Pieci modes likumi, ko tagad drīkst pārkāpt

0 Komentāru
Pieci modes likumi, ko tagad drīkst pārkāpt
INSTAGRAM

Mode vienmēr plūdusi un mainījusies, un līdz ar kopējo informācijas ātruma pieaugumu tas notiek arvien straujāk. Tas, kas tikko šķita nepieņemami un bezgaumīgi, jau pēc īsa brīža var kļūt par stila un drosmes izpausmi.

”Mode ir skaistums, pārliecība un spēja ieviest tēlā savu māksliniecisko pašizpausmi. Lai gan modes izcilība slēpjas spējā radīt tēlu, kas valdzina cauri laikam, nedrīkst pievērt acis uz pasaulē notiekošajām pārmaiņām – tām ir jādzīvo līdzi. Tas, kas sākotnēji likās pārdrošs un pārsteidzošs, ar laiku kļūst pašsaprotams,” norāda ”Van Graaf” Rīgas veikala vadītāja Agnese Masaļska.

Veikala apģērbu izlase sniedz plašas izvēles iespējas gan ieturēta stila cienītājiem un tiem, kuriem patīk pārsteigt un būt drosmīgiem, gan arī tiem, kuri patīk savā garderobē izmanto abus virzienus.

Nekad nekombinēt džinsus ar džinsiem

Viens no šogad aktuālajiem paņēmieniem, kā bez piepūles izskatīties stilīgi, ir kombinēt dažāda veida džinsus.

Vēl pavisam nesen dažādu džinsa materiālu nēsāšana vienā apģērbā likās neiedomājama. Tāds salikums tika saukts par Kanādiešu smokingu (Canadian tuxedo). Savukārt 2020. gadā džinsu sajaukumiem nav robežu – saģērbies šajā audumā no kakla līdz potītēm vai kombinē dažādu krāsu un stila apģērbus.

Grūti iedomāties džinsu piegriezumu, kas šobrīd nebūtu modē. Svarīgākais šī stila spēlē ir nēsāt tos ar drosmi un pārliecību.

Uzvalks tikai ar garām biksēm

Šorti kā uzvalka sastāvdaļa arvien straujāk gūst popularitāti gan vīriešu, gan sieviešu vidū. Tas rada profesionālu, taču vienlaikus vasarīgu tēlu. Variējot ar komplekta toņiem un aksesuāriem, var panākt gan ļoti maskulīnu, gan sievišķīgu tēlu.

Taču, ja šovasar nepaspēji noķert šī trenda vilni, neuztraucies – minētā salikuma iespēju loks ir tik plašs, ka tādu kombināciju vari atļauties nēsāt arī gada vēsākajos mēnešos, apģērbu papildinot ar zeķubiksēm (sievietēm).

Auskariem vienmēr jābūt vienādiem

Nēsāt dažādus auskarus pavisam nesen šķita neiedomājami, taču jau kopš 2019. gada šī tendence ir kļuvusi ļoti populāra. Tiem, kuriem jebkad dzīvē gadījies pazaudēt mīļāko auskaru, zina, cik grūti ir pieņemt lēmumu, ko darīt ar otru. Ja šādā situācijā nolēmi auskaru paturēt, tagad vari nēsāt to ar pārliecību.

Dizaineru sagatavoti pāri vai paša veidoti salikumi no juvelieru atvilktnē esošajiem krājumiem – tam nav nozīmes. Svarīgākais ir izvēlēties auskarus, kas papildina viens otru un izceļ kopējo tēlu.

Čības ir tikai mājām vai pludmalei

Čību jeb slipper nēsāšana siltā vasara laikā visiem šķiet pašsaprotama, taču pavisam nesen čības un iešļūcenes bija paredzētas tikai pludmalei un brīvdienām. Pēdējā laikā dažāda veida un izskata čības un iešļūcenes var redzēt gan uz modes mēles, gan Rīgas ielās un birojos. Iešļūcenes bija šīs vasara hits visos veidos gan ar augstiem, gan zemiem papēžiem, tāpat arī ar biezām un masīvām zolēm.

Līdz ar vasaras noslēgšanos čību uzvaras gājiens nepazudīs, jo vairāki dizaineri atraduši veidus, kā čību trumpi – absolūtu ērtumu un komfortu – pielāgot arī ziemas apģērbam.

”Humpalas” un vintage apģērbi kā tabu

Second-hand Latvijā parādījās jau deviņdesmito gadu sākumā, taču, par spīti milzīgajam apģērbu piedāvājumam dažādās cenu kategorijās, tieši šobrīd tie piedzīvo savu zelta laikmetu gan pasaulē, gan arī Latvijā. Lietotu apģērbu iegāde no tabu tēmas ir kļuvusi par industriju, ko atbalsta un izmanto pat slavenības. Arī lietoto apģērbu nozare ir sadalījusies dažādos stilos un žanros, un preces pieejams gan luksus, gan vidējās un zemās klases cenu kategorijās.

0 Komentāru