Ņem vērā! Martā un augustā ir vislielākais risks izšķirties ar savu otro pusīti

0 Komentāru
Ņem vērā! Martā un augustā ir vislielākais risks izšķirties ar savu otro pusīti
Foto: freeimages.com

Martā un augustā ir vislielākais risks, kad pāri var nolemt beigt savas attiecības un šķirties… Pie šāda secinājuma nonākuši Vašingtonas Universitātes pētnieki, izanalizējot laulību šķiršanās statistiku piecu gadu laikā.

Zinātnieki uzskata, ka lēmuma pieņemšana šķirties tieši šajos mēnešos ir skaidrojama ar nepiepildītajām ilgām. Konkrēta sezona tuvojas beigām, bet tajā tā arī nav izdevies piedzīvot gaidīto ”brīnumu”, jaunas emocijas un  sakāpinātas izjūtas.

Marts – noslēgums ziemas periodam. Aizvadīti Ziemassvētki, Jaunais gads, daudziem – īpaši ieplānotās slēpošanas brīvdienas. Šo gada laiku – saulgriežus un jauna gada sākumu, cilvēki parasti gaida ar ļoti sakāpinātām emocijām un pārliecību, ka noteikti gaidāms kas jauns un nebijis.

Tieši tāpat ir ar augustu – vasara iet uz beigām. Arī no šī gada perioda visi gaida ļoti daudz jaunu emociju, piedzīvojumu un, protams, arī ”brīnumu”.

Taču, ja dažādu iemeslu vai sakritību dēļ, kāds no šiem laika posmiem nav izdevies kā cerēts, nereti vienam (vai abiem) no pāra šķiet, ka ”neveiksmēs” vainojams ir otrs. Iespējams, abu attiecības jau pirms tam nebija tās labākās, un gaidāmā vasara vai ziema likās kā ”glābšanas riņķis”, kas piešķirs attiecībām jaunu elpu. Taču tā nenotika.

Foto

Pētījuma veicēji velk paralēles arī ar dabu – rudenī koki nomet vecās, vairs ”nevajadzīgās” lapas. Arī pavasarī dabā notiek viskrasākās pārmaiņas. Acīmredzot, ja tavas attiecības tieši šajos mēnešos sāk šķobīties, bet šķiršanos nevēlaties abi piedzīvot, centieties atcerēties, ka cilvēks nav ne koks, ne dzīvnieks, kuram lapas atkal uzplauks pašas no sevis, un arī kažoks pats mainīs krāsu. Jebkurās attiecībās ir savi ”pavasari” un ”rudeņi”, taču tādēļ nav tūlīt jādodas katram uz savu pusi.

0 Komentāru