Pamatots iemesls, kāpēc mums visiem jāguļ mīļotā apkampienos

4 komentāri
Pamatots iemesls, kāpēc mums visiem jāguļ mīļotā apkampienos
Foto: pixabay.com

Daudzi pāri bieži vien apgalvo, ka, lai kārtīgi izgulētos, viņi guļ atsevišķās gultās: maigošanās, mīlēšanās, bet pēc tam – katrs uz sava “matracīša”. Izrādās, gulēšana vienatnē nemaz nav tik “produktīva”, kā domājam.

Labs miegs ir ļoti būtisks cilvēka veselībai. No tā, cik labi izguļamies ir atkarīga mūsu sirds un psihiskā veselība. Psihiatrijas profesors no Pitsburgas universitātes Vendijs Troksels ir vadījis apjomīgu pētījumu, kura rezultātā nonācis pie secinājuma, ka tie, kuri aizmieg mīļotā apskāvienos, daudz retāk naktī pamostas. Viņi guļ ciešākā miegā nekā eksperimenta dalībnieki, kuri pie miera dodas vieni paši.

Miegs ”pa pāriem” vēl gan nav līdz galam izpētīts, bet jau tagad zinātnieki ir secinājuši, ka miedziņa izbaudīšana partnera rokās, sniedz papildus drošības sajūtu, kas, savukārt, pazemina kortizola līmeni asinīs. Kortizols ir pazīstams kā ”stresa hormons”.

Tāpēc, ja tu naktī pamosties no pārlieku skaļas partnera krākšanas, vai arī tāpēc, ka viņš ir savācis visu segu, zini: tu no miega iegūsi daudz vairāk nekā tad, ja dusmīgi paņemsi spilvenu, segu un dosies gulēt uz citu istabu.

TOP komentāri

 • coldasice
  +1 +1 0

  coldasice

  irst mazāk vajag,kad guļu viens izguļos labāk un nepamostos līdz pat rītam,brīvdienās ,tā jau ir pēcpusdiena
 • Gunārs
 • Vita
  0 0 0

  Vita

  Pievienojos iepriekšējiem komentāriem.Ir pārbaudīts ilgtermiņā-kad guļot vienam, var ļoti labi izgulēties,neviens netraucē,negrozās,nekrāc un neelpo tieši virsū,nekrekšķina un nečamdās.Drošības sajūta gan būtu jāmeklē vispirms sevī un Augstākajā,nevis jākarājas kādam stērbelē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl