Pieci soļi, lai sagatavotos laulībām ārzemēs

Komentāri
Pieci soļi, lai sagatavotos laulībām ārzemēs

Aizvien biežāk jaunlaulātie atsakās no ierastajām svinībām divu dienu garumā un kāzu mielasta organizēšanas draugiem un radiem, lai skaisto brīdi aizvadītu kādā krietni eksotiskākā pasaules malā. Ko ņemt vērā un izsvērt, ja esat nolēmuši laulāties ārzemēs – par formāliem un mazāk formāliem soļiem ceļā uz ”lielo” dienu, padomus piedāvā tūrisma aģentūra Latvia Tours.

Pirms mesties īpašās dienas organizēšanas virpulī, pārim jāizlemj, kāda veida ceremoniju tie vēlas. Šī izvēle noteiks arī laulības likumību un nepieciešamību pēc dokumentu formēšanas. Populārākajās pasaules vietās kāzām tiek piedāvātas trīs veidu ceremonijas:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • simboliskās – kuras tiek organizētas kā skaists rituāls, bet bez juridiska spēka. Šī ir lieliska alternatīva arī tiem, kas laulību jau reģistrējuši Latvijā, taču ceremoniju vēlas iemūžināt kādā eksotiskākā vietā. Turklāt šī izvēle aiztaupīs ne pārāk vienkāršo nepieciešamo dokumentu sagatavošanu;
  • civilās – notiek pilsētas mērijā vai tās pilnvarotās personas vadībā kādā no kūrortiem. Laulības ir saistošas un legālas;
  • reliģiskās – notiek attiecīgās konfesijas ēkā vai priestera vadībā kādā no kūrortiem. Laulības ir saistošas un legālas.

Dokumentu sagatavošana

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Pēc lēmuma pieņemšanas organizēt saistošas un legālas laulības ārzemēs, ir laikus jānoskaidro, kādi dokumenti būs nepieciešami attiecīgajā valstī. Oficiālu laulības reģistrēšanu labāk uzticēt profesionālām aģentūrām, jo tieši tās uzņemsies visu atbildību par laulības legalizēšanu. Taču, ja esat gatavi laulības legalizēšanas ceļu izzināt paši, visprecīzāko informāciju par šiem jautājumiem atradīsiet LR Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta mājaslapā.

Foto

”Slēdzot laulību ārvalstī, jāievēro attiecīgās valsts laulības slēgšanas forma un likumdošana, kā arī Civillikuma noteikumi. Latvijas valstspiederīgajiem jāsniedz ziņas par ārvalstīs noslēgto laulību 30 dienu laikā PMLP vai Latvijas diplomātiskajai un konsulārajai pārstāvniecībai ārvalstīs. Dodoties paziņot par laulības reģistrāciju, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, laulības reģistrācijas apliecība un tās tulkojums. Ir valstis, kuru izsniegto laulības reģistrācijas apliecību būs nepieciešams legalizēt un apliecināt ar Apostille,” skaidro atpūtas sektora vadītāja Inga Freiberga.

Populārākie galamērķi

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Latvijas pieredze liecina, ka Eiropā populārākie galamērķi ir Grieķija un Itālija, bet tālākiem kāzu ceļojumiem visbiežāk tiek izvēlētas tropiskās salas Karību jūras reģionā, Maurīcijas, Seišeļu vai Maldivu salas un Indonēzija.

Valstis, kurās organizētā kāzu ceremonija rezultēsies oficiālā laulībā, ir Austrālija, Dominikāna, Itālija, Maurīcija, ASV, Jamaika, Austrija, Šrilanka, Indija, Kipra, Seišelas, Čehija, Grieķija, Islande, Kuba, Slovēnija, Krēta un daudzas citas.

Ceremonija diviem

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Visbiežāk kāzas ārzemēs izvēlas pāri, kas vēlas romantisku vidi, atšķirīgu no dzimtenē ierastās. Šādā kāzu dienā lieliski iespējams apvienot neaizmirstami krāšņu laulību pasākumu ar romantisku medusmēnesi, kas paliks skaistās atmiņās uz mūžu. Visbiežāk šādās kāzās lido tikai saderinātie vai kopā ar vedējiem. Retāk kāzu braucienā dodas lielāks radinieku un draugu pulks, kas vēlas baudīt divas iespējas vienuviet – piedalīties neparastā kāzu ceremonijā un atpūsties pievilcīgā kūrortā.

Svētku izmaksas

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Ja plānojam kāzu izmaksas ārzemēs, tad noteikti jārēķinās ar dokumentu tulkošanas un legalizācijas izmaksām, valdības un administratīvajām izmaksām, kā arī laulību ceremonijas noformējumu.

Laulību ceremonija var iekļaut plašu pakalpojumu klāstu, kas padarīs notikumu īpaši skaistu un atmiņā paliekošu. Pastāv mīts, ka kāzas ārzemēs ir ārkārtīgi dārgas, taču patiesībā bieži vien izmaksas ceremonijai eksotiskā vietā ir tādas pašas vai pat mazākas kā pašmāju tradicionālajām svinībām divu dienu garumā ar simt draugiem, radiem un kolēģiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl