Pareizi ūdens dzeršanas noteikumi rudenī un ziemā

Komentāri
Pareizi ūdens dzeršanas noteikumi rudenī un ziemā
Foto: workoutwithdi.com

Pavasara un vasaras sākumā daudz tiek runāts par to, ka regulāri uzturā jālieto ūdens. Tagad, kad iestājies gada tumšākais laiks, ūdens dzeršanas nozīmi aizēno dažādas svētku ēdienu receptes un ieteikumi, kā apkures sezonā jākopj sejas āda. Vai tiešām tagad uz kādu laiku varam aizmirst par ikdienišķo ūdens pudelīti uz darba galda, Skaties.lv/Sievietei jautā dietoloģei Lolitai Neimanei.

”Protams, ieteicamais izdzertā ūdens daudzums ikdienā ir atkarīgs no fizisko aktivitāšu daudzuma un laikapstākļiem,” stāsta Lolita Neimane. Tagad, kad vairs nav tik karsts, no pastiprināta ūdens dzeršanas režīma varam pāriet uz normālu. Speciāliste arī akcentē, ka, no vienas puses – jaunākie zinātniskie pētījumi liecina, ka ļoti daudz ūdeni dzert nemaz nav tik labi, cik pēdējā laikā par to runājam. Taču nupat notikušajā Eiropas Dietologu un uztura speciālistu asociācijas konferencē Amsterdamā, kur piedalījusies arī Lolita Neimane, galvenā tēma bijusi par to, ka Eiropas iedzīvotāji par maz ikdienā dzer ūdeni.
Galvenais “mērinstruments”, lai cilvēks pats varētu noteikt, vai ūdens netiek dzerts par maz – urīna krāsa. Dienas laikā urīna krāsa nedrīkst būt dzeltena. Jaunzēlandē pat sabiedriskajās tualetēs esot izvietota urīna krāsas skala.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: totalcontrolprogram.com

Foto: totalcontrolprogram.com

Ja urīna krāsa ir dzeltena, tumši dzeltena – tātad ļoti koncentrēta, ūdens uzturā tiek lietots par maz.

Ideālā formula, lai cilvēks pats varētu sekot līdz dienā izdzertajam ūdens daudzumam, 30–40 ml uz vienu kilogramu ķermeņa svara.

Pietiekams ūdens daudzums organismā veicina labāku vielmaiņas un nieru darbību.
Protams, ūdens dzeršanas biežums un nepieciešamība ir katram ļoti individuāla. Ja cilvēks sporto, daudz nodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm, ūdens ir jādzer vairāk.
Ziemas aukstajā laikā vairāk būtu jādzer Latvijā augušo zāļu tējas, nevis vēss ūdens.

FOTO. Ūdens ne tikai veldzē ķermeni, bet arī garu

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl