Nimfomānija – katra vīrieša sapnis?

Komentāri
Nimfomānija – katra vīrieša sapnis?

Tās, kuras reiz ir redzējušas Larsa fon Trīra filmu Nimfomāne zina, ko šis vārds nozīmē un to, kā izpaužas nimfomānija. Tomēr tiem, kam šis vārds ir svešs piedāvājam uzzināt 5 interesantus faktus par šo slimību.

Kas ir nimfomānija?

Nimfomānija(tulkojumā no grieķu valodas nymphe – līgava, mania – kaisle, mānija) ir sieviešu pārmērīga seksuāla tieksme, hiperseksualitātes veids. To lieto tikai paaugstinātas sieviešu seksualitātes apzīmēšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā tā rodas?

Šī kaite var parādīties arī vidējā vecumā, ja tiek traucēta hipofīzes un olnīcu darbība. Tāpat nimfomānija var signalizēt par psihiskām saslimšanām, visbiežāk par šizofrēniju. Reizēm nimfomānijas rašanos veicina pārāk liels stress, reizēm nimfomānija parādās pēc pārciestas izvarošanas.

Vai medicīnā joprojām lietots termins?

Kā rāda pētījumi tad no hiperseksualitātes cieš aptuveni 8% vīriešu un 3% sieviešu. Mūsdienu medicīnā termins nimfomānija vairs netiek atzīts.

Mīts vai patiesība?

Eksistē mīts, ka visas nimfomānes ir izcilas skaistules ar iespaidīga izmēra krūtīm un jutekliskām lūpām. Protams, ka šī mīta kājas aug no dažādām pornogrāfiska rakstura filmām. Tomēr patiesībā tas ir visai tālu no patiesības.

Vai vīriešiem tā ir bauda?

Daudzi vīrieši sapņo satikt nimfomāni un īstenot ar to visas savas seksuālās fantāzijas. Tomēr patiesība ir tāda, ka partneris un tā seksuālā apmierinātība, nimfomānēm interesē vismazāk. Nimfomāņu uzmanība ir koncentrēta uz sevi un savām sajūtām. Nimfomānes negūst baudu no seksa.

Foto: ieskats Larsa fon Trīra filmā Nimfomāne

Lasi vēl