Peonijas – sezonas skaistākie ziedi ar maģiskām spējām

Komentāri

2. Der zināt!

2/5

Mīlestības un veiksmes simbols

Foto: liz west, Flickr

Foto: liz west, Flickr

Savvaļas peonijas jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu dārzos sāka stādīt Ķīnā. Tur arī uzsākta peoniju krustošana un izveidotas pirmās to šķirnes. Eiropā pirmais peonijas aprakstījis Aristoteļa skol­nieks, botānikas tēvs Teofrasts. Romiešu zinātnieks Plīnijs Vecākais pats audzējis augus, arī ārstniecisko peoniju (Paeonia officinalis) un ieteicis to daudzu slimību ārstēšanai.

Ir versija, ka puķes nosaukums cēlies no Trāķijas novada – Peonija. Taču vairāk atbalstītāju ir citai versijai. Grieķu ārstnie­cības dievam Asklēpijam bijis ļoti spējīgs skolnieks Peons, kas Trojas kara laikā grieķu karavīrus ārstējis ar no ārstnieciskās peonijas ga­tavotiem līdzekļiem, kurus viņam iedevusi Apolona māte. Peonam izdevies izārstēt arī valdnieku Plūtonu, ko bija savainojis Herkuless. Par to Asklēpijs savu skolnieku tik ļoti apskaudis, ka noindējis. Bet dievi Peonam bijuši labvēlīgi un atdzīvinājuši viņu puķes izskatā.

Ķīnā peonijas uzskata par imperatora ziediem, tās ir gan Ķīnas, gan arī mīlestības un veiksmes simbols. Šajā valstī neatrast nevienu dārzu, kurā neaugtu kaut viens peoniju krūms; daudzās pilsētās ik gadu notiek peoniju svētki. Pastāv bezvārdu vēstījums – ja neprecēts jauneklis jaunavai uzdāvina peoniju, tad tas nepārprotami vēsta: es tevi mīlu! Ja jaunava ziedu pieņem, tad arī bildinājums pieņemts!

2. Der zināt!

2/5
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl