”Nospļauties, ka manas krūtis nav gana ideālas – lai ļum.” Helēna Ora par vīriešu radītajiem stereotipiem

169 komentāri
”Nospļauties, ka manas krūtis nav gana ideālas – lai ļum.” Helēna Ora par vīriešu radītajiem stereotipiem
INSTAGRAM

Aktrise, māksliniece, rakstniece Helēna Ora, īstajā vārdā Elīna Maligina, aizdomājas par vīriešu radītajiem stereotipiem, par to, kāda laime ir būt sev pašai, un neatbilst vīriešu sarakstītajās vēstures lappusēs atrodamajai informācijai par ideālu sievieti.

Sociālajā tīklā ”Facebook” Helēna dalās pārdomās, kas radās pēc tam, kad kāds kungs viņai teicis – ja tu atgrieztos garmatainas blondīnes ampluā, tev nebūtu cenas.

”Raujoties uz klozetpoda pusi, tiku saķerta aiz apģērba.” Helēna Ora par incidentu ar dežurantu Majoru publiskajā tualetē

Foto: māksliniece Helēna Ora bauda ”Annecy Festival” piedāvāto burvību

”Tas, viņaprāt, bija padoms veiksmīgai dzīvei. Kāda tad cena man ir tagad – tieši tādai kāda esmu uz doto brīdi? Cik maksā katra no manām ķermeņa daļām atsevišķi un cik kopā? Šis teikums mani “sapurināja”, un domāju, ka es neesmu viena šajā ”reproduktīvā vecuma sievietes” traģēdijā. Tiešām? Ir tik traki,” prāto Helēna.

Prātojumu māksliniece turpina jautājot – tev ir jābūt ”ņemamai” pēc aizvēsturiskiem standartiem. Tā, lai var paturēt aiz matiem? Labi, – mati, bet tad krūtis, lūpas, dibens!

”Un kā dēļ? Šī potenciālā vīra labad? Kurš joprojām dzīvo pēc vīrieša sarakstītas vēstures lapaspusēm? Un kāda būs tad mana diena? Tad kā lai noveco? Par ko mēs vispār runājam, cik gan labi ir nejust sevi kā ”zaķi”, kuram pašam negribot, pie dibena līp attālu un izmisušu vīru pļaukas. Ir labi, tā kā ir,” priecājas Helēna.

Ora domā, ka tā ir daļa no dzīves un saprašanas – pašam sevis meklēšana un pasaules izprašana, pieņemšana. Tāpēc var saprast ļaudis, kam ir grūti akceptēt kaut nedaudz individualitātes un dažādības. Visiem labs nebūsi. Galvenais, lai naids neskatās virzienā uz sevi pašu.

”Laikam pēc šī ”randiņa” ar draugu būs jāatsakās valkāt krūšturis. Esot tagad modē tā pasludināt, kad vairs nervi netur izdabāt ar savu būtību un veselību. Tas tiešām nav ērti un veselīgi, un man nospļauties par to, ka manas krūtis nav gana ”standartīgas” un ideālas. Ja jau tā – tad, lai ļum,” stingri nosaka Helēna.

Vasaras svelme! Māksliniece Helēna Ora bauda pludmales priekus peldkostīmā

169 komentāri