Komentāri
Nesabojā reputāciju! Kā sievietei uzvesties sociālajos tīklos

Sociālie tīkli ir aptvēruši visu pasauli, un tagad vairs teju neviens cilvēks nespēj iedomāties dzīvi bez tiem. Bet kā uzvesties un kādu etiķeti virtuālajā pasaulē ievērot sievietei, lai garantētu sev labu reputāciju draugu, paziņu darba devēju un nepazīstamu cilvēku acīs, kā arī savu datu drošību? Ieteikumus sniedz pasākumu organizators Big Event, balstoties uz viedokļiem, ko pauž sociālo mediju aģentūras Inspired Digital vadītājs Artūrs Mednis, SEB bankas finanšu direktors Kārlis Danēvičs un lingvistiskās melu atklāšanas eksperte Nejolla Korrisa, kura būs viena no runātājām gaidāmajā konferencē Sieviete biznesā 2016.

Uzvedies tāpat kā jebkurā publiskā vietā

Sociālajos tīklos uzvedies tāpat kā uz ielas vai jebkurā citā sabiedriskā vietā. “Tavai rīcībai jābūt ekoloģiskai jebšu tādai, lai virtuālajā telpā nenodarītu ļaunu ne sev, ne kādam citam,” pauž Mednis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Parūpējies par savu drošību

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

“Iepazīsties, kā sociālajos medijos izmantot privātuma iestatījumus. Uzzini visus veidus, kā ļaunprāši var mēģināt piekļūt tavai informācijai, lai nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami pārsteigumi,” norāda Korrisa.

Pēc viņas teiktā, sociālās saziņas vietnē Facebook pārliecinies, vai tavi draugi ir cilvēki, kurus tu patiešām pazīsti – neapstiprini savu draugu lokā svešus ļaudis. Pirms veic ierakstus vietnē Twitter, padomā, jo tvīti nekad nepazūd. Savukārt biznesa kontaktu vietnē LinkedIn nepublicē sensitīvu personas informāciju, tostarp personas kodu, saslimšanas, tautību, reliģisko piederību vai politisko pārliecību.

Ievieto fotogrāfijas, kas ir piedienīgas

Rūpīgi izvērtē fotoattēlus pirms tos publicē sociālajos tīklos publiskai apskatei. Izvēlies ievietot tikai tādas fotogrāfijas, kas ir piedienīgas un vēlams – uzņemtas estētiskā vidē. Der ielāgot, ka nepiedienīgu fotoattēlu vai aizskarošu un rupju tekstu publicēšana dažkārt ir beigusies ar darba zaudēšanu vai nepieņemšanu darbā.

“Mūsdienās sociālie mediji veido daļu no mūsu personības un identitātes. Jāņem vērā, ka to vērtē gan potenciālais, gan esošais darba devējs. Organizācijas vēlas pieņemt darbā kolēģus, kuri ir vērtībās un izpratnē tuvi organizācijas vērtībām, līdz ar to mūsu uzvedība sociālajos medijos jāskata arī no šī aspekta,” pauž Danēvičs.

Pēc viņa teiktā, svarīgi ir neļaut emocijām gūt virsroku un sociālajos medijos zaudēt cieņu pret atšķirīgiem viedokļiem, valsti, kurā dzīvojam, vai konkrēto uzņēmumu, kurā strādājam. Ir pieņemami, ka viedokļi atšķiras, bet naids, tolerances trūkums pret atšķirīgo, vardarbības attaisnošana tomēr ir pretrunā civilizācijas pamatpostulātiem, viņš piebilst.

Mazāk žēlojies

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Ja tavs sociālais profils ir publisks, ielāgo, ka sociālie tīkli nav īstā vieta, kur žēloties. Tavas personiskās problēmas, visticamāk, ir interesantas tikai taviem tuvākajiem cilvēkiem, nevis plašākai sabiedrībai. Protams, dažkārt vari izpaust emocijas tīklā. Taču – ja tu pārāk bieži uz savas sienas rakstīsi vēstījumus no sērijas “dzīve ir briesmīga”, tu radīsi par sevi priekšstatu kā par vāju cilvēku, kas nespēj atrisināt savas nedienas.

Atbilstoši novērtē sevi

Statusa apraksts filozofiskā stilā, protams, nav nekas slikts, taču – ja tajā jūtama pārmērīga pašpārliecinātība, tas vairs nav labi. It īpaši tajā gadījumā, ja sieviete dzīvē nevar lepoties ar kaut kādiem īpašiem sasniegumiem.

Ievēro pareizrakstības normas

Internetā arvien vairāk izplatīta ir rakstīšana ar gramatiskajām kļūdām. Tomēr – ja tu cieni citus un sevi, raksti gramatiski pareizā valodā. Tas noteikti atstās labu iespaidu par tevi.

Spied “patīk” pie ierakstiem, kas patiešām aizkustina

Spied “patīk” tikai uz tiem sociālo tīklu vēstījumiem, kas patiešām tevi aizkustina, nevis uz visiem pēc kārtas. Tas radīs priekšstatu par tevi kā par sievieti, kurai ir sava stabila vērtību sistēma.

Latvijas lielākā biznesa sieviešu konference Sieviete biznesā 2016 šogad norisināsies Baltijas līmenī. Pasākums notiks šāgada 16.jūnijā Jūrmalā, viesnīcā Baltic Beach Hotel and Spa. Konferencē, kurā piedalīsies 15 izcili lektori no Latvijas, Kanādas, ASV, Krievijas, Ukrainas un Somijas, tiks apskatītas vairākas aizraujošas tēmas, tostarp biznesa komunikācija, reputācija un motivācija.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl