Palīdzības sniegšana sievietēm un ar onkoloģiju slimiem bērniem! Iepazīsti ”Mrs.Latvija” dalībnieci Ivetu Ziemeli

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

12 komentāri
Palīdzības sniegšana sievietēm un ar onkoloģiju slimiem bērniem! Iepazīsti ”Mrs.Latvija” dalībnieci Ivetu Ziemeli
PUBLICITĀTES FOTO

Konkursa ”Mrs.Latvija” 2020. gada dalībniece Iveta Ziemele ir 33 gadus veca, dzīvo kopā ar dzīvesbiedru un audzina divus dēlus, kā arī kaķi. Iveta darbojas politikā, kā arī iesaistās vairākas organizācijās, tādā veidā palīdzot līdzcilvēkiem.

Iveta pabeigusi Sabiedrisko attiecību fakultāti un ieguvusi maģistra grādu kā Sabiedrisko attiecību struktūrvienības vadītāja.

Darbojusies gan apdrošināšanā, gan viesnīcu biznesā, bet tas bijis pirms otrā bērna dzimšanas.

Pārcelts ”Mrs.Latvija 2020” fināls! Simpātiju balsojums tiek pagarināts

Foto: ”Mrs.Latvija” dalībnieces iesaistās profesiju maratonā

”Pēc otrā dekrēta atvaļinājuma, kopā ar ģimeni pārvācāmies prom no Rīgas uz piejūras ciemu – Lapmežciemu. Tā ir lieliska vide, kurā uzaugt bērniem. Viss ir sasniedzamā attālumā – bērnudārzs, skola vien 2 minušu gājienā no mājas,” stāsta Iveta.

Sekoja Lapmežciema dienas centrā ”Zaķīšu pirtiņa” vadītājas aizvietošana dekrēta laikā un nonākšana politikā.

Iveta kandidējusi LR Saeimas vēlēšanās 2018. gadā, paliekot šobrīd nākamā aiz “svītras” uz deputāta “mīkstā mandāta” vietu.

Kādu laiku tika pildīti deputāta palīga pienākumi, bet nu pandēmijas ietekmē, Iveta iestājusies ”bezdarbniekos”, un rūpējas par savām atvasēm.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Jau labu laiku skaistumkonkursa dalībniece darbojās vairākās brīvprātīgo organizācijās, cenšoties padarīt pasauli labāku.

”Šobrīd aktīvāk iesaistos sieviešu kustībā “Atbalsts”. Kopā ar citām līdzīgi domājošām, aktīvām un harizmātiskām dāmām cenšamies palīdzēt sievietēm, ģimenēm ar bērniem, kuri nonākuši īslaicīgā krīzes situācijā,” skaidro Iveta.

“Atbalsts” palīdz īstermiņa krīzes situācijās, palīdzība tiek sniegta personai vienu reizi, tādā veidā, neradinot pie visa gatava, bet gan motivējot darboties.

Iveta aicina ikvienu dāmu, kura vēlas iesaistīties un palīdzēt grūtībās nonākušajiem rakstīt vēstules sieviešu kustības “Facebook” lapā.

Skaistā māmiņa uzskata, ka krīzes situācijā var nonākt ikviens, neskatoties uz to, esi, vai neesi sociāli aizsargāts.

“Mrs.Latvija” dalībniece pačukst, ka tieši viņa izveidojusi zīmējumu akciju Kristīnes Misānes glābšanai, ar vēlmi caur bērnu zīmējumiem, pievērst Dānijas karalienes uzmanību tam, cik katram bērniņam ir svarīga tieši viņa māmiņa.

Nu jāpalīdz citām māmiņām, kuras nonākušas līdzīgās situācijās!

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”Brīvprātīgo darbu BKUS Paliatīvajā nodaļā sāku darīt jau sešpadsmit gadu vecumā. Mani aizrāva kāda grāmata par jaunu vīrieti, kurš pēc klīniskās nāves piedzīvošanas, saprata, ka viņa viena no misijām ir veikt brīvprātīgo darbu slimnīcā,” tā Iveta.

Drīz vien Paliatīvo nodaļu nomainīja Onkoloģijas nodaļa. Iveta neapzinājās darba smagumu, viss mainījies pēc pusgada, kad bija jāsaskaras ar pacienta nāvi.

”Tas bija puisēns, ar kuru ļoti sadraudzējos, kurš katru nedēļu man zīmēja jaunu pārsteigumu un mani ļoti gaidīja ciemos. Līdz vienā dienā, atnākot uz slimnīcu, puisēna dzīva vairs nebija,” atceras Iveta.

Sāpes mudināja atteikties veikt brīvprātīgo darbu, bet jau pēc divām nedēļām viņa bija atpakaļ. Nāca apziņa, ka brīvprātīgo darbs ir jādara no sirds, taču nevajag ielaist katru bērnu savā sirdī, nedrīkst pieķerties.

“Bērnu Draugi” ir kā mans trešais bērns. Darbošanās tajā man rada jaunus mērķus un izaicinājumus, sasniedzot šos mērķus,” paziņo Iveta.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”Mrs.Latvija” dalībniece ir bijusi brīvprātīgais gan bērnu slimnīcā, gan bērnu namos, kā arī senioru sociālās aprūpes centrā.

”Visgrūtāk ir strādāt ar senioriem, uzzināt dažādus dzīvesstāstus, apzināties, ka dažādu dzīves gājumu rezultātā pensionāri ir nonākuši sociālās aprūpes centrā. Neskatoties uz to, cik laba aprūpe būtu attiecīgajā SAC, tomēr katram no mums ir vēlme novecot savās mājās,” skumji nosaka Iveta.

Skaistule aicina uzņemties rūpes par mazaizsargāto iedzīvotāju daļu – bērniem un senioriem, kā arī par četrkājainajiem draugiem.

”Šad tad palīdzēt kādam bērnu namam, senioru aprūpes centram vai dzīvnieku patversmei nav nemaz tik laikietilpīgi, toties pēc padarītā darba ir milzīga gandarījuma sajūta,” tā Iveta.

No palīdzēšanas citiem, citu bēdām, emocijām lieliski palīdz atslēgties jūra, vējš, viļņu šalkošana – tā ir sava veida meditācija.

Neskatoties uz to, Iveta ir sabiedriski un sociāli aktīva personība, kura vienā vietā un mierā nespēj nosēdēt.

”Mrs.Latvija” Iveta nolēma piedalīties, jo vairākas reizes ”Facebook” redzēja aicinājumus pieteikties.

Piesakoties un tiekot finālistu lokā, viņa prieka vēsti pastāstīja māsai, kura arī izlēma piedalīties. Nu abas māsas viena otrai būs lielākais atbalsts un reizē konkurents.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”No konkursa vēlos iegūt jaunu pieredzi, jaunus kontaktus un, iespējams, paziņas. Viss ir nedaudz apgrūtināts saistībā ar pandēmiju, daudz kas tiek pārcelts un intriga par paredzētajiem notikumiem saglabāsies visu konkursa laiku un tas neļauj atslābt, kas ir pozitīvi,” gaidpilni nosaka Iveta.

“Mrs.Latvija” ir pirmā Ivetas pieredze skaistumkonkursu industrijā.