Noderīgi! Kā uzveikt autiņbiksīšu dermatītu

Pievienot komentāru
Noderīgi! Kā uzveikt autiņbiksīšu dermatītu
Foto: Flickr.com

Iekaisis mazuļa “dupsis”, protams, nav nekāds pasaules gals, tomēr māmiņas ikdienu padara nedaudz kreņķīgāku, jo bērns jūt diskomfortu, tādēļ nevar līdz galam būt apmierināts ar dzīvi. Raidījumā Māmiņu klubs tiek doti vienkārši un vērtīgi padomi, kā visātrāk tikt vaļā no problēmas vārdā autiņbiksīšu dermatīts.

Pediatre Anda Balode skaidro, ka autiņbiksīšu dermatīts attīstās, jo krasi tiek mainīts ādas ph līmenis. Normāls ph līmenis ir skābs, bet dermatīta gadījumā tas mainās uz sārmainu. Āda zaudē savas dabiskās aizsargspējas un kļūst uzņēmīgāka pret mikroorganismiem. Būtisks šīs problēmas veicinošais faktors ir slēgta un mitra vide.

Trīs bērnu māmiņa Ilze pēc pieredzes stāsta, ka visbiežākais iemesls iekaisušai mazuļa ādai ir pietiekami laicīga pamperu nenomainīšana. Tieši tāpat bērna puncis var reaģēt, ja māmiņa Ziemassvētku laikā ir atļāvusies par daudz ēst mandarīnus un citus citrusaugļus.

Foto

Autiņbiksīšu dermatīta ārstēšanā pediatre Anda Balode iesaka četru soļu metodi: autiņbiksīšu bieža nomaiņa, gaisa peldes, maiga ādas attīrīšana un aizsardzība un dziedināšana. Detalizētāk par četru soļu ārstēšanas metodi uzzini noskatoties video.

Video