Par matiem vasarā nedrīkst aizmirst! Vienkāršs veids, kā noteikt, vai tiem nekā netrūkst!

Pievienot komentāru
Par matiem vasarā nedrīkst aizmirst! Vienkāršs veids, kā noteikt, vai tiem nekā netrūkst!
Pixabay

Jā, arī mati ir ķermeņa sastāvdaļa, kam nepieciešama kopšana un par kuru nedrīkst aizmirst, jo īpaši pavasarī! Kā noteikt, vai tavi mati nav cietuši no saules, un ko darīt, ja tā ir noticis?

Objektīvā realitāte

Lai Tu pati objektīvi novērtētu matu stāvokli, kaut reizi nedēļā ļauj tiem izžūt dabīgi – bez fēna un veidošanas līdzekļiem. Ja mati nespīd, spurojas, ķeras, viegli saveļas, pinkojas, neķemmējas, pieplok pie galvas ādas un neizskatās labi, tas liecina, ka matos ir pazemināts mitruma līmenis.

Foto: Pixabay

Kāpēc tā notiek?

Mata kutikulu veido ragvielas šūnas, kas noslāņojas plēksnēs cita uz citas – līdzīgi kā čiekura zvīņas. Turklāt zvīņu brīvais gals ir pavērsts uz mata galu. Ja mats kaut kādu iemeslu dēļ ir pārāk sauss, zvīņas paceļas augšup un mati zaudē elastību un spīdumu. Tieši kutikulas stāvoklis nosaka matu izskatu un kvalitāti.

Lai arī elastīgus, mirdzošus matus mēdz uzskatīt par dzīviem, patiesībā mats ir dzīvs tikai pie pašas saknītes. Kad tas ir izspraucies cauri galvas ādai, tas kļūst vecs un pats vairs atjaunoties nevar.

Matu visā garumā pārklāj hidrolipīdu (ādas tauku un sviedru) plēvīte, tas ir dabīgs kondicionieris, kas ietauko kutikulas plēksnītes, lai aizsargātu matu no vides iedarbības. Ja galvas āda kaut kādu iemeslu dēļ (saule, sausums, slimības, agresīva, nepareiza matu kopšana, nepiemērota kosmētikas lietošana) nespēj saražot pietiekami daudz hidrolipīdu, kutikulas plēksnītes paceļas augšup un mati izsausē. Matu izskats ir jāuztur ar kopjošiem līdzekļiem, tikai tie ir jāpielāgo konkrētām matu vajadzībām.

Foto: Pixabay

Svarīgākais uzdevums – mitruma atjaunošana!

Pirmais un svarīgākais uzdevums ir mitruma līdzsvara atjaunošana. Jāpievērš uzmanība – daudzi ražotāji piedāvā īpašu mitrinošo līniju produktus, kas labi kalpo matu struktūras stabilizēšanai.

Ikdienas kopšanai jālieto savam matu tipam piemērots šampūns, maska un kondicionieris, papildus – kopšanas un veidošanas līdzekļi: matu eļļas, serumi, kas mitrina matus, aizver un nogludina zvīņas, aizsargā un piešķir matiem mirdzumu.

Mitrinošo līniju produktus ieteicams lietot dabīgiem, ķīmiski neapstrādātiem matiem, noteikti – dabīgi sprogainiem matiem, jo tiem ir lielākas poras un mitrums izzūd ātrāk.

Atjauno cietušos matus!

Dažkārt pēc mazgāšanas mati pirmajā mirklī izskatās labi, bet, pilnībā izžāvēti, tie zaudē iegūto efektu. Iespējams, mata struktūra ir sabojāta līdz pat kodolam, un zvīņas vairs nespēj pilnībā aizvērties, tāpēc mats vairs nevar noturēt sevī mitrinošās vielas.

Mitrinošie līdzekļi it kā samitrina matu, bet tas ātri vien izkalst. Tas nozīmē, ka matiem ir nepieciešama palīdzība. Kamēr to struktūra netiks atjaunota, tie būs sausi kā salmi, grūti veidojami, tiem nebūs ne mirdzuma, ne skaista spīduma, ne veselīga izskata. Ko darīt?

Jālieto savam matu tipam piemēroti atjaunojošās sērijas līdzekļi. To aktīvās vielas aizpilda bojātos slāņus līdz pat kodolam un nogludina zvīņas, lai mats spētu uzņemt un noturēt nepieciešamo mitrumu.