Palīgā! Asiņo deguns. Ko darīt?

Komentāri
Palīgā! Asiņo deguns. Ko darīt?

Cik nepatīkamas ir dienas, kad pa degunu sāk tecēt asinis. Ne visas no mums ir gatavas kam tādam. Kā pareizi turēt galvu, kas palīdzēs pret asiņošanu, un vispār – kāpēc?

Lai apturētu deguna asiņošanu, jāpanāk, lai veidotos asins receklītis jeb trombs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visvienkāršākais paņēmiens ir iebāzt deguna priekšpusē vates tamponu un ar pirkstiem degunu kārtīgi saspiest. Galvu noliec nedaudz uz leju, lai asinis netek kaklā, un nolaid uz leju kājas. Vate ir kā tīkliņš, kurā aizķeras asins sastāvdaļas, veidojot trombu. Var izmantot arī marli, taču tā ir cieta un spiedīs degunu.

Deguns mēdz asiņot cilvēkiem, kuriem ir plāna deguna gļotāda, tajā virspusēji izvietoti asinsvadi un plāna asinsvadu sieniņa. Ja asinsvadi ir trausli, deguns var asiņot, to stipri šņaucot, pārkarstot, fiziskas piepūles gadījumā vai mainoties atmosfēras spiedienam. Biežākais deguna asiņošanas cēlonis ir deguna traumas, piemēram, lūzumi.

Ja asiņošanu izdodas pārtraukt 10–15 minūšu laikā, nav jāceļ liels tracis. Vienīgi tajā dienā nedrīkst stipri šņaukt degunu, iet pirtī, uzturēties citā karstā vietā un ilgstoši turēt galvu uz leju. Ja nedēļas laikā asiņošana neatkārtojas, var mierīgi dzīvot tālāk. Taču, ja tā gadās atkal un asiņu straumi paša spēkiem neizdodas apturēt, jāmeklē neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Lasi vēl