Komentāri
Noskaidro, kā rīkoties, ja modes tendences nodarījušas pāri Taviem nagiem
Foto: Flickr.com/Joanne Duckmanton

Pēdējo gadu modes tendences nagu kopšanas jomā darījušas savu – daudzām no mums dabīgie nagi paslēpti zem glītas mākslīgo nagu vai gela nagulakas kārtiņas un patiesībā tā vien sauc pēc palīdzības. Nu ko – palīdzam viņiem atkal kļūt veseliem un stipriem?

Konsultē Elīna Logina, skaistumkopšanas salona HairRiga kosmētiķe un nagu kopšanas speciāliste.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kāpēc nagi sabojājas?

Nevar noliegt, ka nagu skaistumkopšanas industrija ir pielāgojusies mūsu – steidzīgo mūsdienu sieviešu – dzīves ritmam. Gribam izskatīties labi, neieguldot tajā daudz laika, un turklāt panākt ilgnoturīgu efektu – lūdzu, mākslīgie nagi un noturīgās gela nagulakas ir ideāls risinājums, kas apmierina šīs prasības. Bet, protams, šis skaistums prasa arī savus upurus: dabisko nagu veselību, jo šīs skaistumkopšanas procedūras mēdz būt diezgan agresīvas. Vistraumatiskākā dabiskajam nagam ir gela pārklājuma noņemšana, jo līdz ar mākslīgo pārklājumu tiek apvīlēta arī naga virskārta. Tas pats notiek, arī noņemot gela nagulaku, turklāt tad papildus tiek izmantots arī nagulakas noņēmējs, kas satur acetonu vai citu spēcīgu šķīdinātāju. Visu šo darbību dēļ naga dabiskās zvīņas ir atvērušās un stāv uz augšu kā tāds ezītis. Nags ir burtiski atvērts visu veidu ietekmēm – ķīmiskiem līdzekļiem, ūdenim, tam pašam acetonam. To, ka tas ir bojāts pēc šādas naga apvīlēšanas un apstrādes, varam sajust, nagu pataustot un aplūkojot – tas ir sauss, nelīdzens, nespodrs, arī plānāks.

Nedarīt neko?

Manikīra speciālisti iesaka ik pa laikam ievērot atslodzes periodus un nagus no mākslīgajiem nagiem un gela nagulakas atpūtināt. To, kādam vajadzētu būt intervālam un miera periodam, var izvērtēt tikai individuāli, tomēr labs rādītājs ir nagu pašsajūta un izskats brīdī, kad tiek veikta tā dēvētā profilakse. Ja nagi ir kļuvuši ļoti trausli, lūstoši, sausi un plāni, to varēs novērtēt gan tava manikīra speciāliste, gan tu pati. Turklāt uz šādiem bojātiem – nagiem arī visas nagulakas un pārklājumi turēsies arvien sliktāk. Tas ir veids, kā nags sauc pēc palīdzības – atveseļo mani, esmu sabojāts un vairs šo slodzi nevaru turēt!

Seši padomi

Tātad, ko darīt un ko nedarīt, lai atveseļošanas periodā nagi ne tikai izskatītos labi, bet arī patiešām atkoptos.

  • Turi nagus īsus! Vislabāk atveseļošanas periodā nadziņus turi pavisam īsus, iesaka Elīna, jo šobrīd tie ir trausli un no vismazākā trieciena var ieplīst vai nolūst un tad nepatīkami ķerties. Turklāt rokas izskatīsies nekoptas, ja nagi būs katrs savā garumā. Lai nagi būtu īsi un glīti, ļoti svarīga ir regulāra un pareiza to apvīlēšana, kā arī kvalitatīva nagu vīlīte. Izvēlies abrazīvu nagu vīlīti vai vīlīti no stikla. Savukārt uz atkritumu tvertni laiks ceļot tavai vecajai metāliskajai vīlītei, ja tāda vēl no veciem laikiem kaut kur aizķērusies, jo tā nagiem nodara vairāk slikta nekā laba. Tātad – kā pareizi vīlēt? No sāniem uz vidu! Raugies, lai nagu stūrīši nav pavisam nogriezti (novīlēti), jo tad tie var ieaugt.
  • Izmanto ārstnieciskos līdzekļus nagu atveseļošanai! Ja tikko esi noņēmusi mākslīgos nagus vai gela nagulaku, vislabāk ir neatstāt nagu pilnīgi nepārklātu, iesaka Elīna. Ja nav citas iespējas, nolako to kaut vai ar caurspīdīgo nagu laku, bet vislabāk, ja vari izmantot ārstnieciskās lakas, kas paredzētas bojātu nagu atveseļošanai. Ja nadziņu atstāsi “pliku” tas būs pilnīgi nepasargāts, bet, noklājot to ar laku, piešķirsi viņam tādu kā vairodziņu. Protams, pilnīgi vesela šī naga daļa vairs nebūs nekad (jāgaida, kad ataug jaunais nags), tomēr, izvēloties atbilstošus līdzekļus, vari to mazliet stiprināt un atvieglot tā ataugšanas periodu. Pērkot konkrētu līdzekli, vari arī noskaidrot, kā tas izskatīsies uz nagiem. Daudzas ārstnieciskās nagulakas nav caurspīdīgas, tām piemīt kāds gaišs, matēts tonis, kas dažkārt pat piešķir nagam veselīgāku izskatu.
  • Dodies uz nagus atjaunojošām procedūrām salonā! Skaistumkopšanas salonos pieejamas dažādas procedūras nagu atjaunošanai tieši pēc mākslīgajiem nagiem un nagulakām. Šīs procedūras var saukties tieši tā – nagus atjaunojošas procedūras, bet var slēpties arī aiz tādiem nosaukumiem kā nagu aizzīmogošana vai japāņu manikīrs. Pēdējo divu procedūru pamatā ir nagu pulēšana ar speciālu dabisku pastu, kuras sastāvā ir bišu vasks, kas bagātināts ar dažādām nagus stiprinošām papildvielām.  Nagi ir stingri, gludi, tiem ir veselīgs spīdums, kurš turklāt saglabājas vēl vismaz nedēļu. Skaidrības labad jāpiebilst, ka šīs procedūras noteikti nav tas pats, kas nagu pulēšana, jo to laikā netiek noņemta naga virskārta, bet tieši otrādi – ar vaska palīdzību nags iegūst tādu kā jaunu aizsargslānīti, kurš to pasargā un stiprina. Šo procedūru var atkārtot ikreiz, kad salonā veic manikīru, un tās cena salonos ir ap 20 eiro.
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl