No kā tev ir visvairāk bail: no žurkām, zirnekļiem vai čūskām?

0 Komentāru
No kā tev ir visvairāk bail: no žurkām, zirnekļiem vai čūskām?
Foto: pixabay.com

Lai kā mums patiktu kāds no gadalaikiem, vienmēr atrodas kāds “blakusapstāklis”, kas “bojā dzīvi”. Vasaras priekus bieži vien aptumšo risks dārzā vai mežā ieraudzīt… čūsku. Domāju, ka tās, kurām ir bail no šiem rāpuļiem, saprot, par ko ir runa. Iestājoties aukstākam laikam, siltumu sāk meklēt zirnekļi, un žurkas un bieži vien to atrod mūsu mājās. 

Neticami, bet gandrīz jebkuru, pat visdzelžainākā rakstura dzelzs lēdiju var novest līdz izmisuma pilnai baiļu lēkmei viena no šīm trim dzīvajām būtnēm. Ja pēkšņi birojā tava, visnotaļ atturīga un stingra rakstura priekšniece, sāk spiegt, raudāt un uzlec uz galda, tad zini – kaut kur pie loga ir parādījies zirneklis.

Ja runa ir par dzīvām būtnēm, kuras izraisa bailes un pretīgumu, ir “izkristalizējušās” trīs: žurkas, zirnekļi, čūskas. Gudrā valodā šīs bailes sauc par fobijām. Tev piemīt araknofobija, ja baidies no zirnekļiem, ofidiofobija, ja bailes un pretīgumu izraisa čūskas, bet musofobija ir bailes no žurkām un pelēm.  Nobalso, kura no šīm dzīvajām būtnēm tev ir, maigi izsakoties, visnesimpātiskākā.  Komentāros pastāsti, kā tev izdodas( vai neizdodas) izvairīties no saviem “ienaidniekiem”.

No kā tev ir bail?

Rezultāti:
36%

Čūskas

38%

Zirnekļi

16%

Žurkas

10%

Cits

0 Komentāru