Komentāri
Profesionālās etiķetes noteikumi, kas jāzina ikvienai sievietei
Foto: SCANPIX ()

Vēlies darbā radīt profesionālu iespaidu? Tad uzzini, kādi profesionālie etiķetes noteikumi tev jāievēro, lai tevi darbā cienītu un atcerētos.

Lai strādātu sapņu darbu, nākas attiecīgi ieguldīt. Pirmais solis ir profesionāla iespaida radīšana par sevi, kas apkārtējiem veidos cieņu pret tevi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mēs, Skaties.lv, esam apkopojuši profesionālās etiķetes noteikumus, kas jāzina ikvienai sievietei, tāpēc ievēro tos un tu par sevi radīsi pārliecinātu iespaidu.

Kad iepazīstini ar sevi, nosauc savu vārdu un uzvārdu

Iepazīstinot ar sevi, vienmēr nosauc savu vārdu un uzvārdu, tā tu radīsi pārliecinātas personas iespaidu un liksi sevi atcerēties.

Esi pamanāma

Ja jūs sēžat, bet kāds ienāk telpā – piecelies un sasveicinies. Tā jūs liksi ienācējam tevi pamanīt.

Lieto parakstu

Sūtot e-pastus pievieno parakstu, kurā norādi savu vārdu, uzvārdu, stāvokli uzņēmumā, kurā strādā, un kontaktinformāciju. Tā tu neradīsi pārpratumus.

Neradi nevēlamu iespaidu

 

Prezentācijās vai sapulcēs nerotaļājies ar saviem matiem, tā tu ne tikai vari novērt runātāja uzmanību, bet arī parādīt, ka neesi ieinteresēta notiekošajā.

Atvainojies profesionāli

Pat ja tev patiešām ir žēl par izdarīto, to nesaki. Tā vietā atvainojies, norādot par ko.

Nelamājies

Lai kas arī notiktu, nekad nelamājies. Tas pavisam noteikti neradīs profesionālu iespaidu par tevi.

Ģērbies atbilstoši

Ļoti svarīga profesionalitātes sastāvdaļa ir vizuālais tēls. Tu par sevi neradīsi nopietnu iespaidu, ja darbā ieradīsies plēstos džinsos un T kreklā ar apdruku, tāpēc labāk izvēlies elegantu apģērbu.

Nepārtrauc sarunas

Profesionālajā vidē nav pieņemami pārtraukt sarunu, tāpēc iemācies klausīties. Kad kāds runā, netraucē. Pagaidi, kad viņš beigs un tad varēsi pateikt savu sakāmo.

Lasi, lasi, lasi!

 

Pirms jebkura pasta, e-pasta vai prezentācijas nosūtīšanas to rūpīgi pārlasi. Tā tu izvairīsies no netīšu kļūdu pieļaušanas.

Ievēro profesionālas attiecības

Ar kolēģiem ir jāietur draudzīgas attiecības, tomēr ir jāspēj atšķirt draudzīgas attiecības no pārāk personiskām. Pārāk personiskas attiecības var aizvest pie biroja tenkām, kas graus tavu profesionalitāti.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl