Peonijas – sezonas skaistākie ziedi ar maģiskām spējām

Komentāri

2. Der zināt!

2/5

Mīlestības un veiksmes simbols

Foto: liz west, Flickr

Foto: liz west, Flickr

Savvaļas peonijas jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu dārzos sāka stādīt Ķīnā. Tur arī uzsākta peoniju krustošana un izveidotas pirmās to šķirnes. Eiropā pirmais peonijas aprakstījis Aristoteļa skol­nieks, botānikas tēvs Teofrasts. Romiešu zinātnieks Plīnijs Vecākais pats audzējis augus, arī ārstniecisko peoniju (Paeonia officinalis) un ieteicis to daudzu slimību ārstēšanai.

Ir versija, ka puķes nosaukums cēlies no Trāķijas novada – Peonija. Taču vairāk atbalstītāju ir citai versijai. Grieķu ārstnie­cības dievam Asklēpijam bijis ļoti spējīgs skolnieks Peons, kas Trojas kara laikā grieķu karavīrus ārstējis ar no ārstnieciskās peonijas ga­tavotiem līdzekļiem, kurus viņam iedevusi Apolona māte. Peonam izdevies izārstēt arī valdnieku Plūtonu, ko bija savainojis Herkuless. Par to Asklēpijs savu skolnieku tik ļoti apskaudis, ka noindējis. Bet dievi Peonam bijuši labvēlīgi un atdzīvinājuši viņu puķes izskatā.

Ķīnā peonijas uzskata par imperatora ziediem, tās ir gan Ķīnas, gan arī mīlestības un veiksmes simbols. Šajā valstī neatrast nevienu dārzu, kurā neaugtu kaut viens peoniju krūms; daudzās pilsētās ik gadu notiek peoniju svētki. Pastāv bezvārdu vēstījums – ja neprecēts jauneklis jaunavai uzdāvina peoniju, tad tas nepārprotami vēsta: es tevi mīlu! Ja jaunava ziedu pieņem, tad arī bildinājums pieņemts!

2. Der zināt!

2/5
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl