Komentāri
Patīkama tikšanās! Iemīļotā televīzijas personība Ilva Liepiņa-Milzarāja atkal TV ekrānos
Foto: LETA

Daudziem televīzijas skatītājiem šovakar gaidāma jauka atkalredzēšanās. LNT raidījuma Profesija – mamma jaunās sezonas vadītāja būs kādreizējā televīzijas ziņu vadītāja, tagad – Valsts kontroles sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa-Milzarāja. Lai arī darba šobrīd ir ļoti daudz, jo vairākas reizes nedēļā rit raidījuma ieraksti visas dienas garumā, Ilva atrada brīdi intervijai ar Skaties.lv/ Sievietei.

 Cik ilgs laiks pagājis, kopš vairs ikdienā neesat TV kameras priekšā?

Trīs gadi. Taču šo noteikti nevar saukt par atgriešanos televīzijā. Mana pamatdarba vieta joprojām ir Valsts kontrole. Pirmkārt, es pieņēmu piedāvājumu piedalīties šajā projektā, jo es ļoti labi kā profesionāļus zinu radošās komandas cilvēkus – producenti Valdu, režisori Ditu, operatorus. Otrkārt, raidījumā Profesija – Mamma man nav ierādīta galvenā loma. Es esmu kā starpnieks starp galvenajiem varoņiem, par kuriem konkrētajā raidījumā ir stāsts, un skatītājiem. Es uzklausu raidījuma dalībniekus, viņu teikto,  un mans uzdevums ir, lai redzēto  un dzirdēto skatītāji pēc iespējas labāk un atmiņā paliekošāk ”saklausītu’ un ”saredzētu”.

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Vai arī jūs absolūti piekrītat raidījuma nosaukumam, ka mamma ir profesija?

Daļēji. Jo uzskatu, ka mamma par profesiju ir kļuvusi mūsdienās. Laikos, kad sieviete varēja atļauties būt tikai mamma, par šādu raidījuma nosaukumu droši vien nevarētu būt ne runas  Bet tagad mammai ir jāpaspēj viss. Par sievietei pēc šodienas ”uzstādījuma” vienmēr ir jāvar teikt ar priedēkli ”super” – supermamma, superdarbiniece, surperkulināre, supersieva, superskaistule utt. Līdz ar to,  lai ar šiem ”pieprasījumiem” godam tiktu galā, gribot – negribot, viss kļūst teju par profesiju. Protams, es nenoliedzu, ka arī no vīrieša mūsdienu sabiedrībā tiek pieprasīts būt par ”supervīrieti”. Bet sievietēm vairumā gadījumu, manuprāt, ir ļoti izteikta vēlme vienmēr visu izdarīt arvien labāk un labāk.

No vienas puses mamma ir profesija, kas dota sievietei no Dieva, šo darbu nevar darīt bez aicinājuma, pareizāk sakot – bez sūtības sajūtas. No otras puses, būt par mammu ir milzīga atbildība – ne jau tikai paša bērna priekšā, bet atbildība pret visu sabiedrību kopumā.

Lai arī daudz tiek runāts, ka bērna attīstībai  ir ļoti svarīgi, lai mamma būtu pēc iespējas ilgāku laiku ar viņu kopā un neatsāktu aktīvas darba gaitas, mācības utt., joprojām ir liela daļa sabiedrības,  īpaši uzņēmēju vidū, kur attieksme pret sievieti, kas tikai ”sēž mājās ar bērnu” ir visai vīpsnājoša…

Ja šie gudrie runātāji paši pamēģinātu kaut vienu nedēļu, nē – pat kaut vienu diennakti pavadīt mājās visu laiku kopā tikai ar vienu bērnu, nemaz nerunājot par vairākiem.. Tikai tad viņi izjustu un saprastu kā tas ir, kad esi ”darbā” 24 stundas diennaktī.  Tad bērns ”plāno” daba laiku, un nereti visai neprognozējami. Ja darba vietā var pats saplānot, kad dosies pusdienas laikā, tad mājās to dara bērns, kura vēlmes mammai tobrīd ir prioritāte.

Protams, ir sastopami dzīvē daudz lielisku piemēru, kad sievietes spēj savienot mammas lomu ar darba pienākumiem. Lai arī bieži vien ārēji viss izskatās lieliski un kārtībā, tikai mammas pašas zina, ko tas no viņām prasa. Mūsdienu skarbā realitāte diktē  – ja mēs ”iejūdzamies” darba  ratos, tad lielākoties mēs arī viņus velkam līdz galam , lai gan vezums mēdz kļūt arvien lielāks un lielāks…

Foto

Vai jau no ierakstītajiem raidījumiem esiet guvusi arī sev kā mammai kādus jaunus impulsus?

Grūti teikt par impulsiem. Mēs jau vienmēr vēlamies gatavas atbildes un modeļus. Taču – cik ģimeņu, tik arī atbilžu un modeļu, tik arī padomu un recepšu.

Tas, kas mani pašu ļoti patīkami pārsteidz šajā projektā ir, lūk kas. Mēs tiksimies ar sabiedrībā ļoti pazīstamiem cilvēkiem, par kuriem jau mums katram ir izveidojies kāds konkrēts priekšstats ( no dzeltenās preses, intervijām utt). Taču šajā raidījumā daudzi no galvenajiem varoņiem atklājas pavisam negaidītā un ļoti cilvēcīgā gaismā. Viņi neparādās, ierastajā sociālajā lomā, bet mēs ieraugām viņa īsto dvēseli, īsto ”kodolu”. Man pat brīžiem ir sajūta, ka viņi ļauj mums ieskatīties aizliegtajā zonā, tādēļ reizēm pat ir vēlme viņus pasargāt. Es ļoti ceru, ka skatītāji to novērtēs.

Kādi ir jūsu profesijas – mamma galvenās rūpes un prieks?

Man ir dēls Maksis. Viņam tūlīt būs 15 gadu. Pusaudzis, it kā sarežģīts vecumposms. Taču man ļoti gribētos teikt, ka es esmu droša, jo manam dēlam ir ļoti laba sirds. Un, ja šis ”pamatkodols” ir labs, tad nekas slikts nevar notikt. Protams, ka viņam tāpat kā visiem gadās kļūdīties. Taču viņa sirds pati pasaka priekšā, ko viņš nav darījis labi un pareizi. Protams, ka arī es jau esmu sapratusi savas pirmās audzināšanas kļūdas, bet vienlaicīgi es varu ar prieku un gandarījumu skatīties, kā mans dēls aug. Es tiešām ar viņu ļoti lepojos un novēlu šo sajūtu piedzīvot visām mammām.

Lasi vēl