Perfektai dienai – ledus kafija!

Komentāri
Perfektai dienai – ledus kafija!

Mm, kas var būt gardāks par kafiju rīta agrumā? Vasaras labākā alternatīva karstai kafijai ir – “frappe” jeb ledus kafija. Vēlies to pagatavot? Recepte ir pavisam vienkārša!

Tev nepieciešams:

1 litram aukstā dzēriena vajadzīgs:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • 2–3 saujas ledus
  • ½ l piena
  • 50 ml saldā krējuma
  • 4 tējk. (1 tējkarote uz porciju) šķīstošās kafijas
  • 4 tējk. farīna cukura
  • 1 krūze ūdens
  • ½ gab. čili
  • 2 stiebri kaķumētras vai piparmētras

Pagatavošana

1) Karstā ūdenī ber šķīstošo kafiju, pieliek sagrieztu čili pipara pusīti un vienu stiebru mētras, pievieno arī farīna cukuru un ļauj, lai visas sastāvdaļas savārās. Kā saldinātājs farīna cukura vietā derētu arī jebkurš cits cukurs, tiesa, ar farīna cukuru dzēriens iegūtu ne tikai saldumu, bet arī specifisku garšas niansi.

2) Kad kafija un cukurs izšķīduši, šķidrums uzsūcis čili un kaķumētras aromātu, šķidrumu nokāš, un ļauj tam mazliet atdzist.

3) Lai dzērienam piešķirtu gaisīgu un skaistu veidolu, tam jāpievieno piena putiņas. Vispirms jāatceras, ka no pavisam liesa piena nekādas putiņas nesanāks – saputot var tikai treknu pienu.

4) 50 ml piena sajauc ar 50 ml saldā krējuma un liek sildīties uz lēnas uguns. Kamēr piens sildās, to kuļ ar putojamo slotiņu, līdz izveidojas gaisīgas putiņas.

5) Lai tās nesaplaktu, frappe veidošana jāveic ļoti ātri: traukā ber sasmalcinātu ledu, virsū lej auksto pienu, tam pāri – saldo garšaugu kafiju.

6) Visu pārklāj ar siltajām piena putiņām.

Lai labi garšo!

Foto:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl