Pieci svarīgākie “dress code”, kas jāzina ikvienai

Komentāri
Pieci svarīgākie “dress code”, kas jāzina ikvienai

Pirms vairākiem gadsimtiem radītais dress code, kas tika izmantots kā atšķirības pazīme, norādot savu vietu un statusu sabiedrībā, arī mūsdienās ir cilvēku vizītkarte. Oficiālie pasākumi, balles un kokteiļvakari, ir kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu mūsu ikdienas gaitās. Ar vien biežāk par mulsinošām un juteklīgām, kļūst situācijas, kad saņemot ielūgumu, apjūkam un neapzināmies norādītā dresss code jeb ģērbšanās stila/koda atšifrējumu.

Lai nenonāktu situācijā, kad, atnākot uz saviesīgu pasākumu, nebūtu kauns par apģērba izvēli, ir nepieciešams iegaumēt izplatītākos un pieprasītākos ģērbšanās koda apzīmējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Black Tie jeb melnā kaklasaite

Foto: LETA

Foto: LETA

Saņemot ielūgumu, ir jārēķinās, ka iespējamais pasākums, ko apmeklēsi, var būt kāzas, izstādes atklāšana, teātra izrādes. Sievietes – vakarkleitā vai kokteiļkleitā, kurai jābūt ne pārāk īsai. Atļauta augstas kvalitātes bižutērija. Vīriešiem uz pasākumu jāierodas – smokingos vai melnas krāsas uzvalkos. Pie smokinga izmanto tikai melnas krāsas tauriņu, kas ir darināts no zīda vai samta auduma. Bikses ar viena zīda vai atlasa lentīti, kas aptver ārējās vīles. Krekls – baltā krāsā darināts no zīda, ar stāvu apkaklīti, pogājumam jābūt neredzamam. Smokingu papildinot ar melnas krāsas ādas kurpēm un melnām zeķēm. Nepieciešams ievērot, ka ielūgumā var tikt norādīts black tie optional – melna kaklasaite nav obligāta, black tie invited – vēlama melna kaklasaite.

Formal jeb formāls

Foto: LETA

Šā koda apzīmējums ir salīdzināms ar melno kaklasaiti, tas nozīmē, ka pasākums, kuru apmeklēsi, ir formāls. Vēlamais apģērbs vīrietim – smokings vai tumšas krāsas uzvalks ar kaklasaiti, sievietēm – vakarkleita vai kokteiļkleita ar papildu pieļaujamiem, elegantiem aksesuāriem.

Semi formal jeb pa pusei formāls

Foto: LETA

Foto: LETA

Tās var būt vakariņas dārgā restorāna, banketi. Šis apzīmējums norāda, ka apģērba izvēle var būt brīva, bet ir nepieciešams ievērot notiekošā pasākuma saturu. Tiek uzskatīts, ka šā ģērbšanās koda izvēle ir visgrūtākā, jo atļautais apģērbs var būt gan formāls, gan neformāls, respektīvi, kaut kas no abiem. Tas izklausās sarežģīti, bet tā nebūt nav. Semi formal vīriešiem – uzvalks ar melnu kaklasaiti, sievietēm ieteicama vienkārša piegriezuma kokteiļkleita līdz celim, kleitas krāsas izvēlei jābūt aktuālai esošajam gadalaikam, pieļaujami aksesuāri, galvenokārt rotas un mini rokassomiņa. Augstpapēžu apavi, bez platformas.

A5 (after five) jeb pēc plkst. 17.00

Foto: LETA

Foto: LETA

Parasti saņemot ielūgumu tu dosies uz saviesīgu kokteiļvakaru vai vakara pasākumu, kas sākas pēc plkst. 17.00. Apģērba izvēle var būt brīva. Vīriešiem – uzvalks bez kaklasaites, sievietēm – kleita, bikškostīms, var būt arī kombinēts apģērbs – svārki ar blūzi. Jāpievērš uzmanība, ka ielūgumā var būt atspoguļots arī apzīmējums A5c jeb after five casual, kas nozīmē, brīva stila pasākums. Ieteicamais apģērbs vīriešiem – pasākumu var apmeklēt parastās biksēs, tomēr labāk būtu ierasties atpazīstama dizainera zīmola apģērbā, savukārt sieviete pasākumu var apmeklēt svinīgā, brīva stila kleitā. Ir pieļaujami aksesuāri.

Casual jeb ikdienišķs stils

Foto: LETA

Foto: LETA

Šis ģērbšanās stils apzīmē vienkārša, brīva stila izvēlētu apģērbu, kas var būt džinsi, T krekls, nav liegti sporta apavi.

FOTO: etiķetes ievērošanas slavenību stilā

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl