Nepatīkamas problēmas, kas rodas, ja tavā dzīvē nav seksa

Pievienot komentāru
Nepatīkamas problēmas, kas rodas, ja tavā dzīvē nav seksa
Foto: pexels.com

Sekss – tā ir jebkura cilvēka ikdienas sastāvdaļa. Bieži tiek diskutēts par tēmu, vai seksuālās dzīves neesamība var izraisīt veselības problēmas. Tieši tāpat, – kādas psiholoģiska rakstura sekas piespiedu vai labprātīga atturēšanās no seksa var būt sievietēm, bet kādas – vīriešiem. Lūk, septiņas problēmas, ar kurām var nākties rēķināties, ja mīlas priekos ieturēsi pauzi. Protams, tās nav letālas, bet – nepatīkamas…

Maksts nesarausies

Pastāv mīts: ja sievietei ilgu laiku nav bijis seksa, tad viņas maksts sarausies. Zinātniski sen ir pierādīts, ka maksts forma un tās īpašības nav atkarīgas no tā, cik bieži sieviete mīlējas un cik daudz ir seksuālo partneru.

Vīriešiem  risks ”iedzīvoties” erektilajā disfunkcijā

Ja vīrietis ir ”izkritis no seksuālās dzīvēs aprites”, tas palielina impotences risku jau gados jauniem vīriešiem. Ir arī izpētīts, ka regulāra spermas noplūde samazina risku saslimt ar prostatas vēzi.

Novājinās imūnsistēma

Seksam ir pozitīva ietekme uz cilvēka imūno sistēmu. Ja ilgstoši nav iespējas mīlēties, imūnsistēma ar laiku vājinās.

Samazinās libido

Ir speciālisti, kas uzskata, ka ilgstoša atturēšanās no seksa noved pie daļējas vai pilnīgas seksuālās vēlmes mazināšanās. Asinīs samazinoties hormonu skaits, kas ”atbild” par seksuālo uzbudinājumu.

Aizkaitināmība

Ir pierādīts, ka mīlēšanās samazina stresu un  otrādi. Daudzi pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kam nav regulāras dzimumdzīves, kā atbilde uz stresu ir ļoti augsts asinsspiediens. Seksa trūkums izraisa arī trauksmi un nemieru.

Ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu

Pilnasinīga seksuālā dzīve labvēlīgi ietekmē sirds veselību. Regulāra mīlēšanās nodrošina nepieciešamo hormonālo un aerobo ķermeņa vibrāciju.

Sausums…

Seksuālās veselības speciālisti apgalvo: jo biežāk nodarbojaties ar seksu, jo uzbudinājuma rezultātā maksts ātrāk kļūst mitra. Ja seksuālajās attiecībās ir paņemta piespiedu vai brīvprātīga pauze, jo lielāka iespējamība, ka nākamajā mīlēšanās reizē būs vairāk ”jāpacenšas”, lai viss varētu noritēt ”gludi un bez aizķeršanās”.

Lasi vēl