”Nepirkt biļetes lidojumiem, neplānot ceļojumus.” Ezotēriķes padomi, kā dzīvot gada otrajā pusē

7 komentāri
”Nepirkt biļetes lidojumiem, neplānot ceļojumus.” Ezotēriķes padomi, kā dzīvot gada otrajā pusē
PRIVĀTAIS ARVĪVS

Jau ieildzis periods, kad Latvija un visa pasaule mazliet apstājusies neziņā, un teju jau ik dienas sev uzdodam jautājumus ‘’kā būs tālāk’’ un ‘’kad varēsim atkal dzīvot’’ normāli. Pazīstamā sieviešu biedrības vadītāja un ezotērikas speciāliste Elita Drāke sarunā ar Skaties.lv atklāj, kā sevi šobrīd noskaņot un kā dzīvot, lai no šī saspringtā laika mēs būtu tikai ieguvēji.

‘’Cilvēku prāts ir ļoti nemierīgs un diemžēl, raugoties apkārt, man nākas secināt, ka šie ‘’Covid’’ mēneši nav izmantoti, lai prātus nomierinātu.

Lai gan šobrīd arvien skaļākas kļūst sarunas par to, kas varētu būt sagaidāms nākotnē, un ļaudis atsāk plānot ceļojumus, ezotērikas eksperte aicina vēl nesteigties.

‘’Tie, kuri skries nākotnē, zaudēs kā emocionālā, tā materiālā ziņā. Šobrīd, kamēr nezinām, kas un kā būs, vispareizākais ir koncentrēties uz vienu dienu.

Te un tagad darīt labāko, ko vari izdarīt,’’ tā Drāke. Viņa aicina šobrīd pilnībā koncentrēties uz šodienu un neskriet nākotnē – tas radīs vien lieku stresu.

‘’Nepirkt biļetes lidojumiem, neplānot ceļojumus. Nepirkt drēbes, jo šobrīd nezinām, kāda veida drēbes turpmāk būs vajadzīgas. Netērēt līdzekļus un emocijas, plānojot īpašus atvaļinājumus.

Mums jāpārstāj gaidīt, kad viss atgriezīsies tā, kā bija un jāatceras – tā, kā bija, vairs nebūs. Ir jāaizmirst to, kas bija un jākoncentrējas tam, ka šodien spīd saule un jādomā, ko šodien varam izdarīt.

Kā skaidro cilvēku pazinēja, pasaule šobrīd ir apmulsusi. ‘’Ja sākumā tā bija neziņa, šobrīd tas ir apmulsums.

Visa pasaule sēdēja, gaidīja, neko nesagaidīja. Tāda gaidīšana un dzīvošana rītdienai ir neauglīga, tas jāsaprot,’’ skaidro Drāke.

Viņa akcentē atšķirību – jā, ir jāturpina sapņot un uzstādīt sev mērķus, taču nedrīkst to visu darīt panikā. Jā, drīkst izsapņot kādu nākotnes ceļojumu, taču nevajadzētu paniski iegādāties biļetes un to histēriski plānot jau tuvākajā laikā, baidoties ko nepaspēt.

‘’Gan ‘’Covid-19’’ pandēmija, gan nesenais sprādziens ir norādes uz to, ka nelaimes un dabas stihijas – viss ir ārpus cilvēka kontroles, un mēs to varam vai nu pieņemt vai nepieņemt,’’ skaidro Drāke.

No ezotēriskās puses viņa šo pasaules kārtību redz kā ‘’jauna veida garīgumu’’, kurā svarīgāku lomu par meditācijām ieņem piezemētība.

‘’Jābūt stabilam zemes dzīvē. Šobrīd stabilitāte svarīgāka par ezotēriski kosmisko. Jā, es meditēju, bet tai pašā laikā savu dzīvi kārtoju ar zemes lietām.

Tīru, kopju, krāmēju. Visam, kas tur pie zemes tiešā nozīmē, šobrīd ir tik svarīga nozīme, kā nekad,’’ skaidro eksperte.

Tiem, kuri šajā situācijā joprojām jūtas apmulsuši un grimst grūtsirdībā, Drāke iesaka paņemt papīra lapu un izveidot sarakstu.

‘’Vienā pusē savilkt plusus – ko man pandēmija ir devusi. Un vienkārši uzskaitīt lietas: esmu sapratis to, izmetis to, sakārtojis to, pasauļojies, izraudājies – visu.

Savukārt otrajā pusē savilkt negatīvo, ko devis šis laiks. Pati izveidoju šādu sarakstu, un lai gan man bijis daudz zaudējumu, biju pārsteigta par to, cik daudz vairāk ir labā,’’ metodi dvēseles sakārtošanai iesaka ezotērikas eksperte.

Lai arī, runājot par savu personīgo pieredzi šajā laikā, Drāke neslēpj, ka nav bijis viegli, viņa atzīst – šī pandēmija viņai bija vajadzīga. Un ne viņai vien.

‘’Cilvēkam ilgstoši atrodoties komforta zonā, notiek emocionāla degradācija. Esot komforta zonā, cilvēks jebkurā vecumā strauji noveco.

Cilvēkam regulāri vajag pārmaiņas! Tie, kuru dzīvē nav pārmaiņu, būs grūti priecāties un būt laimīgiem,’’ skaidro Drāke.

Lai arī latvieša dabā ir vainot visā citus, šis ir laiks, kad jāpārstāj vainot citus, vainot pandēmiju. Bet ir laiks ieskatīties sevī. Saprast, ko pats vari darīt, lai labi justos.

Šoreiz ļoti vietā populārais teiciens, ka ‘’palīdzot sev, mēs palīdzam citiem’’.

Nedrīkst baidīties turpināt sapņot, vēlēties. Iedvesmot sevi, ka būs labi, izdzīvot šodienu. Netēlot. Mazāk tikties ar cilvēkiem, vairāk būt ar sevi.

Un nobeigumā – šis ir lielisks laiks, lai sakārtotu savu imūnsistēmu. Akcents jāliek uz Magniju, kas atbildīgs par nerviem, labu miegu.

Ļoti ceru, ka visi izmanto iespēju sauļoties un nodrošinās ar D vitamīna rezervēm. Kā arī ir laiks piedomāt par to, ko ēdam, jo šobrīd svarīgāk, nekā jebkad, ir stiprināt organismu un uzņemt visas nepieciešamās vielas,’’ lielisku mērķi, ko sev izvirzīt vasaras izskaņā, akcentē Drāke.

7 komentāri