Pētījums: pāri, kuri iepazinušies internetā, ir laimīgāki un noturīgāki

Pievienot komentāru
Pētījums: pāri, kuri iepazinušies internetā, ir laimīgāki un noturīgāki

Laulības, kas ir sākušās ar iepazīšanos internetā, sniedz lielāku apmierinājumu un nav tik trauslas, salīdzinot ar parastiem romāniem.

Pētījumā piedalījās gandrīz 20 tūkstoši respondentu, kuri bija apprecējušies laika posmā no 2005. līdz 2012. gadam. Tika noskaidrots, ka to pāru laulības, kuri bija iepazinušies internetā, ir uz 20% stabilākas un partneri ir laimīgāki. “Internets ir daudz efektīvāks instruments, lai atrastu otro pusīti, nekā tradicionālo paņēmienu izmantošana. Pietiekami ir izvēlēties augumu, svaru, acu krāsu, aizraušanās un nospiest pogu atrast, pie tam, visus lietotājus apvieno viens mērķis – atrast to īsto un vienīgo. Bārā vai ar draugu palīdzību atrasts cilvēks var nemaz nemeklēt romantiskas attiecības un reālajā dzīvē jaunas attiecības visbiežāk balstās uz fiziskās pievilcības, nevis ar kopējām vērtībām”, – apgalvo iepazīšanās portāla flirts.lv direktors Andris Ungurs. No visiem respondentiem, kas piedalījās pētījumā, 35% apgalvoja, ka savu otro pusīti ir atraduši internetā. Laulātos visbiežāk sev atrada vīrieši un sievietes vecumā no 30 līdz 39 gadiem, kuru ienākumi ir lielāki par vidējo. Vietas, kurās visbiežāk notika iepazīšanās starp respondentiem bija darbs, akadēmiskās iestādes, skola, sabiedriskie pasākumi, klubi un bāri. Mazāk veiksmīgas laulības sākās ar iepazīšanos bāros, “aklajos” randiņos vai arī virtuālo, lomu spēļu pasaulē.

Foto: iepazīšanās aplikācijas Tinder dibinātājs

“Kā un kad tika pārtraukta laulība ir atkarīgs no dažādiem kritērijiem. Vide, kurā laulātie iepazinušies, ir tikai viens no faktoriem un kurš nav attiecināms uz visiem pāriem, tomēr šī pētījuma rezultāti ir ļoti svarīgi – tie maina uztveri, kā mūsdienu sabiedrībā veidojas laulība”, – apgalvo Johnas Acioppo pētījuma vadītājs un psiholoģijas profesors Čikāgas Universitātē. Viņš pamanīja, ka iepazīšanās portālā cilvēki atrod daudz vairāk potenciālo partneru. Izvēloties no plašāka loka, cilvēkiem ir lielāka iespēja atrast sev ideālo pāri. Viņš arī pievērš uzmanību, ka satiekoties ar cilvēkiem, kuri tika atrasti internetā, pastāv lielāka iespēja, ka partneris daļu informāciju par sevi ir sapušķojis.
Pēc pētījuma Lietuvā tika noskaidrots, ka 55% iepazīšanās portāla lietotāju sniedz pilnīgi patiesu informāciju par sevi. Pārējie tikai nenozīmīgi sniedz maldīgu informāciju – korektē svaru, augumu, vecumu vai arī noklusē par kaitīgiem ieradumiem. Pētījums tika veikts šā gada jūlijā. J. Cacioppo pētījums tika veikts Amerikas Savienotajās Valstīs, un tika prezentēts pagājušā gada jūnijā.