Pokaiņu meža dīvainības – gariņi un tehnoloģiju “gļuki”. Kāpēc vērts redzēt mistisko vietu savām acīm?

3 komentāri
Pokaiņu meža dīvainības – gariņi un tehnoloģiju “gļuki”. Kāpēc vērts redzēt mistisko vietu savām acīm?

Daudzas no mums ir ezotērikas piekritējas un meklē vietas tepat, Latvijā, kuras apvītas ar dažādiem stāstiem un leģendām. Aina Veidemane dienu dienā par Pokaiņu meža mistērijām stāsta jau 15 gadus, tāpēc atzīst, ka redzēts un pieredzēts ir daudz. Tai skaitā mistiskas lietas, kuras grūti izskaidrot. Skaties.lv/Sievietei sazinājās ar Ainu, lai vairāk uzzinātu par to, kāpēc ir vērts apmeklēt vienu no leģendām apvītākajām vietām – Pokaiņu mežu.

Uz jautājumu, kāpēc cilvēki dodas uz Pokaiņu mežu, kas atrodas Senpokaiņos, Naudītes pagastā, atbilde ir – ziņkāres dēļ. Cilvēki brauc cerībā uzlabot dzīvi, tas ir, veselību, sadzīves problēmas, arī attiecības. Protams, neizpalikt bez tiem, kas vienkārši brauc baudīt skaistu dabu. Cilvēki ir dažādi, tai skaitā cilvēku vēlmes, stāsta Aina, tāpēc arī Pokaiņos katram jāmeklē sava vieta.

Šī vieta joprojām ir noslēpumiem apvīta, kuras īsto būtību diez vai kāds vispār zina un spēj izskaidrot. Tas ir tā iemesla dēļ, ka Pokaiņi ir sena vieta – agrāk cilvēki dzīvoja pavisam citādāk, nekā mēs šobrīd, tāpēc arī agrāk vietu izmantoja citādāk. Lai arī ikdienā mēs dzīvojam stresā un lielajā steigā maz atliek laika sev, Aina iesaka ikvienam pašam aizbraukt un pārbaudīt, kas notiek Pokaiņu mezā. Kas būtu vajadzīgs, dodoties uz Pokaiņiem?

Pokaiņu nostāsti

Viens no galvenajiem atribūtiem būtu fotokamera. Vaicājot par dīvainībām, kas pieredzētas mežā, Aina stāsta, ka cilvēki, iemūžinot skaistās ainavas, reizēm notver bildītēs ko acīm neredzamu – kādu bālu aplīti, kādu veidojumu. Ir vietas, kur vispār nevar neko uzbildēt.

Daudzi Pokaiņu enerģiju spēles pārbauda ar svārstu palīdzību. Ja tāda nav, tad to var iegādāties turpat uz vietas, kasē un tas arī ir gana interesanti. Daudzi šajā vietā jūt enerģiju spēles, piemēram, siltumu, vēsumu, kā vēlmi kaut kur uzkavēties ilgāk, bet no kaut kurienes ātrāk doties prom.

Runājot par nostāstiem, Aina atminas kādu gadījumu. Ir vēla vakara stunda, no mežā iznāk jauns pāris un meitene saka, ka mežā nomaldījušies un, ka viņiem visu laiku kāds sekojis un ir bijusi jocīga sajūta. Šis “kāds” izvedis pāri no meža. Jāatceras, ka mežs dzīvo savu dzīvi ar tajā mītošiem meža iemītniekiem, tostarp meža gariņiem… Ir pieredzēti gadījumi, kad automašīnas akumulators nosēžas pats no sevis, kā arī mobilais telefons pēkšņi pārslēdzas uz citu operatoru.

Meža nākotne

Vaicājot, vai mežu plānots attīstīt, jo, daudzi nemaz nezina, ka bez ierastajām takām arī blakus ir teritorijas, kurās jūtama īpaša enerģija, Aina stāsta, ka katru gadu Pokaiņos top kas jauns – nu jau pastaigu takas ir 15 km garumā un daudzi brauc uz mežu ar teltīm, lai pabūtu tur pāris dienas un tā pa īstam izbaudītu Pokaiņus.

Pavisam nesen, šī gada pavasarī, mežā uzcelta liela piramīda, – arī tās spējas ieteicams katram pārbaudīt pašam. Kas interesanti, par savu laulību ceremonijas vietu jauno piramīdu savā kāzu dienā izvēlas arvien vairāk jauno pāru.

Daudzi atgriežas vēl un vēl, jo stāsta, ka pēc meža apmeklējuma uzlabojusies veselība, kā arī ir jūtams enerģijas un spēka pieplūdums. Ja arī tu esi reiz apmeklējis Pokaiņu mežu, padalies savās sajūtās par to komentāru sadaļā!

Foto