Komentāri
Ņem vērā! Iemesli, kāpēc sievietes nodzeras ātrāk nekā vīrieši
Foto: LETA

Piektdienas vakars klāt, un noteikti šovakar vai rīt (bet varbūt gan – gan), būs lielāka vai mazāka ballīte, kurā neiztikt bez grādīgajiem dzērieniem. Protams, Skaties.lv/ Sievietei negrib lasīt morāli, ka nekādā gadījumā tu nedrīksti likt pie lūpām pat šampanieša glāzi, taču noteikti profilaksei un pārdomām derētu ieskatīties šajā rakstā par attiecībām – sieviete un alkohols.

Kādēļ mums – daiļā dzimuma būtnēm krist alkohola atkarības valgos ir daudz vieglāk nekā stiprajam dzimumam? Esam taču dzirdējušas: ”Uz nodzērušos vīrieti ir briesmīgi skatīties, bet sieviete – alkoholiķe izskatās vēl šausmīgāk…” Izrādās sieviešu alkoholismam ir savas īpatnības atšķirībā no vīriešiem – gan zinātniski, gan no psiholoģiskās puses pamatotas.  Lūk, – četras galvenās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1 atšķirība. Alkohols – vientuļnieces sabiedrotais

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Mūsu sabiedrībā ir daudz vientuļu sieviešu. Bieži vien dāmas, kurām nav drauga vai vīra, kā sabiedroto vientulīgajos vakaros izvēlas pudeli. Ja nekas nemainās, scenārijs Es un pudele tiek izspēlēts katru vakaru. Tādā veidā ir ļoti viegli palaist garām  brīdi, kurā ”jaukais” ieradums pārvēršas par atkarību.

2.atšķirība. Alkohols mīl veiksminieces

Foto: LETA

Foto: LETA

Alkohols nav muļķis, viņš atšķir, kura ir gudra, talantīga, skolā bijusi teicamniece, bet tagad strauji virzās augšup pa karjeras kāpnēm. Britu pētnieki ir veikuši pētījumu, kurā piedalījušās 20 000  sievietes 40 gadu vecumā. Atklājās, ka tās, kurām ir izdevusies karjera, labs darbs un atalgojums, alkoholu lieto divas reizes vairāk kā sievietes ar zemu izglītības līmeni. Tas nozīmē – vairāk kā divas reizes nedēļā, bet citreiz arī katru dienu.

3. atšķirība. Sievietes noreibst ātrāk

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Dāmas reibst daudz ātrāk nekā kungi, tādēļ viņām ātrāk izstrādājas atkarība. Sievietes organismā ir zemāks kritiskā alkohola daudzuma slieksnis. Tas tādēļ, ka mūsu ķermenī ir par 10% mazāk ūdens nekā vīriešu organismā. Taču paģiras sievietēm pāriet ātrāk un vieglāk nekā vīriešiem, līdz ar to nepatīkamās atmiņas  par nevajadzīgi izdzertajām glāzēm, saglabājas īsu laiku.

4. atšķirība. Dzīvesbiedra attieksme

Foto: LETA

Foto: LETA

Ja ģimenē alkoholiķis ir vīrs, tad sieva ļoti bieži ir tā, kura cenšas savu vīru glābt, – vest pie dažādiem speciālistiem, lai viņš ārstējas, “kodējas” utt. Nereti tieši pateicoties sievas atbalstam vīrs tiek vaļā no alkoholisma. Turpretī, ja ģimenē ar alkoholu problēmas ir sievai, veikto pētījumu rezultāti rāda, ka vīri daudz retāk palīdz savām sievām cīnīties ar šo problēmu.

 5. atšķirība. Neaizsargātākas aknas

Foto: LETA

Foto: LETA

Visbiežāk alkohols nodara pāri mūsu aknām. Sievietēm šis orgāns ir neaizsargātāks kā vīriešiem. Problēmas sākas ar aknu aptaukošanos. Šis process noris bez simptomiem. Ja lielā kāre uz alkoholu netiek apslāpēta laicīgi, ar laiku aknu aptaukošanās var pāriet alkohola hepatītā, bet pēc tam jau alkohola aknu cirozē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl