Komentāri
Pētījums: Ko dāvināt svētkos cilvēkam, kuram viss jau ir?
Foto: Unsplash.com

Cik laicīgi cilvēki Latvijā pērk svētku dāvanas? Ko izvēlas tie, kuri dāvanas iet lūkot pēdējā mirklī? Un, kas ir labākā dāvana cilvēkam, kuram viss jau ir? Vai iespējams pieskaņot dāvanu šāda cilvēka personībai? Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, dzērienu izplatītājs Pernod Ricard Latvia veikuši pētījumu, kurā noskaidrots, ka piektā daļa aptaujāto dāvanas iegādājas pēdējā mirklī, tomēr joprojām vēlas to pieskaņot saņēmēja personībai. Tādēļ, lai atvieglotu svētku dāvanu meklējumus, lūk, ieteikumi veiksmīgai dāvanu izvēlei.

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju svētku dāvanas iegādājas laicīgi – divas nedēļas (32%) vai jau mēnesi (31%) pirms svētkiem. Tomēr vairāk nekā piektdaļa jeb 26% šos pirkumus veic galvenokārt pēdējā nedēļā pirms svētkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Absolūti lielākā daļa iedzīvotāju, pērkot Ziemassvētku dāvanas, cenšas tās pieskaņot dāvanas saņēmēja personībai.

71% šādi rīkojas vienmēr vai gandrīz vienmēr, 21% – reizēm, bet 5% dāvinātāju atzīst, ka cenšas izvēlēties saņēmējam atbilstošāko dāvanu, taču tas ne vienmēr izdodas. Rūpīgāka dāvanu izvēle arī šajā jautājumā ir raksturīga sievietēm – 83% dāvanas vienmēr vai gandrīz vienmēr cenšas saskaņot ar saņēmēja personību.

Par piemērotāko dāvanu cilvēkam, kuram viss jau ir, respondenti atzīst biļetes uz  koncertu vai teātri – tās dāvinātu 39% aptaujāto, galvenokārt no Rīgas.

Tomēr viena no populārākajām (27%) Latvijas iedzīvotāju dāvanu izvēlēm ir kvalitatīvs alkoholiskais dzēriens. Kvalitatīvu konjaku, viskiju, vīnu vai citu dzērienu visbiežāk dāvanai izvēlētos pircēji vecumā no 30-50 gadiem, vidēju ienākumu (500-700 EUR) īpašnieki.

Nesabojā mīļajam cilvēkam svētkus! Ko nedāvināt Ziemassvētkos? 

Foto

Lasi vēl