Komentāri
“Pēdējais laiks sākt!” Diētas ārste atklāj, kā līdz Ziemassvētkiem ātri un nesāpīgi nomest “riepiņu”
Foto: LETA

Līdz Ziemassvētkiem palikušas nepilnas trīs nedēļas. Priekšā ne vien gada gaidītākie svētki, bet arī grandiozas Ziemassvētku balles, kurās jāizskatās lieliski, un jā, jāielien mīļākajā svētku kleitā! Diētas ārste Lolita Neimane atklāj, vai vispār ir iespējams “nomest” liekos kilogramus ātri un nesāpīgi un kā uzlabot ārējo izskatu.

Neimane uzsver, ka svara raustīšana īsā laikā ir ļoti kaitīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Nevajag uzstādīt mērķi, kas sevi nomoka. Mazēšana, pēc tam pārēšanās – tas ir ļoti kaitīgi, tāpat būt pusbadā ir neveselīgi.”

Lolita Neimane iesaka piekopt tā dēvēto apzināto ēšanu – ēst mazākas porcijas un ēst lēnāk, kārtīgi izbaudot ēdienu. Diētas ārste uzsver vienkārša ēdiena nozīmi – tā vietā, lai dzertu ābolu sulu, apēd pašu ābolu! Ēd nevis vistas ruleti, bet pats pagatavo vistu. Lai maltīte nekļūtu garlaicīga, pievieno garšvielas, piemēram, rozmarīnu, timiānu, u.tml. Tiesa gan, diētas ārste uzsver, ka vajadzētu izvairīties no speciālajām garšvielām, piemēram, vistai. Samazini sāls daudzumu un izmēģini šādu triku!

“Iesaku pamēģināt ēst zupu ar tējkaroti un pamatēdienos izmantot irbulīšus, nevis dakšu un nazi. Labroči lai pamēģina ēst ar kreiso roku un otrādi.”

Vai esi kādreiz no malas pavērojis, kā ēd savu maltīti? Apsēdies pretim spogulim un paskaties uz sevi, kā ēd.

Tāpat Lolita Neimane iesaka lietot uzturā dārzeņus.

“Vismaz pusei no šķīvja satura jābūt dārzeņiem. Vēl var izmēģināt šādu variantu – 3/4 šķīvja dārzeņu (burkāni, kāposti, bietes, ķirbji) un 1/4 olbaltumvielu (liesa gaļa, zivs, biezpiens, olas).”

Ja vasarā saldēji ogas un dārzeņus, šis ir īstais laiks, kad tos atsaldēt un lietot uzturā. Neimane uzsver, ka nevajag taupīt saldētos dārzeņus vai ogas uz pavasari.

Gastroenterologs Anatolijs Danilāns nosauc lielāko “ienaidnieku” mūsu veselībai!

Lolita Neimane aicina neaizmirst arī par šķidruma lietošanu – dzert vismaz 2 litrus dienā – ūdeni un tēju.

Tāpat svarīgas ir arī fiziskas aktivitātes – pavadi vismaz pusstundu dienā pastaigājoties vai dodoties uz trenažieru zāli, kā arī baseinu. Vari arī nūjot! Lolita Neimane iesaka dienā sportos vismaz stundu.

Foto: produkti ar zemāko kaloriju daudzumu

Šķiet, ka nekas nav neiespējams, vai ne? Tomēr Lolita Neimane uzstāj, ja lieki ir vien 2-3 kilogrami, tad ir pēdējais laiks sākt mainīt ēšanas paradumus. Ja “riepiņa” ir lielāka, tad sākt šodien un Ziemassvētkos nepārēsties, bet diētu turpināt arī Jaunajā gadā.

Diētas ārste atklāj, ka laika patiešām ir maz, un sievietēm, kuras nomāc liekie 5-6 kilogrami, labāk konsultēties ar stilistu un izvēlēties citu kleitu, nevis mēģināt ielīst pagājušā gada tērpā.

Nav noslēpums, ka svars īpaši pieaug pēc Ziemassvētkiem un Jaunā gada svinībām, tāpēc novēlam rūpīgāk pievērst uzmanību ēdienkartei!

Izmēģini kādu no šīm diētām!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl