picas šķēli ēst, pārlocītu uz pusēm, bet tikai 12% picas cienītāju to notiesā uz šķīvja, griežot ar nazi un dakšiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Puse Latvijas iedzīvotāju picu ēd reizi mēnesī (50%), savukārt nedaudz vairāk kā trešdaļa (37%) picu savās ēdienreizēs iekļauj divas līdz trīs reizes mēnesī. Tikai 8% respondentu picu ēdienkartē iekļauj četras līdz piecas reizes mēnesī, bet 5% iedzīvotāju atzīst, ka ar picu mielojas par vairāk kā piecas reizes mēnesī.

Foto

Jautājot par ēdienreizi, kurā visbiežāk iekļauta pica, puse aptaujāto norādījuši vakariņas (51%),  20%  – pusdienas, 18% – launagu, bet 11% aptaujāto pica ir iecienīta kā vēlas nakts uzkoda. Kā liecina pētījuma dati, katrs trešais iedzīvotājs vienā ēdienreizē apēd trīs picas šķēles, 26% gardēžu apēd četras.

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

”Lai gan gaumes atšķiras, vairums aptaujāto ir vienisprātis – ideālā pica nav iedomājama bez siera. Savukārt par visu laiku nemīlētāko picas sastāvdaļu Latvijas iedzīvotāji nominējuši jūras veltes. Ikdienas darbā novērojam, ka ar vien aug interese arī par vegānu picām,” informē veidotājs Normunds Bērziņš. Aptauju aprīļa un maija mēnešos ar mērķi izzināt picas ēšanas paradumus Latvijā.

Lasi vēl