Nevari aizmigt? Uzzini, kā to mainīt

Komentāri
Nevari aizmigt? Uzzini, kā to mainīt

Bieži vien rīta aktuālākā tēma ir miegs. Visu nakti grozījos, spilvens spiež, sega par šauru, caurs miegs, un tāpēc šodien jūtos tik slikti. Dzirdētas frāzes, ne tā? Slikts miegs ļoti ietekmē tavu garastāvokli, tāpēc Skaties.lv piedāvā noskaidrot paradumus, kuri pilnībā izmainīs tavu naktsmieru.

Kontrolē uzņemto kaloriju daudzumu

Jo lielāks kaloriju skaits, kas uzņemts pirms gulētiešanas, jo lielāks risks pavadīt bezmiega nakti. Neaizraujies ar neveselīgu pārtiku!

Vitamīni palīdz

Lieto savā uzturā vairāk produktu, kuri satur B1 vitamīnus un magniju. Piemēram, pilngraudu pārtiku un riekstus.

Dabas skaņas

Mūzika dziedē un ļauj aizmigt ātrāk. Pameklē internetā dabas skaņas, piemēram, meža, lietus vai okeāna skaņas.

Kontrolē krākšanu

Krākšana traucē ne vien tavam partnerim, bet arī pašam, jo bieži vien no šīs skaņas uzmostas paši krācēji. Pamaini gulēšanas pozu!

Foto: Scanpix

Foto: Scanpix

Negrozies

Tava nemitīgā pareizās pozas meklēšana liecina par komforta trūkumu. Iegādājies jaunu spilvenu vai apsver domu par matrača iegādi. Ļoti svarīga ir arī istabas temperatūra. Pirms gulētiešanas izvēdini istabu! Tā vietā, lai nepārtraukti grozītos, paklausies kādu nomierinošu mūziku vai palasi grāmatu.

Diena svaigā gaisā

Svaigs gaiss un saulesstari ietekmē to, kāds būs tavs naktsmiers, tādēļ dienā vismaz 30 minūtes velti pastaigai vai atpūtai mājas terasē.

Sporto

Izvairies no sporta tieši pirms miega, bet dienas laikā noteikti velti kādam vingrinājumam. Pietiks ar pusstundu tava dārgā laika! Uzzini, kā tikai ar pastaigas palīdzību vari zaudēt kalorijas!

Noliec mobilo tālruni

Spilgtais datora vai tālruņa ekrāns tumšā istabā slikti ietekmē ne vien tavu redzi, bet arī miegu. Šī specifiskā gaisma liedz mums relaksēties un iemigt.

Lavandas smarža

Lavandas smaržai ir pozitīva ietekme uz tavu miegu. Iededzini vīraku vai sveces, vari vannoties lavandas putās. Palūdz savai otrai pusītei, lai pirms gulētiešanas sniedz tev masāžu, izmantojot iecienīto eļļiņu ar lavandu.

Foto: Scanpix

Foto: Scanpix

Vakariņas sveču gaismā

Vakaru velti atpūtai! Sveču gaisma palīdz relaksēties, tāpēc pamaini vakariņošanas paradumus un laiku pa laikam sarīko romantisku vakaru sev un mīļotajam.

Rituāls pirms gulētiešanas

Mūsu saspringtajā dzīves ritmā viena no problēmām ir tā, ka gultā iekārtojamies dažādos laikos. Centies aiziet gulēt šodienā (tas nozīmē pirms pusnakts) un izveido savu pirmsmiega rituālu. Vai tā būtu pastaiga ar suni vai kāds skaistumkopšanas process, pie kura pieturies.

Raksti

Cilvēki, kuri pirms miega pieraksta savas domas vai vēlmes, kā arī saplāno nākamo dienu, aizmieg ātrāk. Raksti visu, kas uz sirds, vari izlikt negatīvās emocijas, lai tās nemaisās pa galvu.

Lasi vēl